×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Pievienotā vērtība novadiem


Foto - Madara BriedeFoto - Madara Briede

Ogres Biznesa un inovāciju centra un Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas pārstāvji, uzklausot "Radām novadam" komandas "Ogre" biedrus.

Mēneša beigās noslēgsies pirmais posms konkursam “Radām novadam”, kura ietvaros 18 studentu komandas vairāk nekā divus gadus centīsies praktiski veicināt ekonomisko izaugsmi Latvijas novados.

Konkursa pirmais fināls būs vērojams LTV1 jau 30. jūnijā plkst. 22.10, kad komandas iepazīstinās ar saviem turpmāko divu gadu plāniem novados, kā arī pastāstīs par idejas vārdā jau paveikto un cīnīsies par pirmo balvu – 10 000 eiro. Līdz tam “LA” ik nedēļu īsi iepazīstinās ar visu komandu plāniem.

Četru puišu komanda no Rīgas Ekonomikas augstskolas nākamos divus gadus strādās Lielvārdes novada labā. Viņi vēlas studiju laikā sniegtās visaptverošās zināšanas uzņēmējdarbības vadībā izmantot praktiski, tāpēc cer radīt uzņēmumu, kas sniegs pozitīvu ekonomisko un sociālo vērtību novadam, kā arī nesīs atbilstošu atdevi investoriem. “Redzot reģionu attīstības tempu nevienmērību ar valsts galvaspilsētu, kā arī cilvēkkapitāla aizplūšanu, vēlamies nest pozitīvu pienesumu šo problēmu risināšanā,” stāsta komandas kapteinis Armands Ikaunieks. Plānots, ka uzņēmums ražos ekoloģiskus produktus no kaņepēm Latvijas un ārvalstu tirgum.

Ķeguma novads sadarbosies ar četriem Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes studentiem. “Redzēt to, ko citi nesaskata, izdarīt to, kas pārējiem nav pa spēkam, izturēt pārbaudījumus un lepoties ar saviem panākumiem: tā mēs plānojam iekarot virsotnes!” apņēmības pilns ir komandas kapteinis Mārtiņš Mazlazdiņš. Komanda Ķeguma novadā grasās attīstīt tūrisma un izklaides nozari. Galvenais plāns ir Daugavas krastos ierīkot atpūtas kompleksu, vietu, kur iespējams nodarboties ar ūdenssportu – trošu veikbordu. Pludmalē puiši gribētu redzēt arī kādu sezonas kafejnīcu vai ēdnīcu, taču vēl tiek lemts, kā to noorganizēt labāk – piesaistot kādu jau gatavu uzņēmumu vai veidojot ko jaunu.

Par Jaunjelgavas novada attīstību divus gadus rūpēsies seši studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, kuri saskata iespējas darboties pārtikas rūpniecības un tūrisma nozarē. “Novads ir bagāts ar pārtikas izejvielām, diemžēl pamatā tās tiek eksportētas,” stāsta komandas kapteine Elīna Jokuma. Taču komanda vēlas, lai šīs dabas bagātības paliek Latvijā, Jaunjelgavā, un uzskata, ka tieši eko segmentā pārtikas rūpniecībā Jaunjelgavai ir liels potenciāls. Turklāt tas dotu iespēju sevi pierādīt un attīstīties arī vietējiem zemniekiem. Tāpat jaunieši vēlas arī veicināt Jaunjelgavas tūrisma konkurētspējas palielināšanos Latvijā un, iespējams, arī ārvalstīs. “Jaunjelgava ir skaista vieta ar burvīgu vēsturi, par kuru, iespējams, daudzi nenojauš, tādēļ nepieciešams tās vārdu reklamēt,” pārliecināta Elīna.

Astoņi studenti no Rīgas Tehniskās universitātes centīsies pilnīgot Ogres novadu. Jauniešus vieno ideja novadam sniegt pievienoto vērtību. Komandas līderis Raimonds Ritums, lai pēc diviem gadiem uz padarīto nebūtu kauns atskatīties, vēlas sniegt savam novadam ko taustāmu. Komanda izvirzījusi sev divas vadlīnijas. Pirmkārt, radīt ražojošu uzņēmumu. Būtībā jau sākts darbs pie koģenerācijas iekārtu radīšanas. Tās atkritumus pārstrādās elektroenerģijā un siltumenerģijā un iedzīvotājiem ilgtermiņā ļaus būtiski ietaupīt izdevumus par apkuri un elektrību.

Vēl, atsaucoties uz vietējās varas aicinājumu, komanda nolēmusi attīstīt arī vietējo tūrismu. Tālab radusies ideja veidot klinšu kāpšanas sienu un attīstīt ūdenstūrisma iespējas Ogres upē, kā arī realizēt ēdienu tirdzniecības izbraukumus ar busiņu dažādos publiskos pasākumos un tirdziņos, lai veicinātu vietējo iedzīvotāju un novada viesu labsajūtu.

Fakti 


Konkursa “Radām novadam” ietvaros studentu komandas patstāvīgi vai sadarbībā ar pašvaldībām, vietējiem uzņēmējiem un citiem interesentiem izstrādā un īsteno dažādus projektus ar mērķi radīt jaunas darbavietas un veicināt ekonomisko attīstību Latvijas novados.

Konkurss ilgs līdz 2016. gada 1. jūlijam, un tā kopējais balvu fonds ir 50 000 eiro.

Vairāk informācijas www.radamnovadam.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+