Latvijā
Rīga

Piketā pie Rīgas domes pieprasīs veloinfrastruktūras uzlabošanu0

Foto – Shutterstock

Lai pievērstu Rīgas domes deputātu uzmanību samilzušajām satiksmes drošības problēmām un aicinātu nekavējoties uzlabot veloinfrastruktūru galvaspilsētā, trešdien, 17. oktobrī, plkst. 12.00 Rātslaukumā pie Rīgas domes notiks pikets “Par velo!”, informēja piketa organizētāji.

Pikets tiek rīkots, lai pieprasītu Rīgas domei beidzot realizēt veloinfrastruktūras projektus, kurus pēdējo trīs gadu laikā atbildīgās amatpersonas vairākkārt solījušas īstenot „nākamajā gadā”, bet „nākamais gads” vienmēr noslēdzas ar 0 km izbūvētu veloceļu.

“Pēdējo četru gadu laikā Rīgā velosipēdistu skaits ir palielinājies par 40%, bet jauna, satiksmes drošības prasībām atbilstoša veloinfrastruktūra kopš 2014. gada pilsētā netiek veidota. Velosipēda kā transportlīdzekļa izmantošanas straujais pieaugums diemžēl veicina arī konfliktsituāciju un negadījumu skaita pieaugumu. Drošas veloinfrastruktūras trūkuma dēļ riteņbraucēji daudzviet pilsētā joprojām izvēlas pārvietoties pa ietvi, nopietni apdraudot gājēju drošību,” uzskata piketa rīkotāji.

Piketā aicināti piedalīties visi, kam rūp satiksmes infrastruktūras problēmu atrisināšana Rīgā, neatkarīgi no tā, ar kādu transportlīdzekli cilvēki ikdienā pārvietojas.

Saistītie raksti
LA.lv