×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Pieturā atrod ar spaisu saindējušos jaunieti

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Vakar Rīgā trolejbusa pieturā atrasts 19 gadus vecs ar augu maisījumiem saindējies jaunietis, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Turklāt šis nav bijis vienīgais gadījums aizvadītajā diennaktī, kad augu maisījumu smēķēšana cilvēkam radījusi nopietnas veselības problēmas. Slimnīcā nogādāts arī kāds 44 gadus vecs rīdzinieks, kurš šādā stāvoklī atrasts guļam uz ielas.

Jau vēstīts, ka pērn Latvijā ārstēti 7284 cilvēki, kuriem radušies psihiski un uzvedības traucējumi psihoaktīvo vielu lietošanas dēļ, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija par 2013. gadu.

Visvairāk jeb 4313 cilvēkiem bijusi alkohola atkarība un tās radīti psihiski un uzvedības traucējumi, neieskaitot alkohola psihozes, no kā ārstētas 1039 personas. Vēl 651 cilvēks nonācis slimnīcā ar alkohola saindēšanos.

Savukārt no citu psihoaktīvo vielu atkarības pērn ārstēti 922 cilvēki, bet 359 nonākuši slimnīcā ar šo vielu saindēšanos. Šo vielu skaitā bijuši arī opioīdi, kaņepes, nomierinošie un miega līdzekļi, kā arī kokaīns, amfetamīns, halucinogēni un gaistošie organiskie šķīdinātāji.

Kā ziņots, šā gada 9. aprīlī stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+