×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Pieteikšanās sen beigusies!

Jūsu žurnālā izlasīju, ka zemes reformas pabeigšanai vēl ir brīva zeme, ko piedāvā pirmās brīvvalsts laika īpašniekiem un viņu mantiniekiem. Manam vectēvam piederēja zeme Latgalē. Mamma negribēja kārtot zemes mantošanas lietas, bet nu viņa ir aizsaulē. Vai tagad drīkstu sākt kārtot mantojuma lietu un atgūt vectēva zemi?
 Velta Rudzīte Skultes pagastā

 

Nē, visi termiņi ir nokavēti. Zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi tagad piedāvā tikai tiem pirmās brīvvalsts laika īpašniekiem un viņu mantiniekiem, kuri bija pieteikušies savlaicīgi. Pēdējais termiņš, kad varēja iesniegt pieteikumus Centrālajai zemes komisijai, bija 2007. gada 28. decembris, bet īpašuma un mantošanas tiesības pierādošus dokumentus varēja iesniegt nedaudz vēlāk – līdz 2008. gada 1. septembrim. To noteica likums “Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos”.

Patiešām, bija tā, ka tiesības pieprasīt zemi bija vecākajai paaudzei, jo viņi, atbilstoši Civillikumam, ir mantinieki. Tādēļ gadījās, ka daudzi cienījamo gadu skaita dēļ neuzņēmās nokārtot šo lietu, līdz ar to nākamās paaudzes palika bešā. Ja nepieteicās tuvākie radi, piemēram, īpašnieka bērni, zemi noteiktajā termiņā varēja pieprasīt tālākas pakāpes radinieki, piemēram, brālēni un māsīcas. Taču, kamēr bija dzīvi īpašnieka bērni, mazbērniem diemžēl nebija nekādu tiesību atgūt senču īpašumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+