×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Rakstniecības un mūzikas muzeju rekonstruēs. Vai krājuma pieejamība uzlabosies?

Foto - E. BitersFoto - E. Biters

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) pēdējos pāris gados piedzīvojis trauksmainus laikus, un izskatās, ka tiem būs turpinājums.

 

Projekts jau iekavēts

2009. gadā RMM mainījās vadība, gadu vēlāk tika pieņemts lēmums par muzeja ēkas Pils laukumā 2 rekonstrukciju un restaurāciju. 2013. gadā plānus mainīja Rīgas pils ugunsgrēks – muzejam nācās operatīvi pārplānot savu darbu tā, lai pārceltos uz pagaidu mājām vienā no bijušajām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkām Tērbatas ielā un turpinātu strādāt pie jaunās ekspozīcijas izveides tur. Ap to pašu laiku uz āru izlauzās darbinieku neapmierinātība ar direktores vadības stilu, un pērn Ilzi Knoku direktores amatā nomainīja Iveta Ruskule, kura līdz tam vairāk nekā desmit gadus bija veiksmīgi vadījusi Ogres Vēstures un mākslas muzeju. Janvāra vidū Ruskulei direktores amatā apritēs simt dienas; Iepirkumu uzraudzības birojs, cerams, līdz tam paspēs sniegt savu atzinumu par pārsūdzētajiem Pils laukuma ēkas rekonstrukcijas darbu konkursa rezultātiem, tomēr ir pilnīgi skaidrs, ka muzejs savās telpās neatgriezīsies šā gada aprīlī, kā bija paredzēts sākotnēji. Turklāt valdības pieņemtie taupības pasākumi nozīmē, ka uz nenoteiktu laiku apstājušies darbi pie jaunās muzeju krātuves celtniecības Pulka ielā 8. Tādējādi var teikt: piesprādzējieties, turbulence turpinās!

Jautāta, kā muzeja ikdienas darbu ietekmē valdības pieņemtais lēmums par muzeju kompleksa būvniecības pabeigšanas termiņu kārtējo pagarinājumu un pārsūdzētais Pils laukuma nama rekonstrukcijas konkurss, Iveta Ruskule stoiski parausta plecus: “Mēs šajā procesā neko daudz nevaram ietekmēt, tikai laikus saplānot, kā iekārtosim krātuves telpas un ekspozīciju.”

Direktore teic, ka Pils laukuma nama sakarā vislielākās bažas raisa tas, vai rekonstrukcijas laikā netiks atrasti artefakti vai ēkas detaļas, kas prasītu Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas ekspertīzi, jo tā vēl vairāk aizkavētu jau tā iekavēto projektu. Viņa arī atzīst, ka krājuma darbinieki ļoti gaida jauno krātuvi, jo tur beidzot būtu iespējams visu krājumu novietot tam piemērotos klimatiskos apstākļos un ideāli sistematizēt. Turklāt, tā kā krātuvē iecerētas arī nelielas izstāžu un konferenču telpas, I. Ruskule cer, ka tās varētu veicināt labāku Nacionālā muzeju krājuma pieejamību. Kā zināms, krātuvju komplekss Pulka ielā apvienos triju muzeju – līdztekus RMM arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ārzemju mākslas un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja – krājumus. Šāda “kopdzīve” veicinātu starpnozaru sarīkojumu un izstāžu piedāvājumu visiem apmeklētājiem, kā arī pētniekiem dotu labāku pārskatu par Nacionālo muzeju krājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+