×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Piešķirs naudu memoriāla izbūvei


Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā šonedēļ atbalstīts Rīgas Pieminekļu aģentūras lūgums no Rīgas pilsētas Infrastruktūras fonda piešķirt 122 138 latus pieminekļa-memoriāla Komunistiskā terora upuru piemiņai Torņakalnā otrās kārtas būvniecībai.


 

Pirms gala lēmuma pieņemšanas komitejā projekta atbilstību fonda nolikumam vēl izvērtēs Pilsētas attīstības departamenta speciālisti, kas komitejas sēdē solīja to paveikt pēc iespējas īsākā laikā.

Rīgas pieminekļu aģentūras vadītāja vietniece Mārīte Šenberga skaidroja, ka pieminekļa pabeigšanas termiņš atkarīgs no tā, kad tiks piešķirts finansējums. Tiklīdz būs pieejami līdzekļi, tiks izsludināts iepirkuma konkurss par memoriāla pabeigšanu.

Monumenta otrās kārtas darbos plānots skulpturālo ansambli papildināt ar akmeņiem, kas satur skaidrojošu informāciju par monumentu un tiem notikumiem, kurus pieminot tas izveidots. Zālienā tiks izvietotas melna akmens plāksnes, lai varētu piekļūt pie pieminekļa un tur nolikt ziedus.

Atbilstoši autoru iecerei kompozīcijas malā tiks izvietoti 18 stikla paneļi, kuros tiks iegravēta informācija par represijās cietušajiem un viņu vārdi. Plānots arī atjaunot bruģi un trotuārus Vilkaines ielai, kas ved uz monumentu, izbūvēt uzejas uz dzelzceļa stacijas peroniem, kā arī izveidot speciālu izgaismojumu, papildināt apstādījumus un nodrošināt videonovērošanu.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +14.2
Daugavpils +12.3
Saldus +13
Liepāja +17.1
Jelgava +15
Ventspils +16.4
Limbaži +14
Madona +13
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+