×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. februāris, 2015
Drukāt

PIešķirta pirmā KIM Rezidences balva

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmā laikmetīgās mākslas centra “kim?” Rezidences balva piešķirta Darjai Meļņikovai, aģentūru LETA informēja pasākuma koordinatore Harita Maniņa.

Balvas finālistu vidū bija arī Ieva Epnere, Kaspars Groševs, Mika Mitrēvica & Kristīnes Kursišas radošā apvienība un Krišs Salmanis.

Balvas ieguvējs pavadīs divus mēnešus – no 15. maija līdz 15. jūlijam – KW Laikmetīgās mākslas institūtā Berlīnē.

Meļņikova tiks uzņemta “KW rezidencies” programmā, kas aicina māksliniekus divus līdz sešus mēnešus uzturēties vienā no institūta dzīvokļiem, izmantot kompleksā ietilpstošo darbnīcu un sadarbībā ar KW kuratoriem papildināt institūta programmu. Programmas “KW residencies” mērķis ir veicināt jaunu mākslas darbu tapšanu un aktivitātes saistībā ar dažādām institūta programmām. KW piedāvā izmantot savu infrastruktūru un visdažādākos resursus. Katrs rezidents rada publiski apskatāmu rezultātu – vai tas būtu aplūkojams KW pavadītajā laikā vai arī kādā vēlākā šeit attīstītā projekta veidošanas brīdī.

Kā ziņots, laikmetīgās mākslas centrs “kim?” sadarbībā ar KW Laikmetīgās mākslas institūtu Berlīnē iedibinājis apbalvojumu ar mērķi stiprināt Latvijas daudzsološo un reizē jau starptautisko pieredzi guvušo laikmetīgās mākslas pārstāvju – mākslinieku – profesionālās prasmes, konkurētspēju un starptautisko sadarbību, kā arī sekmēt Latvijas mākslas atpazīstamību.

Ikgadējā balva ļaus daudzsološam Latvijas māksliniekam vai divu mākslinieku apvienībai piedalīties rezidences programmā vienā no “kim?” partnerorganizācijām. Nākamajā, 2016. gadā, “kim?” laikmetīgās mākslas centrs starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam sniegs iespēju atrasties rezidencē ISCP Starptautiskajā darbnīcu un kuratoru programmā Ņujorkā un 2017. gadā – “Gasworks” izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmā Londonā. Trīs gadu rezidenču cikls noslēgsies Latvijas simtgadē – 2018. gadā ar rezidentu kopizstādi Rīgā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās “kim?” programmas “21. gadsimts. Mākslinieks kustībā” laikā.

2014.gada rudenī “kim?” Laikmetīgās mākslas centrs balvas pirmajai kārtai nominēja deviņus māksliniekus, kas atbilst “kim?” Rezidences balvas kritērijiem: aktīvi piedalās izstādēs un ar tām saistītos pasākumos Latvijā un ārvalstīs, ir vecumā līdz 40 gadiem un pēdējo piecu gadu laikā ir piedalījies vismaz vienā “kim?” veidotā projektā. Rezultātus apkopojot, 2015.gada janvārī izvēlēti pieci “kim?” Rezidences balvas finālisti. Mākslinieku portfolio izskatīja “kim?” Rezidences balvas starptautiskā žūrija.

“19. gadsimta un 20. gadsimta mijā Latvijas mākslinieki un kultūras darbinieki, alkstot pēc augstākas raudzes kultūras un profesionāla piepildījuma, burtiski kājām izstaigāja Vakareiropas kultūras mekas – dienas vadīja muzejos un galerijās, ar neizskaidrojamu degsmi pētīja un pirmatklāja, pārtiekot lielākoties no iedvesmas. Šodien, 21. gadsimtā, ir cita rakstura vākšanas, uzkrāšanas un bada izjūtas, tomēr vēlme pārvietoties, lai iedvesmotos un pieredzētu, nav mainījusies,” norāda balvas iedibinātāji.

KW Laikmetīgās mākslas institūts Berlīnē ir vieta laikmetīgās mākslas radīšanai un izstādīšanai, kur tiek formulēti un apspriesti būtiski mūsdienu jautājumi. KW ļauj iepazīt vietējo un starptautisko laikmetīgo kultūru, kā arī attīstīt to, sadarbojoties ar citiem māksliniekiem un institūcijām vai izpildot pasūtījumus. KW ēku komplekss Berlīnes centrā ietver gan izstāžu zāles, pasākumu un darba telpas, kafejnīcu, mākslinieku studijas – dzīvokļus un darbnīcas. KW darbības pamatā ir izstādes un intensīva to pavadošo pasākumu programma, KW ir Berlīnes Biennāles organizētājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+