×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Piketā pie Saeimas skolotāji “izsvilps” deputātus-budžeta atbalstītājus (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Izglītības un zinātnes ministrijas notiek Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes rīkotais pikets, kura dalībnieki prasa lielākas algas treneriem un sporta skolotājiem.

Piketā pie Saeimas skolotāji ceturtdien vārda tiešā nozīmē izsvilps tos deputātus, kas būs balsojuši par tādu budžeta projektu, kas paredz skolotāju algu palielināt tikai par 15 latiem un nevis 30, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvis Edgars Grigorjevs.

Lēsts, ka akcijā pulcēsies apmēram divi tūkstoši pedagogu, kuriem tiks izdalītas svilpes un būs arī plakāti. “Vēl ceram uz veselo saprātu,” runājot par iespējamo deputātu atbalstu pedagogiem, teica Grigorjevs.

Skolotāji ir gatavi arī streikam, lai gan pagaidām gan nav zināms, kad tas varētu notikt. Par to tiks lemts pēc piketa.

Jau vēstīts, ka sarunās ar valdību skolotāji nav panākuši prasīto – minimālo likmi par vienu slodzi 310 latu apmērā. Finanšu ministrs paziņojis, ka šādam paaugstinājumam naudas nav, un budžets projekts paredz par likmi 295 latus mēnesī.

Būdami neapmierināti ar valsts atvēlētajiem līdzekļiem algu palielināšanai un nepietiekamo finansējumu zinātnei LIZDA padome nolēma neparakstīt Sadarbības memorandu ar valdību.

LIZDA ceturtdien rīkos pedagogu, augstskolu akadēmiskā personāla un zinātnes darbinieku piketu pie Saeimas, lai pievērstu politiķu un sabiedrības uzmanību izglītības darbinieku zemajām algām un nozares finansējuma problēmām nākamajos gados.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. KĀPĒC KĀDAM JĀTAISĀS MĀCĪT TAVUS BĒRNUS? MĀCI PATI, gudrā ZOSS! Tikai nesaprotu, KĀPĒC jāturpina skolotāju algu nepaaugstināšana un viņiem NAV LEMTS DZĪVOT NORMĀLA ATALGOJUMA IETVAROS? Vai tad nav jau 21.gs. ???Skolotājs VISU LAIKU IR BIJIS TERORIZĒTS, NEMAKSĀJOT PAR PADARĪTO DARBU…Vēl nesaprotu to plānoto 40 stundu darba nedēļu un tur pieminētos darbus, kas skolotājam būs jādara… Tur bija visādas stulbības, bet par gatavošanos tām 21 kontaktstundām NE VĀRDS!? KAD MAKSĀS par pedagoģisko sēžu apmeklēšanu, kuras visu laiku notikušas ĀRPUS DARBA LAIKA??? VAI lielie gudrinieki var izskaidrot minimālo pensiju pedagogiem ar 48,5 gadu darba stāžu???!…NEVAR!!! Nekaunīgi visu laiku tiek oponēts pie skolotāju sirdsapziņas! VAI VARAS VĪRI UN SIEVAS ZIN, kas VISPĀR IR SIRDSAPZIŅA??? Viņiem tās NAV! Skolotājiem tāpat aug bērn!?.Kas pēc Dombrovska domām IR REĀLI??? Varbūt naudu taupa kārtējam maksājumam LM caurajā kabatā??? Atbalstu kolēģus viņu cīņā par cilvēcīgu atalgojumu. Varbūt vajag būt VIENOTIEM un saņemties vienkārši NEMĀCĪT VIŅU BĒRNUS, tad sapratīs… Lai sūta uz ārzemēm mācīties…

  2. Un šitādi taisās manus bērnus mācīt? BRRRRR!!!!!!!!!!!!!

    • Ja viņiem arī turpmāk algas būs tikpat mazas, tad to pašu vairs nebūs. Ir jāšausminās par valsts varas pārstāvju attieksmi pret savas valsts nākotni, nevis par šiem cilvēkiem, kuriem ir izvēle- turpināt eksistēt, darot kā misionāram šeit par neadekvēti zemu algu skolotāja darbu, vai doties prom no Latvijas un Vācijā saņemt par savu darbu 6000 EUR mēnesī. Šausminieties vien, īstās šausmas vēl tikai būs, tā turpinot “veiksmes stāstu”!

  3. kāpēc plakātā vārdā ,,NELIECIET,, salikti punkti virs ,,I,,? Tie tak lielie burti.Jebšu,LA ,, piemeklēja ,,bildi ar rozīnīti.

  4. Skolotāji jau vēl aizvien ir padomiskās skolas augļi un pilnīgi saprotams, ka viņiem tuvāks ir SC. Arī lLIZDA ir tipiska padomju ārodbiedrība. Kādu gan piemēru rādām jaunatnes audzināšanā? Vai arī tā ir patriotiskā audzināšana postpadomju izpratnē?

    • Paklau, Ojār! Ja nebūtu tādu skolotāju, kādi viņi ir un turpina strādāt, saņemot skolotāja vārdam nepiedienīgu un absolūti viņu kvalifikācijai neatbilstoši zemu atalgojumu, Jūs, cienītais, ne rakstīt, ne lasīt nemācētu!

Draugiem Facebook Twitter Google+