Lasītāju viedokļi

Pietiek slinkot, uz laukiem!
 16

Foto – Ģirts Vikmanis

Nesen labu domu par bezdarbnieku nodarbināšanu izteica labklājības ministre Ilze Viņķele. Viņa ieteica bezdarbniekiem doties palīgā lauku cilvēkiem vai nu tikai uz laiku, vai pārcelties uz laukiem pavisam. 


 

Diemžēl Saeimas opozīcija labo ideju sāk nozūmēt. Bet bezdarbībā nonācis cilvēks izvirst, vairās no darba, jo saņem pabalstu, pie kura pierod. Tā vairojas sliņķi un slaisti, kas pabalstus prasa un prasa, nemācās un atdeves nekādas.

Šos darbaspējīgos veselos bezdarbniekus vajag likt pie darba piespiedu kārtā. Pagastiem, pilsētiņām un pat lielpilsētām vajadzētu būt ieinteresētākām viņus uzņemt laukos. Vietējā vara apstākļus un vajadzības pārzina vislabāk, zina, cik, kam un kur palīgstrādnieki vai speciālisti (tikai bez atkarībām gan!) izvietojami. Darāmā laukos ir ļoti daudz.

Ja neapsaimniekotie, aiz-
augušie īpašumi tiktu apstrādāti, raža novākta un krūmi izcirsti, tiktu novākti grausti, ķēmīgi aptraipītās namu sienas notīrītas, sētas savestas kārtībā un veikti vēl citi nepadarīti darbi, tad varētu pelnīti “sasiet buntītē” kūlas un graustu dedzinātājus, namu sienu smērētājus. Tad gan mēs varētu lepoties, ka nekur nav tik labi kā pašu rokām sakoptā, zaļā un ziedošā Latvijā, savās mājās.

Anda Driķe, 
pensionēta žurnāliste

 

Komentārs

Programma “Darbs Latvijā”, pie kuras izstrādes pašlaik strādā Labklājības ministrijā, ir iecerēta kā atbalsts motivētiem cilvēkiem atgriezties darbā, lai ar saviem ienākumiem varētu uzturēt sevi, savu ģimeni, pretstatā dzīvošanai no pabalstiem vai aizbraukšanai darba meklējumos uz ārvalstīm. Nav tik būtiski, vai cilvēks pārceļas no laukiem uz tuvēju vai attālāku pilsētu, vai tieši otrādi – no pilsētas uz laukiem. “Svarīgi, ka, nedaudz palīdzot – kompensējot transporta izdevumus no mājām uz darbu un atpakaļ vai atbalstot pirmos pāris mēnešus, lai cilvēks varētu samaksāt par īri –, mēs palīdzam atgriezties darba tirgū, kā arī sociālās apdrošināšanas sistēmā. Tas savukārt nozīmē, ka cilvēks, pamatojoties uz veiktajām sociālajām iemaksām, saņems atbalstu no valsts, piemēram, slimības gadījumā, iestājoties grūtniecībai vai arī sasniedzot pensijas vecumu,” komentē labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Kristīne Liepa.

 

LA.lv