×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Piketē pret “Nordekas” šoferu zemo atalgojumu; uzņēmuma vadība akciju ignorē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS "Nordeka" notiek pikets pret "Nordekas" šoferu zemo atalgojumu.

Piketā pret zemo atalgojumu starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS “Nordeka” šoferiem piedalās ap 100 dalībnieku, novēroja aģentūra LETA. “Nordekas” vadība līdz šim nav iznākusi ārā, lai sāktu sarunu ar arodbiedrības LABA biedriem.

Aptuveni desmit no piketa dalībniekiem ir “Nordekas” šoferi, bet pārējie ir arodbiedrības LABA biedri.

Sanākušie piketētāji sit bungas, svilpj svilpes un pūšamās signāltaures, kā arī viņiem ir plakāti ar uzrakstiem “Šoferis nav vergs”, “Nē minimālai stundu tarifa likmei” un “Nordeka, cieni strādājošos!”.

Arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis norādīja, ka 15 “Nordekas” autobusu vadītāji ir gatavi turpināt streiku arī rīt un parīt. Streika komiteja atrodoties Ģertrūdes ielā 36, un tā ir atvērta tūlītējām sarunām ar “Nordekas” vadību, taču līdz šim nekādas iniciatīvas no vadības puses neesot bijušas. Tieši šī iemesla dēļ šorīt arī sarīkots pikets.

Kā pastāstīja “Nordekas” autobusu vadītājs Staņislavs Bogdanovs, viņš no drošiem avotiem uzzinājis, ka uzņēmuma vadība ir panākusi vienošanos ar otru arodbiedrību LAKRS, taču ar arodbiedrības LABA šoferiem uzņēmuma vadība līdz šim nav runājusi.

Jau rakstīts, ka šodien plkst.10 pie starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS “Nordeka” notiek pikets pret zemo atalgojumu “Nordekas” šoferiem.

Sestdien, 8.novembrī, sākās šoferu streiks, prasot atalgojuma palielināšanu. Kā ziņots, streikam pieteikti 22 šoferi, bet visi tajā nepiedalījās. Arodbiedrības LABA pārstāvji solīja streikot beztermiņā, lai gan norādīja, ka viss būs atkarīgs no autobusu šoferu izturības, jo jāņem vērā, ka šoferiem ir arī apgādājamie.

Streiks būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA informēja arodbiedrība LABA.

Neskatoties uz to, ka streiks rit trešo dienu, starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmums “Nordeka” visus reisus Latvijā nodrošina.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ušakova kabatas arodbiedrība rullē. Viņa veiskmīgi izpilda Maskavas instrukcija drupināt Latvijā visu ko var drupināt. Sākot ar politiku, ekonomiku un ģimenes vērtībām atbalstot zilā ministra lepnībā teikto paziņojumu, ar turpinājumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+