×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Piešķirs papildu naudu demogrāfijai

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcija ir panākusi vienošanos par papildu naudas piešķiršanu demogrāfijai un vienošanās tiks paraksta rīt, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Labklājības ministrija pašlaik gatavo aprēķinus, kāda ir šo pasākumu ietekme uz budžetu. Tāpēc rīt būs pieejama informācija par visiem iecerētajiem pasākumiem un nepieciešamajām naudas summām, norādīja Dombrovskis.

Viņš piebilda, ka runa ir par papildu vairāk nekā 10 miljonu latu piešķiršanu 2013.gada budžetā, taču precīzāka summa būs zināma 23.oktobrī.

Arī Saeimas neatkarīgā deputāte Elīna Siliņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā trīs dienu “smagu pārrunu” laikā Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas pārstāvji sarunās ar Labklājības ministriju panāca vienošanos par kompromisu.

Siliņa gan uzsvēra, ka par konkrētām summām vēl neesot panākta vienošanās ar visām lēmumu pieņemšanas procesā iesaistītajām pusēm. Tomēr provizoriski ir zināmi daži aspekti, par kuriem varētu būt runa.

Gala lēmums provizoriski varētu paredzēt, ka bērnu kopšanas pabalsts vecākiem mēnesī tiks paaugstināts līdz 100 latiem un tas tiks maksāts pusotru gadu. Pašlaik vecākiem, kuri nav maksājuši sociālās apdrošināšanas iemaksas, ir iespēja vienu gadu saņemt 50 latus lietu pabalstu mēnesī, skaidroja neatkarīgā deputāte.

Savukārt tiem vecākiem, kuri maksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, minimālais pabalsta apjoms pašlaik ir 63 lati. Lai abām grupām nodrošinātu 100 latu pabalstu, 2013.gadā varētu būt nepieciešami 11,5 miljoni latu, norādīja Siliņa. Viņa gan uzsvēra, ka arī šī summa ir vērtējamas tikai kā provizoriska.

Kā ziņots, panākts kopsaucējs par demogrāfijas jomas prioritātēm, taču vēl ir jāpanāk vienošanās par finansējumu, aģentūrai LETA 19.oktobrī sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai!”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāts Imants Parādnieks.

Jau vēstīts, ka VL-TB/LNNK sākotnēji aicināja nākamā gada budžetā papildus iekļaut 31,6 miljonus latu, bet vēlāk cipari tika mainīti, ņemot vērā budžeta projektā jau iekļautos izdevumus, kā arī precizētos aprēķinus. Partija uzsvēra, ka nav atkāpusies ne no viena priekšlikuma demogrāfijas jomā, taču precizējusi summas, vienlaikus prasot mainīt atsevišķas valdības ieceres, kurām budžetā jau ir paredzēti līdzekļi, un aizstāt ar savējām.

Veicot minētās aprēķinu izmaiņas, prasību izpildei nepieciešamā summa saruka līdz 16 miljoniem latu. Dombrovskis iepriekš minēja apmēram 20 miljonus latu lielu summu.

VL-TB/LNNK uzsvēra, ka turpina uzstāt uz lielāku atbalstu demogrāfijas jautājumu risināšanai nākamā gada valsts budžetā un, nesaņemot šo atbalstu, apvienība nevarēšot balsot par 2013.gada budžeta apstiprināšanu galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+