×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Piešķirs naudu grūtnieču veselībai un neauglības ārstēšanai

circene2

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) vadītā Demogrāfisko lietu padome 22.februārī atbalstījusi priekšlikumu valsts budžeta grozījumos virzīt papildu 1,5 miljonu latu piešķiršanu grūtnieču veselībai un neauglības ārstēšanai, pēc sēdes žurnālistiem apliecināja Veselības ministre Ingrīda Circene (V, attēlā).

Circene informēja, ka uz valsts budžeta grozījumiem šā gada vidū tiks sagatavoti un virzīti konkrēti Veselības ministrijas pasākumi, kuru kopējās papildu izmaksas varētu būt ap 1,5 miljoniem latu. Pasākumi tikšot gatavoti grūtnieču aprūpes palielināšanai un privāto ginekologu piesaistei.

Savukārt neauglības ārstēšanai plānots novirzīt papildu budžeta līdzekļus ģimeņu diagnostikai, medikamentiem un pirmajai mākslīgās apaugļošanas reizei. Jau no 1.februāra darbojas neauglīgo ģimeņu reģistrs, kurā tiek koncentrēti ārstu nosūtītie dati. Pēc budžeta grozījumiem un papildu līdzekļu saņemšanas reģistra datus izmantos palīdzības sniegšanai.

Paralēli Veselības ministrija arī iecerējusi veikt sabiedrības izglītošanu, piemēram, aktuāli tas būtu tieši jauniešu vidū, stāstot par dzimumdzīves jautājumiem. Circene norādīja, ka būtiskāk problēmas parādās profesionāli tehniskajās skolās, kur jaunieši dzīvo un mācās ārpus mājām. Tāpēc ministre uzskata, ka skolās būtu beidzot jāievieš veselības mācība – jautājums, kurš atbildīgajās institūcijās tā arī nav pakustējies pēdējo trīs gadu laikā.

Demogrāfisko lietu padomē šodien diskutēts arī par aborta prevencijas jautājumiem, un, kā atzīmēja Circene, mērķis ir panākt vēl straujāku abortu skaita samazināšanos, un šajā procesā liela nozīme būšot tieši sabiedrības izglītošanā. Pēdējo desmit gadu laikā abortu skaits Latvijā esot samazinājies no 40 000 līdz 10 000 gadā, un uzstādījums esot šo tendenci turpināt.

Veselības ministrija 2012.gadu pasludinājusi par Mātes un bērna veselības gadu, kura laikā plānots risināt tādus jautājumus kā veselības aprūpes uzlabošana, neauglības ārstēšanas iekļaušana valsts apmaksātajos pakalpojumos, kā arī citu sektoru iesaiste jautājuma kompleksai valstiskai risināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+