×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Piešķirts pirmais mobilitātes pabalsts

Foto - LETAFoto - LETA

Piešķirts pirmais mobilitātes pabalsts, ko var saņemt bezdarbnieki un kura mērķis ir palīdzēt nokļūt uz darba vietu, ja tā atrodas attālāk no mājām, un to saņēmusi kāda sieviete Tukuma novadā, intervijā Latvijas Radio otrdien pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Sievietei tiek kompensēti ceļa izdevumi – tēriņi degvielai.

Pieteikšanās jauniedibinātajam mobilitātes pabalstam tika izsludināta pirms nedēļas. Šim atbalsta pasākumam var pieteikties cilvēki, kas atraduši darbu no deklarētās dzīvesvietas vismaz 20 kilometru attālā vietā. Viņiem kompensēs transporta tēriņus braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz darbavietu un atpakaļ vai dzīvokļa īres izdevumus.

Paredzēts, ka atbalsta saņēmējs pirmajos četros darba mēnešos varēs saņemt kopā ne vairāk kā 280 latus.

Reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā “Darbs Latvijā” iecerēts iesaistīt 350 cilvēkus no visas Latvijas, izņemot Rīgas. Izņēmums – ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus uzsākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

Lai pretendētu uz mobilitātes pabalstu, darba devēja vakancei jābūt reģistrētai vismaz nedēļu NVA CV/Vakanču portālā vai NVA filiālē.  Tāpēc NVA aicina reģistrēt vakances.

Lai pieteiktos mobilitātes pabalstam, klientiem jāaizpilda anketa un to var iesniegt gan klātienē – jebkurā no 28 NVA filiālēm, gan pa pastu vai elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+