×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Piketā prasa atcelt īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim (8)

Foto LETAFoto LETA

Tautas sapulcē par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim pie Saeimas piedalās ap 150 cilvēki.

Dalībnieki uzstādījuši nelielu skatuvi, sarūpējuši arī skaļruņus.

Sanākušie tur rokās plakātus ar uzrakstiem: “Rokas nost no mūsu mājām”, “Atcelt NĪN vienīgajam īpašumam” kā arī “Nekavējoties pārtraukt mūsu māju konfiscēšanu”.

Sanākušie skandēja saukļus – “Atcelt!”, “Rokas nost no mūsu mājām!” un citus.

Sapulcē tiek teiktas dažādas uzrunas. Piemēram, atklājot sapulci, iniciatīvas līdzautors Estris Hiršsons uzsvēra, ka cilvēki sapulcējušies, lai aicinātu pašvaldības, Saeimu un Ministru kabinetu atcelt NĪN vienīgajam mājoklim. Viņš pauda cerību, ka šī vēlme tiks sadzirdēta.

Iniciatīvas pārstāvji pauda gatavību pulcēties atkārtoti, ja amatpersonas viņus nesadzirdēs.

Sanāksmes dalībniekus uzrunāja arī sabiedriskais aktīvists Ilmārs Poikāns.

Pasākums norit mierīgi un bez starpgadījumiem. Tajā piedalās gan vecāka gadagājuma cilvēki, gan vecāki ar bērniem. Plašu jauniešu atsaucību pasākums nav guvis.

Kā vēstīts, lai gan portālā “Manabalss.lv” 13 000 Latvijas iedzīvotāju parakstījuši iniciatīvu “Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam”, politiķi un ierēdņi pašvaldībās un valsts institūcijās to nav ņēmuši vērā un vēl arvien nav atrisinājuši īpašumu konfiscējošo nekustamā īpašuma nodokļa taisnīgu regulējumu, uzsvēra iniciatīvas pārstāvji.

Tautas sapulcē klātesošie vērsīsies pie Saeimas, Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības ar prasību atcelt konfiscējošo NĪN vienīgajam īpašumam un pārtraukt pašreizējo NĪN aprēķina un piemērošanas kārtību visās pašvaldībās.

Tāpat vēstīts, ka jautājumā par izmaiņām NĪN regulējumā ir izskanējuši dažādi ierosinājumi, taču lielākoties iesaistītās puses par tiem nav spējušas vienoties. No līdz šim pārcilātajiem variantiem Finanšu ministrijas (FM) darba grupā neviens neliekas gana labs un atbalstāms, laikrakstam “Latvijas Avīze” izteicies FM valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības lietās Ilmārs Šņucins.

FM Tiešo nodokļu departamenta direktore un darba grupas vadītāja Astra Kaļāne skaidrojusi, ka galīgais lēmums pašlaik atduras būtībā pret kadastrālajām vērtībām. “Līdz šim no Tieslietu ministrijas esam saņēmuši tikai aptuveni iezīmētus rīcības virzienus par iespējamajām izmaiņām kadastrālajās vērtībās. Kamēr Tieslietu ministrija un Valsts Zemes dienests skaidri nav pateikuši, kādas būs šīs izmaiņas, t. i., iespējamos kadastrālo vērtību pieauguma apjomus, termiņus un biežumu, tikmēr nav iespējams veidot stabilu, līdzsvarotu, vienveidīgu un ilgtermiņā piemērojamu nekustamā īpašuma nodokļa politiku,” skaidrojusi ierēdne.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Latvijā ir vietas kur zemes un īpašuma nodokļa slogs ir “paceļams lielums”, tātad to var samaksāt. Bet tomēr valdībai steidzami jācaurskata kadastrālo vētību reģonālās izmaiņas, konkrēti Rīgā, Jūrmalā, Pierīgā, kas uzpūsti ir uzblīdušas spekulatīvu darījumu ietekmē. Valsts pamatiedzīvotājiem nav jacieš no spekulatīvu darījumu ietekmes. Valsts pārvaldei, ieskaitot deputātus, ir ātri jāatrod risinājums, jāpieņem izmaiņas ar konkrēta koeficienta piemērošanu , piemēram (0.005xkadastrālā) šajās jūtīgajās teritorijās, piemēram, Mežaparkā.
  Pašvaldība un valsts ir iedzīvotājiem nevis iedzīvotāji valstij.
  Par lietām , kuras ir cilvēku īpašums, kuras cilvēki vai viņu senči ir izpirkuši par savu naudu, nav godīgi pieprasīt ikgadēju milzīgu nodokli, tikai tāpēc ka pašvaldībai vajag naudu. Pašvaldībai ir jaiemācās naudu taupīt, un nopietni plānot budžetu. No cilvēka “nenoplēstas 9 ādas” nodoklī 2-kārt atsver pabalstu šim iedzīvotājam.
  Deputātiem. Atceramies, ka 1 hektārs ir 10 000 kvadrātmetru, un 5 centi par kv. metru arī “NEIZSKATĀS LABI” (10 000 x 0.05centi =500euro/ hektāra) lauksaimniecības zemei tā nedrīkstētu rēķināt.
  Tas atkal ir genocīds pret latviešu tautu!!!

 2. “Tādu īpašumu,kas maksā robežās no viena līdz diviem miljoniem latu,ir 986. Dārgāki par diviem miljoniem ir 482 īpašumi. Vai tiešām vērtīgo īpašumu saimnieki nevar samaksāt pat 5% nodevu gadā? Vai viņus tādēļ iedzīs trūkumā un nabadzībā? Nē! Šie daži simti cilvēku pārvalda īpašumus,kuri kopsummā ir vērtīgāki nekā to 874 000 ļaužu mājokļi ar kadastrālo vērtību līdz 10 000 latu. Uzliekot pienācīgu nodokli bagātajiem,valsts varētu atļauties neprasīt nodokli no tiem,kuri mitinās mazvērtīgā īpašumā.”
  Skat.Štokenbergs: “Bagātajiem jāmaksā vairāk….”,LA.lv,22.10.2009.

 3. Valdis Freimantals Atbildēt

  Tas jarisina latvieshu biedriibaas!

  Bet komunisti un cekisti tur saliidushi!

  Jaatjauno visas 4 000 likvideetaas latvieshu biedriibas! (Visi jautaajumi risinami biedriibaas)!

  Lasiet manu rakstu:”Mosties, celies, strada”!

  Kaa var samaksaat nodokli, ja nav ienaakumu? (Jasauc pie atbildibas valsts amatpersnas, kuras to pieprasa)!

 4. Viss ļoti loģiski! Atbildēt

  Nodokļus atcelt! Pabalstus pacelt!

 5. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Atgādinu ,vispirms no NĪ kadastra likuma jāizslēdz visi panti par vērtēšanu ,ko atbalstīja mītiņa dalībnieki.Mani priekšlikumi ir pie Valsts Prezidenta,MK,FM,TM<EM,atliek 2 lasījumos pieņemt

 6. Finanšu Ministrija un Tieslietu Ministrija ”atskatās” uz Valsts Zemes Dienestu … nesaprašana … ko nu? Pārcentāties ar budžeta ”lāpīšanu”? Visžēlīgi ”atvēlētā” pirmdiena varētu būt sestdiena vai svētdiena, nevis darba diena plkst. 18.00. …

 7. 13 000 Latvijas iedzīvotāju parakstījuši iniciatīvu “Par nekustamā īpašuma atcelšanu vienīgajam īpašumam

  • “Doties uzbrukumā”
   Mūsu brīvība pēc kuras iecāmies pirms 25 gadiem, ir sasējusi mums rokas, aizvērusi mums mutes, atņēmusi mums vēlmi cīnīties par savu taisnību.
   Jo tas, škiet neiespējami.
   Deputāti sola reformēt valsts pārvaldi, nodokļu sistēmu, medicīnu, izglītības sistēmu, sporta bāzes, tomēr viņi nemaz īsti nezin, kādai jāizskatās labai valsts pārvaldei un visam pārējām sistēmām. Rezultātā, viss labais tiks sabojāts, sliktais un netaisnīgais paliks, un cilvēki cietīs vēl vairāk.
   Varbūt, ir vērts ar vēsu prātu paskatīties uz likumiem, kurus pieņēma no 1992 līdz 1998. gadam, kad neskatoties uz visu neparaizo, kas tad notika, likumi ar n-tajiem grozījumiem vēl nebija tik “sabojāti”, kadi tie ir tagad.(bet ne jau visi, protams)

Draugiem Facebook Twitter Google+