×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Pievilcīgākās valstis darba meklējumiem – Vācija, Lielbritānija un ASV

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iedzīvotājiem pievilcīgākās ārvalstis darba meklējumiem ir Vācija, Lielbritānija un ASV, liecina darba un karjeras vortāla “CV Market Latvia” un “The Network un Intelligence Group” veiktais pētījums.

Saskaņā ar apkopotajiem rezultātiem Latvijas iedzīvotājiem visvairāk iekārojamā valsts darba meklējumos ārpus valsts robežām ir Vācija – šo valsti minējuši kopumā 34,7% no aptaujātajiem iedzīvotājiem. Vācijai seko Lielbritānija (30,9%) un ASV (30,6%).

Pētījums norāda, ka Igaunijas iedzīvotājiem vispievilcīgākās ārvalstis darba meklējumiem ir Somija (51%), Zviedrija (37,6%) un Norvēģija (30,7%), savukārt Lietuvas iedzīvotājiem – Norvēģija (42%), ASV (39,3%) un Lielbritānija (36,3%).

Pētījuma autori atzīst, ka pēdējo divu gadu laikā vēlme doties darba meklējumos ārpus Latvijas mazliet samazinājusies ekonomiskās situācijas stabilizācijas dēļ valstī. 2009.gadā 81% Latvijas iedzīvotāju bija gatavi doties strādāt ārpus Latvijas robežām, taču 2011.gada beigās – jau tikai 74% apdomāja darba iespējas ārzemēs.

Lai arī joprojām ir tendence, ka aizbraukušie darbinieki vēlas palikt un strādāt ārzemēs vairāk nekā piecus gadus, salīdzinot ar situāciju pirms diviem gadiem, situācija uzlabojas. Agrāk kopumā 39% bija gatavi palikt ārzemēs ilgāk, taču pērnā gada nogalē – 30% no aptaujātajiem iedzīvotājiem, liecina pētījuma dati.

Pētījumā piedalījās 160 tūkstoši respondentu no 66 pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+