×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Pietrūkstot latviskās vides: Daugavpils domnieks zaudē mandātu valsts valodas dēļ (2)

Foto no Daugavpils.lvFoto no Daugavpils.lv

Daugavpils tiesa nolēmusi pilnībā apmierināt Valsts valodas centra (VVC) prasību un par deputāta pilnvaru anulēšanu Daugavpils pilsētas domes deputātam Vladislavam Bojarūnam (Latgales partija). Šādu prasību VVC bija pieteicis Bojarūna nepietiekamo latviešu valodas prasmju dēļ.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, no Bojarūna nolemts piedzīt arī ar tiesvedību saistītos izdevumus – kopumā aptuveni 85 eiro.

Pilns spriedums minētajā lietā būs pieejams no 2017.gada 10.janvāra.

Ar prasību pret Daugavpils domes deputātu Bojarūnu saistībā ar viņa nepietiekamajām valsts valodas zināšanām VVC tiesā vērsās maija sākumā.

Pats Bojarūns aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka viņa valsts valodas zināšanas, protams, ir nepilnīgas, taču šīs nepilnības neesot tādas, lai viņam būtu jāatņem deputāta mandāts.

“Līdzīgi kā daudziem daugavpiliešiem, arī man ir visai sarežģīti pilnveidot savas valsts valodas zināšanas, jo pietrūkst latviskās vides – pilsētā aptuveni 85% iedzīvotāju runā krieviski,” skaidroja Bojarūns.

Deputāts pastāstīja, ka viņa vecmamma ir bijusi latviete, bet vectēvs – polis, savukārt viņa māte ir krieviete. Tāpat deputāts iepriekš pauda cerību, ka tiesāšanās iznākums būs pozitīvs. Bojarūns noraidīja iespēju, ka VVC darbības varētu būt iniciējuši kādi viņa nelabvēļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tad vajag rīkoties, kā to darīja Ulmanis, aizsūtot no Rīgas uz Daugavpili daļu ierēdņu, lai viņi tur dzīvotu un strādātu. Piemēram, “Saskaņas” urbanovičus, elksniņus, tāpat no citām partijām Rīgā sabraukušos latgaliešus. Un vide tur kļūs krietni latviskāka.

  2. Esmu bijis Daugavpilī Atbildēt

    Daugavpils tiesa nolēmusi pilnībā apmierināt Valsts valodas centra (VVC) prasību un par deputāta pilnvaru anulēšanu Daugavpils pilsētas domes deputātam Vladislavam Bojarūnam (Latgales partija).
    ……………….
    Šis .. iekš Radio murgoja, ka Daugavpilī 95% ir “krieviski runājošie”… Tik tālu .. no bezdarbības domes aizgaldā, ka NEZINA pat iedzīvotāju sastāvu … Latviešu gan ir maz- 17 %, poļi 15% … Daugavpilī ir Universitāte- tur sabrauc uz studiju laiku latvieši … Lielie pilsētas pasākumi notiek LATVIEŠU valodā…

Draugiem Facebook Twitter Google+