×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. februāris, 2012
Drukāt

Piketā pie Krievijas vēstniecības piedalās 12 cilvēki

pikets

Sestdien, 4.februārī, pie Krievijas vēstniecības Rīgā stundu garā protesta akcija “Par godīgām vēlēšanām” noslēgusies bez starpgadījumiem. Kopumā piketā piedalījās 12 cilvēku, aģentūru LETA informēja viens no akcijas organizatoriem Mihails Ščepanskis.

Piketa pirmajās minūtēs gan notika asa vārdu pārmaiņa starp piketētājiem un kādu nejaušu krievu tautības garāmgājēju. Kā novēroja aģentūra LETA, garāmgājējs piketētājiem norādījis, ka viņi dzīvo Latvijā un viņiem nav nekādas darīšanas par citās valstīs notiekošo. Viņš pauda savu sašutumu par šādiem Latvijā dzīvojošiem krieviem, kuriem rūp tikai lielās kaimiņvalsts situācija.

Kāds piketētājs bija ļoti sadusmots par šādiem izteikumiem un sāka skaļi klaigāt, aktīvi žestikulēt, norādot, ka viņa mātei nav Latvijas pilsonības un viņa saņem ļoti mazu pensiju atšķirībā no viņa Krievijā dzīvojošās māsas.

Piketa dalīniekiem, kuru vidū bija gan Latvijas pilsoņi, gan Latvijas nepilsoņi, rokās bija plakāti krievu un angļu valodās, aicinot krievus cīnīties par brīvību. Protesta akcijā notiekošo vēroja policija, taču strīdiņos neiejaucās.

Kā šodien žurnālistiem sacīja viens no akcijas organizatoriem Mihails Ščepanskis, piketā iepriekš dalību bija pieteikuši ap 30 cilvēku, taču, visticamāk, bargais sals pārējos ir nobiedējis, tādēļ piketā piedalās tik maz atbalstītāju.

Ščepanskis ir Latvijas pilsonis, brīvi runā latviešu valodā, taču viņa tautība ir krievu, viņš mācījies Maskavas Universitātē, Krievijā dzīvo daudz viņa radu un draugu, tādēļ viņš negrib palikt vienaldzīgs par notiekošo lielvalstī. Šodien viņš ar biedriem piketē, lai izrādītu solidaritāti Krievijā piketējošiem. Teju katrā Krievijas pilsētā šodien piketē lielāks vai mazāk ar Krievijas politisko režīmu neapmierināto skaits.

Piketa organizators uzskata, ka neviens nevar palikt vienaldzīgs pret zagšanu, laupīšanu, pat, ja tā ir tikai pilsoņu balsu nozagšana vēlēšanās. Iespējams, līdzīgs pikets Rīgā notiks arī 4.martā, kad Krievijā notiks prezidenta vēlēšanas.

Akcijas saukļi bija “Mums Latvijā nav vienalga!” un “Par godīgām vēlēšanām, par godīgu varu!”.

Protests pie Krievijas vēstniecības notika vienlaikus ar šodien Maskavā rīkoto opozīcijas kustības “Solidaritāte” akciju – mītiņu “Par godīgām vēlēšanām”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+