×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Pikanta avārijas nosēšanās Liepājas teātrī

Režisors Armands ZvirbulisFoto: LETA

Liepājas teātra režisors Armands Zvirbulis piedalās Liepājas teātra preses konferencē, kurā informē par teātra jauno sezonu.

Pēc divām nedēļām, 21. februārī, Liepājas teātrī gaidāma pirmizrāde franču dramaturga Marka Kamoleti komēdijai “Boeing, Boeing”, portālu LA.lv informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Ar šo iestudējumu uz teātra skatuves debitēs režisors Armands Zvirbulis, kurš līdz šim darbojies kino lauciņā (veidojis vairāk nekā 80 Latvijas profesionālo teātru izrāžu ierakstus televīzijā, Spēlmaņu nakts ceremonijas, bijis režisors seriālam “Eņģeļu māja”, Latvijas/Austrijas kopražojuma filmai “Mazie laupītāji”, par kuru saņēmis Lielā Kristapa balvu u.c.). Šī būs gan debija, gan sava veida atgriešanās Liepājā, jo kādu laiku A. Zvirbulis studējis arī Liepājas teātra IV studijā kopā ar Edgaru Pujātu, Egonu Dombrovski, Sigitu Jevgļevsku, Inesi Kučinsku un citiem aktieriem.

Dramaturgu Marku Kamoleti liepājnieki pazīst kā autoru skatītāju tik ļoti iemīļotajai izrādei “Pidžama sešiem”, kas Liepājas teātrī tiek spēlēta jau piecus gadus! “Boeing, Boeing” (sarakstīta 1960.gadā) ir dramaturga viszināmākā luga, kas kļuvusi arī par viņa firmas zīmi, 1991. gadā tā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā visvairāk spēlētā franču luga pasaulē. Tiek lēsts, ka pasaules teātros Kamoleti lugas noskatījušies 20 miljoni iedzīvotāju.

Režisors iestudējumam devis žanrisko apzīmējumu – pikanta avārijas nosēšanās, tādējādi daļēji jau atklājot, par ko būs iestudējums. Lugas tēma ir it kā vienkārša – vecpuisim Bernāram, kurš dzīvo Parīzē, vienlaicīgi ir trīs mīļākās, taču tā kā viņas visas trīs ir stjuartes, neviena nezina par pārējo eksistenci, līdz kādu dienu, neplānoti mainoties lidojumu grafikam, visas trīs pilsētā ierodas vienlaicīgi… Mīļie, skatītāji, piesprādzējiet drošības jostas, jo šis nebūs mierīgs lidojums!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+