×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Piespriež nosacītu sodu vīrietim, kurš latviešu tautu nodēvēja par debilu

LETALETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu vīrietim, kurš interneta komentāros Latviju pielīdzinājis fašistu valstij un latviešu tautu nodēvējis par debilu.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka vīrietis apsūdzēts par to, ka izdarīja darbības, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Vīrietis vienojies ar prokuratūru par sodu – nosacītu brīvības atņemšanu uz gadu un tikpat ilgu pārbaudes laiku. Tiesa šo vienošanos apstiprināja.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis pagājušā gada 3.martā atrodoties savā dzīvesvietā zem kāda raksta par krievu jaunatni ievietoja komentāru: “visa latviešu tauta (etnos) ir debilie, bet politikā lien paši izmeklētākie debilie, tāpēc arī rodas tādas debilas idejas.”

Ar šo komentāru vīrietis nav aprobežojies un līdz pat 12.martam pie krievvalodīgo auditorijai paredzēta interneta portāla rakstiem, tostarp par nacionālo tēmu, ievietoja vēl astoņus komentārus. Tajos Latvija saukāta par nacistisku un fašistisku valsti un cita starpā arī minēts, ka “priekš latvieša nacisms ir kā dziedāšanas vai dejošas stunda”. Vienā no komentāriem rupjš vārds veltīts arī Valsts prezidentam.

Latgales priekšpilsētas tiesā atrodas šobrīd vēl divas krimināllietas, kurās personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu. Vienu skatīs šogad, bet otru – nākamā gada rudenī.

Jau ziņots, ka kādam vīrietim nesen piemērots nosacīts cietumsods par interneta komentāriem, kuros atbalstīta Latvijas iedzīvotāju deportācija un pausta nepieciešamība iznīcināt latviešus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+