Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
21. maijs, 2014
Drukāt

Piespiedu darbs dod 150 miljardu dolāru

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Piespiedu darbs katru gadu rada nelikumīgus ienākumus vismaz 150 miljardu dolāru (110 miljardu eiro) apmērā, liecina Starptautiskās nodarbinātības organizācijas (ILO) pētījums.

Šie ienākumi krietni pārsniedz iepriekšējās aplēses, un ILO vēlas, lai valdības aktīvāk risinātu šo problēmu. Piespiedu darbā tiek nodarbināts aptuveni 21 miljons cilvēku visā pasaulē, migrantu strādniekiem esot visneaizsargātākajiem. Vairāk nekā puse no visiem piespiedu darbā nodarbinātajiem strādā Āzijā, 18% – Āfrikā un gandrīz 10% – Latīņamerikā. “Šis jaunais ziņojums paceļ mūsu izpratni par cilvēku tirdzniecību, piespiedu darbu un mūsdienu verdzību jaunā līmenī,” norāda organizācijas ģenerāldirektors Gajs Raiders. Divas trešdaļas no šiem apjomīgajiem ienākumiem nodrošina seksa nozare, bet pārējā daļa tiek gūta galvenokārt mājas darbos, lauksaimniecībā un celtniecībā. ILO atzīst, ka lielu daļu piespiedu darba kontrolē organizētās noziedzības tīkli un tos ir ļoti grūti apkarot.

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+