×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Piešķirts līdzfinansējums Francijas spēlfilmas uzņemšanai Latvijā

Foto: LETAFoto: LETA

Režisoru Sergeju Lozņicu latviešu skatītāji pazīst pēc Daugavpils pusē uzņemtās filmas "Miglā".

Šā gada valsts budžeta līdzfinansējuma konkursā ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā 199 247 eiro liels līdzfinansējums piešķirts Francijas producentu “Slot Machine” veidotās spēlfilmas “A Gentle Creature” (“Lēnprātīgā”) projektam.

Kā liecina Nacionālā kino centra informācija, filmas projektu realizēs režisors Sergejs Lozņica. Projektu Latvijā īsteno producējošā kompānija “Film Angels Studio”, producenti Ivo Ceplevičs un Jānis Kalējs.

Spēlfilmu projektam apstiprinātais līdzfinansējums veido 20% no projekta kopējām filmēšanas izmaksām Latvijā, kas plānotas 996 235 eiro apmērā.

Filmēšanas sagatavošanas darbi plānoti aprīlī, bet pati filmēšana notiks visu jūniju Daugavpilī un tās apkaimē.
2016.gada valsts budžeta līdzfinansējuma konkursa mērķis ir atbalstīt ārvalstu filmu veidošanu, kuru plānots īstenot Latvijā laika posmā līdz šā gada novembrim, tādējādi piesaistot ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei, kā arī veicinot nozares konkurētspēju un profesionālo izaugsmi. Ārvalstu filmas šī konkursa izpratnē ir projekti, kas tiek īstenoti Latvijas teritorijā un kurus kā kopražojumus vai kā pakalpojumus realizē Latvijas filmu producenti.

Konkursa projektus vērtē Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma programmas “Rīgas filmu fonds” koordinatore Dace Lešinska, Nacionālā kino centra juriskonsulte Laura Ģērmane un Nacionālā kino centra vecākā referente valsts atbalstīto projektu koordinēšanā Eva Erdmane-Durandina.

Konkursā, kura projektu termiņš ir līdz 30.septembrim, vēl pieejamais finansējums ir 446 763 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+