×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Piešķir stipendijas padomju totalitārā režīma represiju izpētei (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes stipendijas komisija, novērtējot pieteikumus un intervējot stipendiju pretendentus, piecām Latvijas Universitātes (LU) studentēm nolēmusi piešķirt stipendijas 1200 eiro apmērā, aģentūra BNS uzzināja komitejā.

Stipendijas piešķirtas maģistrantēm Martai Starostinai, Signei Raudivei un Madarai Brūnavai, bakalaurantei Anastasijai Smirnovai un doktorantei Kristīnei Rotbahai.

Pēc VDK zinātniskās izpētes stipendijas komisijas 2015.gada 14.oktobra sēdes nolemts, ka LU studentes līdz 2015.gada 31.decembrim veiks zinātnisko pētniecību komisijas ietvaros komisijas noteiktu ekspertu – literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristones, vēsturnieka Jāņa Ķerusa, reliģiju pētnieces Solveigas Krūmiņas-Koņkovas un tiesībzinātnieces Grigores-Bāras – vadībā. Studentes stipendiju komisijai apliecināja gatavību ne tikai veikt sarežģītu un augsti sociāli jutīgu jautājumu izpēti, bet arī ievērot zinātniskajai izpētei izvirzāmās prasības.

LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas ieskatā topošo zinātnieku mudināšana pievērsties zinātniskajai izpētei par LPSR Valsts drošības komitejas pret latviešu tautu vērstajiem totalitārajiem noziegumiem un to atklāšanu ir nepieciešama gan, lai veicinātu likumdevēja uzdoto, gan arī, lai nodrošinātu, ka izpēte notiek un notiks ārpus komisijas un pēc komisijas šā brīža noteikto pilnvaru beigām.

Jauniešu piesaiste zinātniskajai izpētei par padomju totalitāri un autoritāri birokrātisko režīmu ir nepieciešama arī tādēļ, ka izpratne par to ir viens Latvijas neatkarības nostiprināšanas pamatiem, uz ko tieši norāda Latvijas Satversmes ievads. Visbeidzot, sabiedrības uzticība zinātniskajiem slēdzieniem atkarīga no zinātniskās diskusijas iespējamības un apjoma. Cik svarīga ir studentu piesaiste zinātniskajam darbam, vislabāk raksturo Kremļa oficiozās ziņu aģentūras “Regnum” reakcija uz minēto ieceri, acīmredzot, uzskatot to par efektīvu kontrapropagandas līdzekli, vēsta komisija.

Ievērojot konkursa rezultātus, līdz 2015.gada 26.oktobrim izsludināta LPSR VDK zinātniskās izpētes stipendijas konkursa otrā kārta. Komisija aicina visu nozaru studentus apsvērt iespēju veikt arī savu ieguldījumu Latvijas Republikas pamatu stiprināšanai, pētot totalitārisma sekas un atklājot PSRS okupācijas varas noziegumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Ja šo studentu radurakstus vispirms neizpētis,nekas labs nav sagaidams,jo var sanākt ka bērniņam nāksies pētīt savu vecāku,radu noziegumus.Uzvelt bērniņam šādu nastu ir necilvēcīgi un arī rezultats ir sagaidams vismaz neobjektīvs.

  • ko tad tu, “cilvēcīgais”, tā uztraucies par studentiem ?
   Esi izjutis uz savas ādas tās tavas uzskaitītās lietiņas ?
   Ko tad tu neobjektīvu uzrakstīji ?
   Padalies !

Draugiem Facebook Twitter Google+