×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Pietrūka balsu

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) pavasara pilnsapulcē vakar netika ievēlēts jaunais LZA prezidents, jo abiem pretendentiem pietrūka balsu.

 

Uz LZA prezidenta amatu kandidēja akadēmiķi fizikas doktors Ivars Lācis un mākslas doktors Ojārs Spārītis. Balsojumā par Lāci savu balsi atdeva 72, bet par Spārīti – 99 klātesošie. Kopumā bija izsniegti 199 balsošanas biļeteni, kas visi bija iemesti balsošanas urnā, bet no tiem par derīgiem tika atzīts 171 biļetens, bet 28 biļeteni bija nederīgi. Tādējādi nevienam no kandidātiem neizdevās savākt nepieciešamo balsu skaitu – 50% + viena balss.

Šomēnes beidzas līdzšinējā akadēmijas vadītāja Jura Ekmaņa otrais četru gadu pilnvaru termiņš. LZA statūti paredz, ka prezidentu ievēl uz četriem gadiem ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Iepriekšējā termiņa prezidents pēc amata atstāšanas tradicionāli tiek ieteikts par viceprezidentu un līdz ar to – par Senāta un Prezidija locekli. LZA statūti paredz: gadījumā ja neviens no prezidenta amata pretendentiem vēlēšanās neiegūst 50% + 1 balsi, prezidenta amatā uz pagaidu termiņu līdz vienam gadam paliek esošais prezidents.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+