×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Piketē pret agresiju Ukrainā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Mazais ukraiņu zēns Matvejs Balans, kurš patlaban ar ģimeni dzīvo Latvijā, vēlas atgriezties drošā un neatkarīgā Ukrainā.

“Putins – slepkava”, “Rokas nost no Ukrainas!” “Okupanti” – ar šādiem saukļiem vakar vairāki desmiti cilvēku piketēja pie Krievijas vēstniecības Rīgā, lai paustu nosodījumu pret agresiju Ukrainā.

Protesta akcijā pulcējās gan Latvijas Ukraiņu kongresa pārstāvji, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, Saeimas deputāts Jānis Dombrava un mūziķis Kārlis Kazāks. Liela daļa piketētāju pauda nostāju, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina vadītā valsts aizvien vairāk līdzinās hitleriskajai Vācijai. Vislielākais plakāts krievu valodā vēstīja “Kauns Krievijas fašistiskajiem iebrucējiem”. Citiem bija plakāti, kuros V. Putins nodēvēts par Putleru. Piketētājiem bija arī iespēja slaucīt kājas uz izdrukātiem Krievijas vadoņa portretiem.

Daži protestētāji norādīja: Putina Krievija ir drauds ne tikai Ukrainai, bet arī Latvijai un pat visai Eiropai. “1940. gads – Baltijas valstis; 1914. gads – Krima,” vēstīja plakāts, ko turēja Alfrēds Rudzītis. Viņš sacīja: “Pašreiz Ukraina cīnās arī par mūsu drošību. Ja Putins uzvarēs Ukrainā, tad viņš ķersies arī pie Baltijas valstīm. Putins tagad zondē, kāda būs pasaules reakcija, un viņš redz, ka tā nav noskaņota aizstāvēt Krievijas kaimiņvalstis. Parīzē nogalināja 12 cilvēkus, uzreiz bija milzu demonstrācijas. Ukrainā nonāvē tūkstošus, bet demonstrāciju nav.”

Tatjana Balana ar dēliņu Matveju protestēt bija ieradusies, lai atbalstītu savu valsti. Viņa ir no Odesas, bet pēdējos mēnešos dzīvo Latvijā, jo vīram te piedāvāts darbs. “Taču mēs vēlamies atgriezties Ukrainā, tur dzīvo mūsu tuvinieki, tāpēc ziņas no Ukrainas mums šķiet šausmīgas,” ar asarām acīs stāstīja Tatjana. “Nedomāju, ka Ukrainai nāksies zaudēt neatkarību, taču ļoti žēl, ka aiziet bojā tik daudz cilvēku, ka karadarbības dēļ tiek šķirtas ģimenes: vīrieši paliek karot, bet ģimenes dodas bēgļu gaitās. Šajā situācijā gan parādās arī tas, cik izpalīdzīgi var būt Ukrainas cilvēki. Piemēram, piedāvā bēgļiem bez maksas apmesties savā dzīvoklī.”

Protestu laikā neiztika bez incidentiem. Viena no piketa rīkotājām – juriste Ieva Brante – tieši pie Krievijas vēstniecības vēlējās atstāt plakātu, kurā bija teikts, ka Putleram jādeg elles liesmās. Policisti to neļāva un pieprasīja plakātu pacelt. I. Brante neklausīja, vaicājot, kāpēc pie vēstniecībām ziedus un puķes drīkst likt, bet plakātus ne. Galu galā policisti paši savāca plakātu, bet I. Branti tomēr palaida vaļā. Pašvaldības policistiem arī nepatika, ka uz plakāta, ko turēja Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētājs Nikolajs Pavļuks, bija arī PSRS simbolika. Šī plakāta daļa tika noņemta, taču, kā ziņo aģentūra “LETA”, vēlāk N. Pavļuks vienalga aizturēts. Tāpat par plakāta nomešanu esot aizturēts arī TV3 operators.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+