×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Pieteikts karš neveselīgajam? (6)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Kā vērtējat Veselības ministrijas sagatavoto priekšlikumu nākamgad noteikt akcīzes nodokli sālim, cukuram un kārumiem – konditorejas izstrādājumiem (šokolādei, karamelēm, īrisiem un citām konfektēm), kā arī miltu konditorejas izstrādājumiem?

Anda Grīnerte Ķekavas pagastā: “Tas ir slēpts paņēmiens, kā sadārdzināt ne vien šos minētos produktus, bet arī citus ikdienas pārtikas produktus. Loģiski, ka, sadārdzinot cukuru, sāli, pieaugs cena arī daudziem citiem produktiem, kuros ir šīs sastāvdaļas…”

Artis Skuja Nīgrandē: “Ar īpašu nodokli var aplikt visu, kas ir patīkams, izraisa atkarību vai nes lielu naudu… Ja sadārdzinās šos garšīgumus, iespējams, tos pirks mazāk…”

Zeltīte Eglīte Jēkabpilī: “Atbalstu veselības ministra rūpes par veselīgu dzīvesveidu un ēšanas ieradumu, taču neticu, ka ar akcīzes nodokli panāks vēlamo rezultātu. Gan jau tā naudiņa aizies sānceļos, viens jau nav cīnītājs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Patiesibas Ministrijai Atbildēt

  nevajadzetu sleepties aiz t.s. “ruupem par iedzivotaju veselibu”. Mineto partikas produktu kaitiguma pakaape nekur nav neapgazhami pieradits. Taa pati saals. It kaa ir korelacija starp taa parlieku daudzumu un paaugstinaatu asinsspiedienu bet vienlaikus ir liels procents cilveku, kuri ir toleranti attiecibaa uz saali. Sodiisim ar akcizes nodokli, lai vai kas? Manuprat, VM ar sho iniciativu ir izgazusies kaa veca seeta. Visvairak kaitina vinju liekuliba. Galu galaa runa iet par naudu un tikai par to.

 2. karotāji, saproties ... Atbildēt

  Zivs un medicīna pūst no galvas?

 3. Kāpēc tad Veselības ministrija,kura pekšņi tik ļoti norūpējusies par iedzīvotāju veselību,nepiedāvā samazināt ar nākamo gadu PVN likmi veselīgajiem produktiem? Tas taču
  ļautu samazināt arī valsts budžeta izdevumus daudzu slimību ārstēšanai,kuru cēlonis ir neveselīgu pārtikas produktu izmantošana ikdienas uzturā?

 4. Uzbrukums pārtikas produktu cenām Atbildēt

  Tā vietā,lai apvienotu Veselības un Labklājības ministrijas kā Grieķijā (apvienotas gan Finanšu un Ekonomikas,gan Veselības un Sociālo pakalpojumu ministrijas),Igaunijā,Somijā,Krievijā,
  Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Nīderlandē,Vācijā,Polijā,Ungŗijā,Horvātijā,Gruzijā,Sanmarino,
  Andorā,Monako,Indijā,Šrilankā,Austrālijā,Japānā,Dienvidkorejā,Fidži,Kiribati,Gambijā,Tanzānijā,
  Senegālā,Maurīcijā,Malāvijā,Liberijā,Namībijā,Zimbabvē,Sv.Helēnas salā,Seišelās,Lesoto,
  Gajānā,Sentlūsijā,Dominikānā,Kaimanu salās,Dominikā,Britu Virdžīnu salās,Bahamās,
  Bermudā,Gvatemalā,Antigvā un Barbudā,Maldīvijā,Nepālā utt.
  Par kādu gan ietaupījumu varam runāt,ja salīdzinot ar pirmskara Latvijas Tautas labklājības ministrijas Veselības departamenta 17 darbiniekiem,šodienas Veselības ministrijā ir nodarbināti 107 darbinieki! Strādājošo skaits Veselības ministrijā no 2004.gada līdz 2014.gadam vien ir palielinājies par 13 darbiniekiem. Uz šokolādes cenas rēķina,palielināsim birokrātu skaitu? Finanšu ministrijā tas desmit gadu laikā,piemēram, ir palielinājies pat no 280 līdz 411,bet Tieslietu ministrijā-no 156 līdz 250 cilvēkiem!!

 5. PVN palielināšanas vietā Atbildēt

  Cenšoties iespējami ilgāk novilcināt progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu,valdošā koalīcija,kā slīcējs,ķeras pat pie salmiņa! Bet tā kā progresīvo ienākuma nodokli aizvietot ar akcīzes nodokli sālij,cukuram,šokolādei,konfektēm,kūkām un desām nav iespējams,tad varam uzskatīt,ka tas ir tikai sākums uzbrukumam visām pārtikas produktu cenām! Sadārdzinoties cukuram,dārgāki paliks arī ievārījumi,kompoti,gāzētie dzērieni,cepumi,košļājamā gumija ar cukuru un pat maize! Savukārt,sadārdzinoties sālij,sadārdzināsies arī skābētie kāposti,sālītie gurķi,siļķes,gaļas un zivju konservi,šprotes ieskaitot utt! Līdz ar to tiks ieslēgta zaļā gaisma mākslīgajiem saldinātājiem-saharīnam,aspartāmam,kālija acesulfāmam,ciklāmskābei,izomaltam,taumarīnam,neohesperidīnam DC,maltītam,laktītam,ksilītam,kvillāta ekstraktam,sorbītam un mannītam,kurus mūsu Veselības ministrija uzskata par veselīgākiem,salīdzinājumā ar biešu vai cukurniedru cukuru!

 6. Ne jau ar domu,ka šos neveselīgos garšīgumus pirks mazāk,tie tiks aplikti ar nodokli! No kurienes tad ir uzradies šis 20 miljonu eiro paredzētais ietaupījums! Tāds ir iespējams vienīgi,ja Veselības ministrijas ierēdņi uzskata,ka šos neveselīgos produktus iedzīvotāji iegādāsies iepriekšējā apjomā,bet jau par augstāku cenu! Viltīgi,vai ne? Jo nav taču iespējams iepriekš paredzēt,kāds būs ietaupījums,ja nav zināms par cik procentiem pieprasījums samazināsies!
  Secinājums ir tikai viens: arī “Vienotības” vadīto Veselības ministriju interesē vienīgi nauda,nevis iedzīvotāju veselība! Pretējā gadījumā Latvija nebūtu palikusi vienīgā no visām ES valstīm,Grieķiju,Igauniju un Lietuvu ieskaitot,pat bez visu strādājošo un viņu ģimeņu locekļu obligātās veselības apdrošināšanas,kurai trešajā nabadzīgākajā ES valstī ir ļoti būtiska nozīme!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+