Mobilā versija
Brīdinājums +9.2°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
6. janvāris, 2015
Drukāt

Pikaso mazmeita izpārdod viņa gleznas, lai “atbrīvotos no atmiņām”

8apr_Pikaso_22

Pablo Pikaso mazmeita Marina Pikaso klusībā izpārdod savā privātkolekcijā esošās slavenā vectēva gleznas aptuveni 290 miljonu dolāru vērtībā, raksta The New York Post.

Mākslinieka mazmeitai ar viņu bijušas saspringtas attiecības, norāda laikraksts, īpaši pēc Marinas brāļa pašnāvības 1973. gadā, kad mākslinieka otrā sieva Žaklīna viņu nelaida pie Pikaso nāves gultas. Marina Pikaso arī apgalvo, ka mākslinieks dzīves laikā savas pirmās sievas ģimenei nav sniedzis nekādu atbalstu, un viņi dzīvojuši trūkumā.

Savās atmiņās Marina Pikaso par vectēvu raksta, ka visus, kas viņam bijuši tuvumā, viņš iedzinis izmisumā un aprijis. Viņa arī norādījusi, ka viņai – mākslinieka pirmās sievas Olgas mazmeitai – atstātais mantojums bijis “bez mīlestības”, un tā pārdošana ir veids, kā atlaist pagātni.

Pēc The New York Times rīcībā esošas informācijas Marina Pikaso pārdod arī vectēva slaveno villu Kannās “La Californie”. Arī ar to slavenā mākslinieka mazmeitai saistoties negatīvas atmiņas – ikreiz, kad viņa kopā ar brāli bērnībā ciemojusies pie vectēva, viņiem likts gaidīt pie vārtiem, kamēr Pikaso pabeigs darbu.

Pievienot komentāru

Konfesijas būs vienlīdzīgākas par citiem īpašniekiem?Viens miljons eiro nākamgad un vismaz divi miljoni eiro gadā, sākot no 2019. gada – tik lielu valsts budžeta finansējumu reliģiskajām organizācijām to īpašumā esošo valsts pieminekļa statusu ieguvušo dievnamu atjaunošanai paredz šobrīd varas gaiteņos klīstošais Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojekts.
Draugiem Facebook Twitter Google+