Viedokļi
Aptaujas

Vai pašvaldības piedalās dievnamu sakārtošanā? “LA” aptauja 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Ieva Čīka/LETA

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Atbalstu sniedzam jau daudzus gadus, protams, atbilstoši likumdošanai. Biedrībām projektu īstenošanā palīdzam ar līdzfinansējumu. Lai arī naudas summas nav lielas, tomēr atbalsts ir svarīgs, un tas tiek novērtēts. Tagad paveras jaunas iespējas, jo tikko Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumu, kas paredz no valsts budžeta līdzekļiem izveidot sakrālā mantojuma finansēšanas programmu. Likums paredz, ka arī pašvaldības varēs piedalīties sakrālā mantojuma uzturēšanā. Ar valsts, pašvaldības, baznīcu draudžu un biedrību spēkiem dievnami kļūs vēl pievilcīgāki, un tas veicinās arī tūrisma attīstību.”

Andris Zālītis, Skrīveru novada domes priekšsēdētājs: “Katru gadu ne vien sniedzam atbalstu, bet arī sadarbojamies, piemēram, koncertu rīkošanā. Prieks, ka Skrīveru katoļu baznīca kopējiem spēkiem tika pie jaunām ērģelēm.”

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Palīdzam visiem novada dievnamiem, taču īpaši atbalstām Lestenes luterāņu baznīcu, jo tā atrodas blakus Lestenes Brāļu kapiem, kas ir pašvaldības aprūpē. Stiprinot Lestenes baznīcas atjaunošanas fondu, panākts, ka dievnamā atgriezusies restaurētā krāšņā baroka stila kancele un uzstādīts altāris no Rundāles pils muzeja krājumiem. Mūsu pašvaldībai ir atbildība visas Latvijas priekšā, jo Lestenē, kur padomju laikā baznīcā bija ierīkota graudu kalte, katru gadu notiek Otrajā pasaules karā kritušo leģionāru piemiņas dienas pasākums.”

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Mums ir iemesls palīdzēt, jo paši iedzīvotāji ļoti aktīvi daudz ko dara luterāņu dievnamu atjaunošanā gan Biržos, gan Sēlpilī. Biržu baznīcā padomju laikā bija ierīkots vatelīna cehs, tagad tai jau nomainīts jumts un ielikti jauni logi.”

LA.lv