×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

Piespiedu nomu izbeigs. Par kādu cenu? (22)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Dzīvokļu īpašniekiem beidzot piedāvās iespēju izkļūt no tā strupceļa, kurā viņus vairāk nekā divdesmit gadu bija iedzinusi valsts, ar varu piespiežot nomāt citiem īpašniekiem piederošo zemi zem viņu namiem.

Vakar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti lielā vienprātībā bez balsojuma atbalstīja Dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojektu, kuru sagatavojusi Saeimas deputāta Viktora Valaiņa vadītā darba grupa un kurš paredz dalīto īpašumu izbeigšanu, ļaujot dzīvokļu īpašniekiem atpirkt zemi. Paredzēts, ka pirmajā lasījumā Saeimā to varētu pieņemt jau pēc nedēļas, 19. aprīlī. Savukārt līdz maija vidum likumprojektu sagatavotu otrajam lasījumam. Komisijas deputāti noskaņoti apstiprināt likumprojektu trešajā un galīgajā lasījumā vēl šīs Saeimas laikā.

 

Atšķirībā no Tieslietu ministrijā sagatavotā likumprojekta, kurš pērn jau izgāja cauri Saeimai pirmajā lasījumā, jaunajā likumprojektā piedāvāti vairāki zemes izpirkšanas atvieglojumi, kas, iespējams, ļautu atbrīvoties no šā pazemojošā piespiedu nomas jūga iespējami lielākam iedzīvotāju pulkam.

Pirmkārt, zemes izpirkšanas termiņš nebūtu noteikts.

Otrkārt, ja zemes atpirkšanai nama dzīvokļu īpašnieku vairākums pirmajā reizē nepiekristu, tad pēc gada par to var lemt atkārtoti.

Treškārt, dzīvokļi, kuru īpašnieki nebūs samaksājuši par zemes izpirkumu, netiktu ieķīlāti par labu zemes īpašniekiem uz 10 gadiem.

Ceturtkārt, ar zemes izpirkšanas procedūru saistītos izdevumus dzīvokļu īpašnieku vietā apmaksātu valsts.

Piektkārt, dzīvokļu īpašniekiem, kuri pašlaik spiesti maksāt par zemes nomu, tai summai, kas noteiktu laiku, piemēram, turpmākos piecus vai desmit gadus būtu jāmaksā par zemes izpirkšanu, jābūt uz pusi mazākai nekā pašlaik par zemes nomu maksātajai. Šis maksājuma samazinājums tiktu panākts ar valsts galvojumu zemes izpirkšanai – līdzīgi kā ar valsts un pašvaldību jau īstenoto atbalstu tiem iedzīvotājiem, kuri aizņemas naudu komercbankās daudzstāvu dzīvojamo namu atjaunošanai, kur izdevumi viņiem tiek segti par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts naudu. Vai kā tām ģimenēm ar bērniem, kurām valsts galvo hipotekārā kredīta pirmo iemaksu mājokļa iegādei. Bankā ņemot kredītu, dzīvoklis nebūtu jāieķīlā.

 

Divi jautājumi bez atbildes

Bet iedzīvotājiem paši svarīgākie ir divi jautājumi. Pirmais – cik būs jāmaksā par zemi? Otrais – kāda būs izpērkamās zemes platība?

Uz pirmo jautājumu būtu jāatbild Valsts zemes dienestam, kas pēc likumprojektā paredzētā aprēķinātu to summu, par kādu jāizpērk zeme.

Uz otro – vietējai pašvaldībai, kurai jānosaka izpērkamās zemes platība.

Te tad arī sākas vislielākās neskaidrības.

Diemžēl uz pirmo jautājumu atbildes nav, jo nav zināms, kādas tad būs zemei noteiktās kadastrālās vērtības. Oficiāli paziņots, ka pašlaik noteiktās, kas daudzviet ir mākslīgi saskrūvētas tā, ka pusotru līdz divas reizes pārsniedz tirgus vērtību, it kā ir “iesaldētas” līdz 2020. gadam. Likumprojekts it kā paredz atvieglojumu – izpirkšana notiktu par zemei noteikto kadastrālo vērtību – bez 1,18 papildu koeficienta kā to sākumā bija izgudrojuši Tieslietu ministrijā. Turpmāko divu gadu laikā Valsts zemes dienests sola būtiskas pārmaiņas kadastrālās vērtēšanas sistēmā, maksimāli pielīdzinot kadastrālās vērtības tirgus vērtībām. Bet tas nozīmē, ka no 2020. gada kadastrālās vērtības celtos visu īpašumu veidiem, tostarp zemei, kas būtu jāizpērk šo namu iedzīvotājiem. Tādējādi var iznākt, ka no 2021. gada, kad pēc jaunā likumprojekta paredzēts sākt zemes izpirkšanu, daudziem iedzīvotājiem tā tik un tā nebūs pa kabatai.

Tāpat nav skaidrības par to, cik daudz zemes namu iedzīvotājiem būtu jāizpērk. Daudzviet Rīgā, Jūrmalā un citur, kur zemei noteikta ļoti augsta kadastrālā vērtība un kur kārdinājums noplēst iespējami lielāku nomas maksu ir vislielākais, piespiedu kārtā nomājamās zemes platībā tiek pieķerta klāt zeme, kuru konkrētā nama iedzīvotāji nemaz neizmanto. Tik un tā jāmaksā par starp namiem izveidotajiem bērnu rotaļu un sporta laukumiem, autostāvvietām un ielām starp namu pagalmiem. Dzīvokļu īpašnieku un īrnieku biedrība “Tauta pret zemes baroniem” pārstāvis Gundars Ūdris stāsta, ka, piemēram, Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielas 143/II nama iedzīvotājiem piespiedu kārtā jānomā 4000 kvadrātmetru zemes platība, kurā ir gan bērnu rotaļu laukums, gan starp pagalmu iela. Iznākumā vienam šā nama divu istabu dzīvokļa īpašniekam tikai par zemes nomu vien jāmaksā vidēji 200 eiro ceturksnī jeb 800 eiro gadā.

Iedzīvotājiem gan ir tiesības pieprasīt pašvaldībām pārskatīt namu izmantošanai nepieciešamo zemes platību, kas tādējādi ļautu samazināt par zemes nomu maksātās summas. Saeimas deputāts Viktors Valainis stāsta, ka Rīgā namiem funkcionāli nepieciešamo zemes platību noteikšana jau notiekot pilnā sparā. Diemžēl tad arī atklājas tas prātam nepatveramais juceklis, par kuru nesen rakstīju – Rīgā, Ropažu ielas 21. namam zemesgrāmatā piesaistīti divi zemes gabali 2316 kvadrātmetru kopplatībā, kas gandrīz uz pusi vairāk nekā Valsts zemes dienestā sagatavotajā zemes robežu plānā namam iemērītā un privatizācijai nodotā platība. Diemžēl šis nav vienīgais piemērs, kas liecina, ka tam, ko izplāno Saeimā, ne Valsts zemes dienests, ne pašvaldības nav spējīgas īstenot.

 

Vai pietiks naudas?

Vai zemes izpirkšana noritēs tik gludi, kā tas izklāstīts aptuveni 30 lappusēs likumprojektam pievienotajos paskaidrojumos, par to ir šaubas vēl cita iemesla dēļ. Pašlaik likumprojektā paredzēts, ka ar zemes izpirkšanu saistīto procedūru, tostarp zvērinātu tiesu izpildītāju pakalpojumiem, reģistrēšanu zemesgrāmatā u. c. segs valsts. Bet Finanšu ministrijā, apspriežot likumprojektu, jau piebilst, ka par papildu naudas piešķiršanu šīm vajadzībām jālemj, apspriežot kārtējā gada budžeta izdevumus. Iznākumā naudas var nepietikt, izpirkšana ievilksies, bet iedzīvotāji turpinās piespiedu kārtā maksāt par zemes nomu. Tikpat svarīgs jautājums – vai iedzīvotājiem pietiks naudas, par ko izpirkt zemi, ja, pēc Valsts zemes dienesta datiem, pašlaik šo zemes īpašumu kadastrālā vērtība svārstās no 130 000 000 līdz 180 000 000 eiro.

Latvijā pavisam ir 3677 daudzdzīvokļu nami ar 110 970 dzīvokļiem, kuri atrodas uz 7354 zemes gabaliem, kuri pieder citiem īpašniekiem. No visiem daudzdzīvokļu namiem, kuri atrodas uz citiem piederošas zemes, aptuveni trešdaļa namu ir Rīgā. Bet pietiekami daudz to ir arī Jūrmalā, Daugavpilī, Ogrē, Jelgavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Kā čakarējuši tautu tā arī čakarēs tālāk,paies Saimas vēlēšanas un sāksies viss visādi šā likumprojekta grozījumi ne jau Tautai par labu,Ja JAU VALSTSIR ATZINUSI SAVU KĻŪDU ,LAI PATI TO IZLABO UN IZPĒR ZEMI.

 2. Katrā mājā, manuprāt, būtu jāorganizē streiks – nemaksāt nomas maksu nevienu centu, kamēr zemes īpašnieks noslēdz pilnvērtīgu nomas līgumu u\z nenoteiktu laiku un par samērojamu nomas cenu, līgumā nosalot CL noteiktā kārrtība: 2134.p. Izīrētājam vai iznomātājam jānodod lieta īrniekam vai nomniekam ar visiem tās piederumiem un tādā stāvoklī, ka pēdējais var no tās iegūt visu to labumu, kādu viņam bijusi tiesība no tās sagaidīt.

  Bet pašlaik apsaimniekotāji slēdz cinisku līgumu, pat aizliedz rīkoties ar zemi kā tas noteikts minēwtajā CL pantā. Līgumā jaatzīmē pirmpirkuma tiesības un aizliegumu zemi ieķīlāt, līgumu reģistrēt zemesgrāmatā.

  Valaiņa un Dolgopolova attieksme ir gļēva un netaisnīga un neko nerisinoša.

  ŠĀDS ZEMES IZPIRKUMS NESTRĀDĀS, jo tas top tikai un vienas deputātu smadzēnu puslodes pamata, bet jādomā ar abām puslodēm.

 3. Saeimas deputātiem Atbildēt

  Izlasiet rakstu Pieteiekk.com, te ir tikai izraksts:

  Pieņemtais likums par dalītā zemes īpašuma zemes nomas procentu pakāpenisku samazināšanu ir muļķa mierinājums 12.06.2017.

  Saeimas pieņemtais likums par dalītā zemes īpašuma zemes nomas procentu pakāpenisku samazināšanu ir muļķa mierinājums. Jautājums bija jārisina kompleksi, sākot no dalītā īpašuma apgrūtinātās zemes ar būvēm patiesas kadastrālās vērtības noteikšanas, nevis uzpūstas vērtības robežās.

  Kadastrālo vērtību arī nevarētu pārsūdzēt Satversmes tiesā. Arī tas fakts, ka vienreiz 5% tarifu Satversmes tiesa jau atcēla, tātad Saeima turpina tautu maldināt ar jautājuma „sakārtošanu”, lai it kā mazinātu asaras. Šeit ir tikai dažu nepieciešamo risinājumu uzskaitījums pārdomām.

  Denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrība „AUSMA” vairākkārt, daudzos rakstos ir analizējusi lietas būtību ar nekustamā dalītā īpašuma nelietību novēršanu. Visām ieinteresētām institūcijām Valsts prezidentam, Ministru kabinetam, Saeimai, Tieslietu ministrijai tā ir iesniegusi pat pētījumu uz 40 lapām, kā šo netaisnību novērst. Pagaidām valsts vara pamatos neko nerisina.

  Pašlaik plānotā kadastrālās vērtības „iesaldēšana” un nomas maksas procentu samazināšana no 6 uz 5, 4 un 3 – ir, atvainojos, „bakstīšanās” un muļķa mierinājums, izskatās kā priekšvēlēšanu maratons bez rezultāta. Šie „risinājumi” ir vērtējami kā melīgi, negodīgi un neko nerisinoši, ja neteikt, ka tas ir izsmiekls pret tautu, jo risinājums ir „izraukts no konteksta”, bez sistēmiskas risinājuma pieejas. Turklāt kadastrālo vērtību pacēla, bet aizmirsa nolaist.

 4. Jā,tie zemes īpašnieki ir baigi gudrie,naudu grib saņemt par zemi zem un ap dzīvojamo māju,bet par zemes apkopšanu,mēs iedzīvotāji,samaksājam,un vēl plus zemes piespiedu noma- īpašnieks tikai iekasē naudiņu.Lai tad nāk un sakop arī to savu īpašumu!

 5. ….atkal izdomāts kā ātrāk tikt pie ,,taustāmas,,naudas….es kā pensionāre netaisos nekādus kredītus ņemt,nekad dzīvē to neesmu darījusi…..vai tiešām visi tie valdībā ,,nojūgušies,,???

 6. Kas ir biedrība „Tauta pret zemes baroniem” jeb „Tauta pret Šlitki”!?
  Mūsu rīcībā ir nonākusi informācija, ka šīs grupas cilvēki ir:
  1) No partijas „Saskaņa” ( Elizabete Krivcova, Ruslans Pankrātovs)!!!
  2) Šie cilvēki neatdzīst Latvijas okupāciju 1940. gadā!
  3) Šie cilvēki atdzīst 9.maiju!
  4) Šie cilvēki grib ieviest Latvijā krievu valodu kā otru oficiālo valsts valodu!
  5) Šie cilvēki ir „georga lentīšu nēsātāji …………”!
  6) Informācija par šo cilvēku nostāju un darbībām pret mūsu valsti ir pilns internets!
  Vēl citi cilvēki šajā grupā:

   Sigurds Graudiņš- „no comments” ieskatieties paši viņa „Facebook” profilā un citur …
   Jānis Sondars- S.Graudiņa domubiedrs … „NO COMMENTS”!
   Olga Tkacova- kaislīga 9.maija atbalstītāja un prokrieviskās partijas „eiroskeptiķi” biedrene
   Aiva Sermuse- strādā patērētāju tiesību aizsardzības centrā, persona, kura lobē šo grupu savā darba vietā.
   Ināra Vilkaste- Kriminālnoziedznieka Vaškeviča dzīvesbiedre!
   Atis Klimovičs- „no comments”.
   Māra Veidemane- „Taro” kāršu licēja, kura pēdējā laikā ir izcēlusies ar dzīvokļu īpašnieku interešu lobēšanu un savu melīgo video par „zemes piespiedu nomu”. Savukārt viņas draugi un domubiedri ir tādas personas kā pensionētais prokurors
   Klementijs Rancāns Pensionētais PSRS prokurors (komunisma idejas paudējs) par ko ir izmests 2012.gadā no partijas „Vienotība” un arī dzīvokļu īpašnieku interešu lobētājs, kurš ir māju īrnieku tiesību biedrība „AUSMA” valdes loceklis.
  K.Rancāna paustais:
  1. Pašreizējais Vēlēšanu likums ir „šizofrēnisks”.
  2. Vai nebūtu laiks lietas saukt īstajos vārdos un nemaskēties aiz mistiskiem nosaukumiem, jo nav tāda “komunistiskā genocīda”.
  Patiesībā viņa idejas un raksti ir ar KOMUNISMA piesitienu, kurus karsti atbalsta ļoti destruktīva organizācija Eiropas Savienības pretinieki- Eiroskeptiķu rīcības partija!!!
  Vārdu sakot īsumā palasot internetā n-tos viņa rakstus un informāciju K.Rancāns par sevi rada šizofrēniska populista iespaidu, kurš nodarbojas ar politisko „tūrismu” un nerod mieru savā vecumā.
  Tipisks PSRS produkts, kurš būtu jāizolē no mūsdienu normālo cilvēku sabiedrības!
   Jānis Kučinskis ( pārliecināts ES pretinieks, kas uzstājas ar tādiem saukļiem kā- ES ceturtais reihs” vai savā iepriekšējā rakstā “Kā latviešu “nacionālisti” sadarbībā ar Krievijas specdienestiem grib nacificēt visu latviešu tautu” centos aprādīt, kāpēc apgalvojums, ka Waffen SS Latviešu leģions cīnījās par Latvijas brīvību, ir mīts.”). Spriežot pēc viņa rakstiem viņš ir ļoti destruktīva personība, kurš ir „pret visu un pret visiem”. Ļoti atbilstošs „nemieru organizatora amatam”. Papildus atkal dzīvokļu īpašnieku interešu lobētājs, demagogs, kurš izceļas ar dīvainiem un pretrunīgiem rakstiem.

  • DP - šeit ir darbs Atbildēt

   Tā ir atklāta nacionāla naida kurināšana, tādēļ šāds “Info” komentārs būtu jāizvērtē Drošības policijā.
   Policijas izziņa. Lasot ši autora komentāru autora reksta stilu, tā autors ir slims cilvēks pēc būtības, bet, iespējams, pieskaitāms, kurš karo ar Ķeguma deputātiem, lieto alus bumbas, guļ grāvjos, izģērbjas puspliks pie Ķeguma domes, par viņa rīcību traucējo sabiedrisko kārftību. esam satādījuši protokolus.

 7. Kas ir “Ausma”?
  Kas ir Klementijs Rancāns?

  „Jurists”, bijušais IeM operatīvais darbinieks, bijušais Rīgas tiesas apgabala prokurors, VDK darbības pārtraukšanas valdības komisijas loceklis.
  Pensionētais PSRS prokurors (komunisma idejas paudējs) par ko ir izmests 2012.gadā no partijas „Vienotība” un arī dzīvokļu īpašnieku interešu lobētājs, kurš ir māju īrnieku tiesību biedrība „AUSMA” valdes loceklis.
  Dzimis: 1937; dzimums: vīrietis; tautība: latvietis; ģimenes stāvoklis: precējies. Dzīvesvieta: Rīga. Darbavietas un ieņemamie amati (arī amati politiskajās partijās, reliģiskajās organizācijās, arodbiedrībās, biedrībās vai nodibinājumos) vai – ja darbavietas nav – nodarbošanās, statuss: Denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrība “Ausma”, valdes loceklis, jurists. Izglītība: Maskavas Augstākā skola, Minskas juridiskā nodaļa (1972), jurista kvalifikācija. Pašnovērtējums par latviešu valodas prasmi: dzimtā valoda. Kandidāta īpašumā vai valdījumā (arī sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību) esošie nekustamie īpašumi (to veids un atrašanās vietas): zeme, Baldones novadā, (īpašumā); kooperatīvā garāža, Rīgā, (valdījumā); dzīvoklis, Rīgā, (īpašumā); dzīvoklis, Rīgā, (īpašumā); dzīvoklis, Rīgā, (īpašumā). Kandidātam piederošie valsts institūcijās reģistrējamie transportlīdzekļi (sauszemes, gaisa un ūdens transporta līdzekļi – to veids, izlaides un reģistrācijas gads): vieglā automašīna AUDI 80, izlaides gads 1986., reģistrācijas gads 2000.; vieglā automašīna ŠKODA FABIA, izlaides gads 2008., reģistrācijas gads 2008.

  • Atvainojiet, tāds es esmu:
   Lunis izģērbjas pie Ķeguma novada domes. FOTO – Jauns.lv
   ……….. ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
   2012. gada 13. janv. – Ķegumietis Eduards Lunis, protestējot pret negodīgajiem deputātiem, izģērbās kails pie Ķeguma novada domes un savas drēbes kā rotājumus sakarināja Ziemassvētku eglītē.

   Ja giibiet, Googlē var izlasīt vairāk, ja pajautā manu uzvārdu un vārdu.

 8. Okupantu pēcteču PROkomunistu lobēts pasākums ar Regīnas Ločmeles Luņovas ( SASKAŅAS CENTRS) un Valaiņa ( ZZS ) priekšgalā!

  Plāns kā atņemt zemi par grašiem zemes īpašniekiem!

 9. Jautajums biedribai “Zarja”: kadel jus ar visiem spekiem censaties demonstret savu neizpratni,pareizak sakot stulbumu ? Zeme kura tika nopirkta pirms vairak ka simts gadiem,so gadu mija tika izveidota par lauksaimniecibas zemi,tatad ta razoja un radija vertibas.Un tadel jusu sauklis ” zemei nav tirgus vertibas” kartejo reizi pierada biedribas “Zarja” darbibas merkus.Vai biedriba “Zarja” ir kremla cekistu politiskas apvienibas ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ atzarojums ?

 10. Biedriem no diletantu apvienibas “Ausma- Zarja” :vai tiesam biedrisi no sis apvienibas nespej saprast,ka sis okupantu un vinu sabiedroto no “zalajiem” neredzamas frontes cinitajiem noziegums nepaliks nesodits. No senciem mantoto zemi 1945.gada konfisceja okupanti.Tagad pec Latvijas Valsts Neatkaribas atgusanas “zalie”& sarkanie megina atkartot 1945.gadu.Vai viniem nav ienacis prata ka tada gadijuma tiks iesaistitas Starptautiskas Tiesas,un par saviem noziegumiem bus janes atbildiba.

 11. Jā, mēs vergi, par kādu summu un kādā platībā tad pirksim no zemes baroniem zemi??? Kas tad “”kļūdījās””???? Vai tā netīšām:)?????????? Citās pilsētās un novados rīkojās citādāk!!! Lai taču “”gudrās”” galvas atpērk, lai labo kļūdu!!!! Cik var kļūdīties??? !Valaiņa k-gs , lai meklē naudu no valsts un pašvaldības budžeta!!! Man, piemēram, kauns par uzrakstu Ministru kabinetā”” Viens likums viena taisnība visiem””!!!! Biedrība “”Ausma “” precīzi ir uzrakstījusi par GADSIMTA AFĒRU!!!!!Labojiet taču savas kļūdas un viņu ir tik daudz!!!! ……..Tādus likumus pieņēmāt!!!!

 12. Nu, nāk darbā politiskā REKLĀMA – mēs strādājam tautas labā, balsojiet par mums, partijas NA Tieslietu ministrs Rasnačs bija nepatiess, gribēja iedzīt tautu verdzībā, ieķīlāt dzīvokli par labu zemes īpašniekam, re kā, bet mēs glābjam tautu. Vai tiesa?

  Dāmas un kungi! GADSIMTA AFĒRA TURPINĀS!

  Manuprāt, deputāti piespiedu kārtā nonākuši bērnudārza audzēkņu izpratnes līmenī par šo jautājumu vai jaunavas līmenī: gribās un kutinās, bet mamma neļauj. Proti, gribas tikt no jauna Saeimā, jo nāk vēlēšanas, bet “baltie baroni” ar NA ministra Rasnača atbalstu neļauj rast risinājumu, jo grib ieviest jaunu “OIK” nr. 2 – jaunu tautas aplaupīšanu, bet deputātiem, partijām arī gribas no šie baroniem saņemt hohorārus, dāvanas vēlēšanau reklāmas izklaidēm un tautas apkrāpšanai ar politiskām rreklāmām.

  Pirmkārt, deputātiem bija jāzina, ka šai zemei NAV TIRGUS VĒRTĪBAS – tā neražo un nerada vērtības, apgrūtināta ar dzīvojamo māju un ar citu personu – juridisko personu komunikācijām apgrutinātu zemi, ka šajā ziņa jāatjauno 1918.gada Latvija un 1938.gada likumdošana, kas reglamentē zemes vērtību (pie tam būvei un mājai ir viena kadastrālā vērtība), ka vērtību nosaka pēc ienākumiem 3 gadu laikā. Bez tam jāievēro taisnīguma princips, ka 100 % gadījumos pārkāptas pirmpirkuma tiesības, kas radīja fiktīvu zemes “TIRGUS VĒRTĪBU”.

  Otrkārt, zemi varbūt varētu izpirkt par summu, par kādu to iegādājās.

  Treškārt, zemes cena jāvērtē pēc taisnīguma principa, ka tā vērtību radīja tieši dzīvokļu īpašnieki, jo laikā kad atsavināja, nacionalizēja, tā bija nederīga, bez vērtības, purvi, ganibas, bez komunikācijām, krūmi utt. Par kādu tirgus vērtību var runāt. Tā vērtība jau izpirkta, apmaksāta ar darbu 60 gadu laikā, tādēļ STOP fiktīvajai kadastrālajai vērtībai!

  Ceturtkārt, zemi, ko atguva tā tika nodota dāvanā, jo 1938.gadā un turpmāk nebija izpirkta, vairākuma gadījumos. Vieniem dāvina zemi, otriem šo dāvanu jāizpērk par 100 vai 1000 – kārtīgu tirgus vērtību? Attopieties, taisnie deputāti – tā ir tiesiska valsts?!

  Piektkārt, kā zemes īpašnieki pēc 1940.gada, kuriem nacionalizēja zemi, pārējai tautai režīms 60 gadu laikā neļāva pelnīt tik, lai iegūtu īpašumus vai iegūtu zemi īpašumā – tātad, abas puses ir vienādi DISKRIMINĒTAS, vienādi cietušas un lai šie “baltie baroni” un nacionalizētie neplātās ar savu īpašuma varenību un tiesībām, neliek atbildību tautai par o kup ācijas režīma nodarījumiem – taisnie deputāti to neizprot, ka arī te vajag lemt pēc taisnīguma principa?

  Pēdējais – ja tiktu lemts pēc taisnīguma principa, pēc katras puses ieguvumiem un zaudējumiem, zemi dzīvokļu īpašnieki varētu izpirkt bez problēmām.

  Bet UZMAN:IBU, šeit iezīmējas OIK nr. 3.
  Problēmas ir par ZEMES LIELUMU. Jau šodien Rīgas dome visā Rīgā taisa shēmas, kā dzīvokļiem “iesmērēt” papildus zemes gabalus. Nav skaidrs, kā kurā reizē to dara, bet tiek lēsts, ka “tirgojas” ar zemes baroniem – no viņiem pērk vai iemaina zemi vai citādi, bet nerodas šaubas, ka tur darbojas visu iespējamo shēmu un naudas plūsmas varianti. Pēv tam, Rīgas dome steidz atbrīvoties no darījumu ieguvumiem, lai šo zemi iemēra jau šodien uz dzīvokļu rēķina, lai to aprūpē uz iedzīvotāju rēķina, tas nekas, ja tas būtu jāapsaimnieko par īpašuma nodokļa naudu – budžets plāns, jāplēš divas un trīs ādas.

  Jautājums ar zemes lielumu – tā būs paildus šī gadsimta afēra, tas būs pašvaldību “OIK” balto baronu labā, sevišķi Rīgā, ar visām no tā izrietošām shēmām un darījumiem pakampt no vārgākajiem.

 13. Šīs zemes vajadzētu atpirkt valstij, jo tā savārija tās “ziepes”. Nu padomājiet taču, kā mūsu zemes pensionāri ar savām smieklīgajām pensijām varēs pirkt zemesgabalus dārgajā Rīgā? Tas taču nav normāli!

  • Vai “valstij” – tas ir – šodienas nodokļu maksātājiem – būtu jāatrisina visas īpašumu lietas, kas savārītas zemes reformas laikā…? ja tā, tad tikai un vienīgi tiešajiem zemes īpašnieku mantiniekiem, kam nebija citu variantu, kā atjaunot savas īpašumtiesības, kuras tika zaudētas iepriekšējās varas dēļ, bet nevienam pārpircējam un starpniekam. Ar likumu noteikt, ka uz 01.01.2019 jau ar nomas maksu šajā periodā visa zemes vērte ir nomaksāta un īpašums pāriet dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā… valsts varētu segt administratīvās izmaksas. Mantinieku gadījumā pārdošanas cenu var noteikt kā pusi no kadastrālās vērtības… ja vēl tad neizpērk, tad lai paliek zemes domājamo daļu nomnieki uz mūžīgiem laikiem – vai nu pašvaldībai, vai dzīvokļu īpašnieku biedrībai – kas nu kurā gadījumā parocīgāk. Nav ideāla taisnība zemesvirsū, bet, tā kā visos darījumos pastāv risks – tas būs arī šeit, tikai jāsadala pēc iespējas līdzsvarotāk.

 14. Mani senci zemi iegadajas uz nomaksu 1797.gada.1945.gada lielako dalu konfisceja okupantu varas iestades..Nakosos gados pakapeniski tika konfisceta atlikusa platiba.Tagad pec Latvijas Valsts Neatkaribas atgusanas ES un NATO Valsti Latvija valdosie “zalie” & sarkanie cekisti,gatavojas atguto ipasumu atkal atnemt.Vai Latvijas varnesiem nav ienacis prata,ka soreiz vinu noziegumus izskatis Starptautiskas institucijas ?

  • Izlasi likumu par zemes reformu Atbildēt

   Ja tev galvā vairāk kā “es”, tas ir mans, man pieākas, zemi ieguva mani senči 17 … gadā utt, ialasi ikuma “Par zemes reformu Latvijas pilsētās” pantus par reformas mēŗķiem un uzdevumiem un sapratīsi, ka tā realizēta bec krimināliem principiem – vieneim zemi atdeva natūrā, citiem ierādīja citā vietā vai izmaksāja kompensācijas sertifikātus. Tā arī bija paredzēts – ieverot visu reformas dalībnieku intereses un iegūtās teisības. Zeme apgrūtināta , nevajadzēja karot ar tautu, pieprasīt citā vietā, jo zināji, ka to vairs nevar atjaunot natūrā, bet likums bija krimināls – nenoteica amatpersonām, kurā gadījumā atdot zemi, kurā ierādīt citur.

   Bet to visi mantinieki zināja, ka ar apgrūtināto zemi būs problēmas, bet ņēma pretī, iespējams, par kukuļiem.

   Kā tas var būt, ka vairāk kā puse dzīvokļu zemi zem mājas saņēma īpašumā! Kādēļ, kas tik krimināli rīkojās?
   Rīgas pilsētas teritorijā un zem mājām esošo atgūto zemju īpašnieku skaits sastāda ap 1700, pretēji šais ēkās esošo dzīvokļu īpašnieku skaitam, kas aptuveni sastāda ap 200 000, bet kopā ar ģimenes locekļiem ap 340 000 dzīvojošo. Analoģiska informācija par Rīgas pilsētas teritorijā esošo ēku skaitu uz kurām attiecināms dalīta īpašuma princips, ietverts arī Rīgas Domes periodiskā laikraksta 29.09.2011.gada izdevumā ”Pastnieks”.
   Savukārt Valsts zemes dienesta apkopojumā norādīts, ka Rīgā mikrorajoni ar dzīvojamo māju apbūvi 1940.gadā bija neapbūvētas teritorijas, teritorijas ar zemstāvu apbūvi, purvi, lauksaimniecībai izmantojamas zemes, kas norāda uz to, ka šī zeme bija mazvērtīga, salīdzinājumā, kā to pašlaik kadastrāli vērtē VZD .
   Pēc VZD informācijas datiem, Rīgas teritorijā uz bijušo zemes īpašniekiem piederošās zemes uzceltajās mājās ir 140 000 dzīvokļu īpašumu ar vidēji ap 420 000 (140 000 x 3) ģimenes locekļiem, salīdzinājumā pret 1700 zemes īpašniekiem.

   • Civilizetas valstis privatipasums ir garantets ar likumu.Censanas konfiscet ipasumu,neparprotami, ir kriminalnoziegums. Saja gadijuma no Jums lasisanai ieteiktais “likums” par zemes reformam ir absoluti neakdevats likumiem kuri ir visas civilizetajas valstis.Ieteicu Jums izlasit LR Satversmes 1. un 105.pantu :Ipasuma piespiedu atsavinasana sabiedribas ( okupantu?)vajadzibam pielaujama tikai iznemuma gadijumos uz atseviski pienemta likuma pamata.Pret TAISNIGU atlidzibu.

 15. Tie Saeimas deputāti,kuri balsoja par piespiedu zemes nomu tālajos 90 gados un tie,kas sagatavoja un parakstīja šo likumu,lai sedz visas izmaksas. Pietiks vienreiz likt maksāt tautai par dažu idiotu kļūdām.

 16. Temīdas Grūtupovnas zvaigznīšu brīdis Atbildēt

  Paldies, kungi! Beidzot katrs varēs tikt pie sava Likteņdārza, par Amerika kunga aizlienēto naudu atpērkot savu pagulti no Šlitkes kunga. Vēsturiskais taisnīgums beidzot tiks atjaunots pēc Mildiņas Latvānes godaprāta un sirdsapziņas …

Draugiem Facebook Twitter Google+