×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Ainažnieces piketēs, lai atdabūtu bāriņtiesas atņemtos bērnus (123)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Rīt pie Salacgrīvas novada domes ainažniece Gita Kreijere kopā ar domubiedriem rīkos piketu, protestējot pret pašvaldības bāriņtiesas patvaļu. Bāriņtiesa atņēmusi G. Kreijerei un viņas meitai Zanei Lukstiņai aizgādnības tiesības par deviņus un divpadsmit gadus vecajiem zēniem, abu sieviešu attiecīgi mazdēliem un dēliem. Pēc Bāriņtiesu asociācijas informācijas, šāda protesta forma pret bāriņtiesas darbu būšot pirmā bāriņtiesu vēsturē.

Svinības pārtop drāmā


Lieta krasu pavērsienu ieguva 2013. gada 28. augustā. Pašvaldības kopmītnēs 59 gadus vecā Gita Kreijere svinēja, kā viņa pati saka, sava drauga dzimšanas dienu. Kā tur bija vai nebija, bet pašvaldības kārtībnieki saņēma zvanu no citiem kopmītnes iedzīvotājiem, ka kojās ejot jautri, lai atbraucot uz G. Kreijeres dzīvokli. Durvis nav bijušas aizslēgtas. Kad kārtībnieki ap pieciem vakarā kopā ar sociālā dienesta darbiniekiem iegājuši istabā, atklājies, ka Gita guļ ar savu draugu gultā, istaba netīra un smirdīga. Pret pašvaldības darbiniekiem G. Kreijere bijusi agresīva, vēlāk konstatēts – ar 2,4 alkohola promilēm asinīs. Abiem mazdēliem, par kuriem G. Kreijerei bija aizgādnība, kamēr viņu māte atradās Skotijā, bija iedota kabatas nauda, un viņi atradās “kaut kur pilsētā”. Par redzēto pašvaldības darbinieki ziņoja Salacgrīvas novada bāriņtiesas vadītājai Marutai Pirro, kura nākamajā dienā pieņēma vienpersonisku lēmumu par aizgādnības pārtraukšanu vecmāmiņai. Par šādu soli M. Pirro izšķīrās, konsultējusies (tas nebija obligāti) ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.

Tik nopietnu lēmumu bāriņtiesa pieņēma tāpēc, ka Kreijeres un Lukstiņas ģimene jau bija tās uzmanības lokā, ar Zani jau bijušas pārrunas par zēnu uzvedību, jo ļaudis informējuši, ka puikas diedelē naudu, zog veikalā cigaretes, mazākais bijis redzēts pilsētas svētkos piedzēries. Bērnu izņemšana un nosūtīšana uz krīzes centru notikusi mierīgi. Vecmāmiņa ļoti uztraukusies, iedevusi mazdēliem naudu, interesējusies, kā mazdēlus atgūt.

16. septembrī, pametusi darbu Skotijā, mājās atbrauca Zane un sāka sadarboties ar bāriņtiesu un sociālo dienestu, lai atgūtu par saviem bērniem aizgādnību, ko viņa uz laiku bija nodevusi savai mātei. Zanei sociālais dienests noteica divu mēnešu rehabilitācijas plānu, kas paredzēja reizi nedēļā nākt uz konsultācijām, desmit reizes apmeklēt psihologu, uzturēt kontaktus ar bērniem, kuri jau bija nokļuvuši audžuģimenē citā novadā. Pēc diviem mēnešiem bāriņtiesa lemtu par mātes tiesību atjaunošanu. Plānu Zane nav varējusi izpildīt, jo oktobra sākumā atkal devusies uz Skotiju strādāt, pēc tam novembrī atbraukusi, decembrī aizbraukusi un tagad Latvijā būšot 22. februārī. Zane kopā ar māti nolīgusi advokātu un iesniegusi administratīvajā tiesā prasību par mātes tiesību atjaunošanu (tiesas sēde notiks 4. martā).

Vainu neatzīst


Ar G. Kreijeri tiekos Ainažos Līvānu tipa mājiņā, ko viņa tagad par 50 eiro mēnesī īrē. Kundze savu vainu notikušajā neatzīst, saka nejaukus vārdus par M. Pirro un viņas vadīto bāriņtiesu, kas esot apmelojusi, veikusi nelikumīgas darbības un viltojusi dokumentus. Par mazbērnu diedelēšanu, smēķēšanu, dzeršanu un zagšanu neesot nekādu pierādījumu un liecību. Tā gan īsti nav taisnība, jo man, piemēram, izdevās atrast pārdevēju, kas pieķērusi mazo zēnu zogam. Ainažu veikala “Brīze” pārdevēja Santa Kopštāla gan par notikušo detaļās negrib runāt, jo baidās no G. Kreijeres zākāšanas. Pārdevēja zina arī citu kolēģi, kas pieķērusi mazos garnadzībā.

“Neesmu nekāda dzērāja, bet reizēm iedzeru, kā jau visi normāli cilvēki. Atzīstu, ka 28. augustā dzīvoklī bija nekārtības, bet ne jau tik briesmīgas, lai mazbērnus atņemtu. Nākamajā dienā aizgāju uz sociālo dienestu izrunāties un domāju, ka viss būs kārtībā, bet tas, kas sākās… Maruta uz mani ir ieēdusies. Grib savu varu parādīt,” saka G. Kreijere, kas strādā pašvaldībā par sētnieci un par piecu meitu izaudzināšanu saņem priekšlaicīgu pensiju. Vienai viņas meitai par aizraušanos ar alkoholu atņemtas mātes tiesības, četrām ir ģimenes un dzīve daudzmaz kārtībā. Padomju gados kundze strādājusi par kolhoza sekretāri, kultūras nama vadītāju.

G. Kreijere kritizē arī audžuģimeni, kurā mazbērniem nepatīkot. Ar zēniem viņa sazinās internetā, aizsūtījusi viņiem Rīgas “Dinamo” kreklu.

Kundze mani iepazīstina ar Agitu Oriehovu, kurai atņemti četri bērni, un Līgu Balodi, kurai arī bijušas darīšanas ar bāriņtiesu: abas arī piketēšot, jo uzskata, ka bāriņtiesai ir pārāk liela vara un tā pieņem nepamatotus lēmumus.

Māte darīja, cik varēja


“Cik bija manos spēkos, tik rehabilitācijas programmu izpildīju. Visu nevarēju, jo bija jābrauc atpakaļ uz darbu Skotijā. Bet, ja arī visu būtu izpildījusi, bērnus atpakaļ nedabūtu, jo bāriņtiesai pret mani ir ļoti slikta attieksme,” man saka 30 gadus vecā Zane Lukstiņa, kad skaipā sazinos ar viņu Skotijā, kur sieviete strādā viesnīcā par istabeni. Latvijā Zane bija sētniece. “Nav pierādījumu, ka mani bērni zaguši, ubagojuši, dzēruši. Skolā vienmēr labas sekmes, vienmēr paēduši un apģērbti. Uz savu māti biju dusmīga, ka viņai tā gadījās, bet kāpēc man neatdeva bērnus, kad atbraucu uz Latviju? Būtu kopā ar viņiem aizbraukusi uz Skotiju, un viss būtu kārtībā. Te man ir labi atalgots darbs, veidojas ģimene.”

Jaunākā dēla tēvs Zanei maksā uzturlīdzekļus, ar vecākā dēla tēvu kontaktu neesot. Pati Zane sūtot naudu audžuģimenei, kura, viņasprāt, neesot slikta.

Atņemt bērnus ir smagi


“Jūs domājat, ka man, pašai esot ainažniecei, ir viegli atņemt ainažnieku ģimenēm bērnus? Tas ir ļoti smagi, bet man galvenais ir bērnu labklājība. Gitas Kreijeres ģimeni pazīstu sen – tā nekad nav bijusi nekāda paraugģimene. Atceros, ka viņai bija normāli savas meitas ēdināt divreiz dienā, bieži ģimenē nebija maizes, pārsvarā putras,” teic bāriņtiesas priekšsēdētāja Maruta Pirro. “Zanes dēli ir jauki zēni, labi mācās. Mātei ir visas cerības atgūt savus bērnus, bet viņai jāsadarbojas ar sociālo dienestu un mums. Es ceru, ka viņa to darīs un bērnus atdabūs. Vecmāmiņai gan aizgādnības tiesības neatdosim, jo viņa sagroza informāciju, jauc lietā iekšā mazbērnus.”

M. Pirro ir pārliecināta, ka administratīvā tiesa būs bāriņtiesas pusē, jo esot gan fakti, gan cilvēku liecības.

“Bāriņtiesa nav nekāda privāta bodīte, kas ieinteresēta safabricēt lietas, un tiesneši to labi zina. Nav man nekādas personiskās ieinteresētības vai naida pret šo ģimeni. Labi apzinos, cik liela vara ir bāriņtiesai, tāpēc personiskām emocijām stāvu pāri. Neesam liela pašvaldība, un, tiklīdz ar izskatāmajām lietām ir kāds personisks sakars, sevi atstatu un strādā mani kolēģi,” stāsta M. Pirro.

Labi, ka izsaka viedokli

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs kategoriski atsakās vērtēt abu konfliktā iesaistīto pušu personības: “Varu teikt tikai to, ka veikts bāriņtiesas audits un nekādi pārkāpumi tās darbībā nav atrasti. Pikets tiks atļauts. Tas ir pat labi, ka cilvēki izsaka savu viedokli. Iziešu ārā, parunāšu ar viņiem, uzklausīšu problēmas, mēģināšu saprast tendences. Par konkrētām lietām neizteikšos. Tās visas ir ļoti individuālas un psiholoģiski ļoti smagas. Ar daudzām esmu iepazinies, arī ar kādu, kur māte mājās dzer, bet tikmēr viņas trīsgadīgais bērniņš kļekarē pa lielo Tallinas šoseju… Jebkurā gadījumā bāriņtiesa strādā pēc valsts tiesu sistēmas un pašvaldība tās lēmumus neietekmē.”

Viedokļi


Ko par piketu kā protesta formu domā citu bāriņtiesu priekšsēdētājas

Baiba Meldere, Saulkrastu novada bāriņtiesas priekšsēdētāja, Bāriņtiesu asociācijas vadītāja: “Ar piketētajiem bāriņtiesas darbiniekiem jārunā. Tāpat nākamajā dienā pēc piketa ar šo ģimeni būs jāstrādā.”

Daina Reizenberga, Siguldas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja: “Šmuce ar to piketu ir, lai ko mēs tagad darītu. Bet bāriņtiesām jāstāv tādām lietām pāri, citādi mēs vispār nevarēsim strādāt.”

Nadīna Millere, Mārupes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja: “Šo piketu uztveru kā vēršanos pret bāriņtiesu sistēmu. Varbūt mums Salacgrīvā otrā ielas pusē uztaisīt savu piketu pret piketu pret mums?”

Pievienot komentāru

Komentāri (123)

 1. Es uzskatu ka uz laiku vareja atnemt.! Un par to ka soci .barentissas ir parak gudri sagudrojot melus tas taisniba.tapec vaig katru sarunu ierakstit vai nofilmet un tad tiesa

 2. Taa ir nirgashanaas par maznodrosinaatem cilveekiem ! Un kaa vispaar taadi var straadaat pashvaldiibaa – vietaa , kur par cilveekiem ir jaaruupeejas , nevis jaanirgaajas ?

 3. NU KO M.PIRRO TIEK PALĒNĀM ATMASKOTA arī pārējie pašvaldību iedzīvotāji sāk ausīties.PALDIES Ainažniecei kura iesāka atmaskot …..

 4. atvainojos par – varbūt – ne visai pareizu latviešu valodu – mācos!!!!

 5. LATVIJAS tiesnešu, tai skaitā – bēriņtiesu – visatļautība ir pamatota ar kolēgu-citu tiesu tiesnešu atbalstu: roka roku mazgā – administratīvās tiesas tiesneši visbiežāk atsaka parastiem mirstīgiem izskatīt pieteikumus par LATVIJAS BĀRIŅTIESU faktisko rīcību, jo ”neesot pieņemamības” pamatnoteikumi….. Gribu piekrist arī vienam no komentāriem par faktu, ka LATVIJAS BĀRIŅTIESAS pārstāvji civillietās par ģimeņu, tai skaitā mazgadīgu bērnu izlikšanu no denacionalizēto māju dzīvokļiem, visbiežāk – Jūrmalā, Rīgā – nekad nav cīnījušies, pat mēģinājuši to darīt – par bērnu tiesību aizsardzību …… Un runa ir par labiem vecākiem – strādājošiem, godīgiem cilvēkiem, n e d z ē r ā j i e m…… Tieši šis – LATVIJAS VALSTS amatpersonu visatļautība.. – ir viens no iemesliem masveida Latvijas strādājošo iedzīvotāju imigrācija uz valstīm, kur ciena un rūpējas par ĢIMENI, BĒRNU!!!

 6. Marutu PIRRO – Salacgrīvas bāriņtiesas priekšsēdētāju – pazīstu neklātienē – gatavoju prasību Strasbūras tiesā Jolantas BĒRZIŅAS prasībā pret LATVIJU par cilvēktiesību pārkāpumiem civillietā, kuras rezultātā: ar dokumentu viltošanas palīdzību, PIRRO un Alojas bāriņtiesas ”darboni” – Antra Ozolu, ja nemaldos – par uzvārda pareizību, pilnīgi neadekvātām darbībām un nekaunīgu ieņemamā amata ļaunprātīgu izmantošanu….. no mātes tika nošķirta maza meitenīte – Sanija BĒRZIŅA…….
  Teikšu kā ir – neko labu par Marutu PIRRO, tā saucamo bērnu ”tiesību aizstāvi” pateikt nevaru un tas ir objektīvais spriedums, izvērtējot PIRRO parakstītos dokumentus un liecības tiesā Sanijas BĒRZIŅAS civillietā…… Starsbūras Cilvēktiesību un Pamatbrīvību aizsardzības tiesa pieņēmusi Jolantas BĒRZIŅAS prasību pret LATVIJU par apzinātiem cilvēktiesību pārkāpumiem un 2013.gada 16.oktobrī ierosinājusi LIETU Nr.65254/13 Tā, ka Maruta PIRRO un otra bērnu ”tiesību aizstāve…”’- Antra OZOLA ir kļuvušas ”POPULĀRAS” visā Eiropā reprezentējot LATVIJU ne no lābākās puses!!!!

 7. Man ari nomema bernu aprupes un aizgadibu barintiesa ka vairs nevaru berniem sazvanities iedod viram aprupes ka berni ir pret mani uzkudinati

 8. tiešām palasiet delfos kas tik tur neatklājas.Ideālā bāriņtiesa drausmas un vēl Strauberga kungs mums piketētājiem teica ka bāriņtiesa strādā bez pārkāpumiem.Gan jau Strauberga kungs visu zin,bet kā saka roka roku mazgā…

 9. Palasat delfos komentāros par bāriņtiesām, tai skaitā arī par Pirro!

  Jāmeklē delfos, sadaļā novados!

  Šai dāmītei tiešām sagādā baudu tā bērnu atņemšana, laikam cer par to goda ordeni saņemt. Šogad jau skaidrs ko rakstīt gada riebīgāko cilvēku sarakstā!

 10. izskatās ka Maruta un sociālais dienests algu pelna no tā kad izņem bērnus no ģimenēm.

 11. “bieži ģimenē nebija maizes, pārsvarā putras” – vai tad nav zinaams, ka putras par maizi veseliigaakas??? Paarmetumu baarinjtiesa atradusi. Un vispaar, baarinjtiesas pilda noteiktos likumus un noteikumus – un tur nu kaadi deputaati sviestu sataisiijushi. Es ar to saskaaaros. Mani ar izdomaatu iemeslu un bez paraadiem gribeeja izmest no denacionalizeetas maajas dziivoklja ar 3 maziem beerniem, bet baarinjtiesa nezinaaja, ka jaanaak uz tiesu paklausiities un buut klaat, toties uzreiz gribeeja atnjemt beernus, jo peec likuma es nespeejot tiem nodroshinaat pastaaviigu dziivesvietu. Protams, ka ne alkohols ne amoraals dzivesveids nekaadi nebija manaa gadiijumaa, vienkaarkshi muusu valsts likumi un burtiska to izlasiishana.

 12. kā JUms dažiem nav kauna tās sievietes dzīvoja kopmītnēs 2.stāva dzērāju ģimene nezin kurš gribēja ātrāk tikt prom.Nu protams ka normālas ģimenes jo tur ar tiem dzērājiem kopā nav iespējams dzīvot.Vēl joprojām kopmītnēs dzīvo tās dzērā’ju ģimenes.Apbrīnojami ka dome neko nedara.Tur ir arī brīvi dzīvokļi,bet neviens neiet dzīvot jo tur ir dzērāji.Un nav ko nopelt tās sievietes.Es pats viņas pazīstu.Bērni vienmēr bija paēduši un sakopti

  • par zani es neko nesaku bet gita nju tiesam nav normals cilveks
   un ja buutu normala mate butu lv un cinitos par berniem jautajums ir vai vinai vinaus vajag
   un 1.ja stava kopmitnes ari domaju ka pec vinam tur neies dzivot biju skatiities tur 1katram smird nezeliigi jo gitina neez ko tur butu darijusi 2 kartam tur pat pevc tam cukam nav satirits

   • un ja tur butu auksa tie kaimini tik traki tad nezin kapeec kadreiz tur pat vareja dzivot domes darbiniece un vina nesudzejas

   • Durvis vakaros ar piekaramo atslēgu slēgt, lai dižie m.zēji netiek kāpņu telpā. Tur jau tā smirdoņa rodas, it sevišķi no večiem, kuriem biksēm pogas notrūkušas.
    Ainažnieces, turaties, katram ir tiesības dzīvot, lai vai kāds liktenis katrai nu ir! VEIKSMI!

 13. Jā, bet kur māte šiem berniem?

  • Visas lielās Zanes kritizētājas un grauzējas, labāk uzrakstiet Zanei pareizo māster plānu, pie kā vērsties, kā viņas situācijā rīkoties, lai Zane pati varētu parūpēties par saviem dēliem! Tā dieniņu pa dieniņai, eiriku pa eirikam, lai vismaz elementārās ikdienas vajadzības apmierinātu. Varbūt ideju konkursu izsludināt!

   • Nekāda mistiska plāna jau nav, lai neklejo pa pasauli laimi meklēt, lai brauc un dara mātes pienākumus! kad gādāja bērnus plānu taču nevajadzēja.

  • Zane, raksti šausmu stāstu!
   Bet tā elementāri un pa īsto, visu ko dari, domā, jūti, saproti un nesaproti, un īstajos vārdos, kada ir Tava dzīve. Tad kā likts pārspēsi Harija Potera piedzīvojumus un atradīsi izdevēju ne tikai Latvijā!

  • Ar šitiem komentāriem pielikumā, lai redz, cik līdzcietīga ir un tevi mīl latviešu tauta.

 14. Pārlasot šo traģikomisko rakstu, gribas gan smiet, gan raudāt! Šo ģimeni zinu vairāk kā 30.gadus un šoreiz klusēt nespēju.
  To, ka šie bērni tika nelikumīgi atņemti Gitai(vecmāmiņai)ir blefs, piekrītu, ka atgriežoties mātei no ārzemēm vajadzēja atdot bērnus, jo ne jau viņa bija vainīga, ka vecmāmiņai uznākusi kārtējā iedzeršanas kāre.
  Neticu ne vienam vārdam par to, ka Gita varētu kādā brīdī nožēlot izdarīto. No laika gala viņai nav rūpējušas ne meitas, ne mazbērni un lai nemālē cilvēkiem acis.
  Komentāros tiek pieminēta Vita kā normālākā meita, bet kāpēc neviens nepiemin pārējās, jo ar pārejām vienkārši viņa nevēlas kontaktēties. Viņai licies, ka visi apkārtējie ir slikti un tos var zākāt un sunīt un pieļauju, ka Ainažos tas nav nevienam noslēpums.
  Runājot par pieminēto meitu, kurai jau ir atņemti bērni, ja jau viņa ir tik laba un gādīga, kāpēc nepieņēma tos bērnus pie sevis, tie taču ir viņas mazbērni.
  Šai jaukajai sievietei, reputācija staigā kā sērga pakaļ, sākot no Pociema, tad Svētciems un nu jau Ainaži. Vai nevajadzētu beidzot apstāties un padomāt par visu notiekošo! Neviens nav svēts un zelta vērts, bet par šo gadījumu vajadzētu arī viņai beidzot beigt melot un nemeklēt vainu citos, jo pati ir vainīga!
  Šodien Panorāmas sižetā nez kāpēc neredzēju pašu māti, vai viņai tiešām tas viss ir kā spēlē, paņēmu advokātu, gan jau viņš visu sakārtos! Atgriezīšoties 22.februārī, man tas nav saprotams, ja viņai kā mātei rūpētu bērni, tad tāda darbība ir nesaprotama.
  Es novēlu, lai Gita beidzot saprot, ka ar to kliegšanu un melošanu neko nepanāks un lai atceras, ka viņai ir vēl meitas un mazbērni.

  • vismaz kads ari ko patiesu uzraksta par gitas kundzi
   domaju vienigais ir ko vinja gribeja panakt atkal nomelnot cilvekus kas vinai nedariija pa pratam
   vienu nesaprotu kadel lielakie blaveeji ir pasi vaininieki,zel berni ,bet tur viniem varbuut labak vismaz normali paeedusi
   teni pasa diena esot cepusi piragus un rosolu griezusi(ta teica tv) nez kur tad vina to dariija gulta ar virieti?un galigi piedzerusies ar divam promilem

   • Nav ko laist bērnus pasaulē, un apgrūtināt sevi un citus ar dzīves grūtībām, viss būs labi un pareizi. Tā kā normalam cilvēkam normāla dzīve mūsu valstī nav iespējama, nevairojos, un viss.

 15. Kad nofilmēsi, tad runāsi.

  • Marutai laikam caur netīrām brillītēm grūti salasīt un par saskatīšanu nemaz nerunāšu. Vaktēšu pie marutu mājas un feinas kadrus gan dabūšu.

 16. Kurš dzēš komentārus? Nekā nepieklājīga nebija.
  Atkārtoju – .. MARUTU VAJAG NOFILMĒT ĪSTAJĀ BRĪDĪ UN TAD BŪS PIERĀDĪJUMI.
  Kas te dzēšams? Vai nepatīk vārds MARUTA vai ..?

 17. Kādā darbā tad Zane ir? Cik Salacgrīvā dzirdēts, tad ar “izklaidi” un izlaidību nodarbojas> Jocīgi, ka māte pati neinteresējas!? Bet varbūt viņai vienalga????? Tie bērni interesē tikai vecmāmiņai (lai vai kas par viņu rakstīts)?

 18. ko Jūs darāt vai saprotat dalām bērnus tā kā dzīvniekus.Pilnīgs murgs.Maruta Ja nevari pildīt savus pienākum,us un mēs redzam atkāpies agri vai vēlu bet tas būs…..

  • tur jau nav vainiiga tikai maruta neaizstavu nav bijis kontakta bet berniem ir tiesibas tikt miletiem un varbuut citur viniem buus labaak varbuut nebuus jazog bet viniem visu iedos

 19. Salacgrīvai vienkārši jānomaina Maruta un tad arī sociālās darbinieces sāks domāt kā pareizi izturēties pret cilvēkiem. Savādāk roka roku mazgā. Lai izdodas!

 20. vienojos klacai vinai taisniba bet kā lai tiek viņai klāt….pievienonošs..

 21. Maruta vai tu nebeigsi mēs esam par to lai TEVI atmaskotu tici man to mēs izdarīsim un ko tad tu teksi…

 22. Vai tādas slotas – marutas naktīs mierīgi guļ? Ceru. ka kādreiz tādām sapņos parādīsies atņemto bērnu salidojums! UN TAD TĀS VISAS MAITAS – MARUTAS AIZ RESTĒM UN SASIETĀM ROKĀM barot ar pipku un krāsns kruķi!

  • ko var kengaties laikam jums labaak ka berni needusi ka tik kadu no..t

   • Maz ticams, ka nu pārēdušies pie tiem audžuvecākiem! NU MĪLĒTI TUR VIŅI NOTEIKTI NAV!! Sanāk kā klaušu laikos, tādas MARUTAS tik ņems svešus bērnus un svešai ģimenei atdos verdzībā. Tai .. – marutai 5 reizes FUI! .., tik īstā brīdī ar kameru viņu noķert vajag!

 23. nu protams kompross bet vai būs?bērni būs mājās…..Maruta atkala kaut ko izdomās lai bērni nebūtu pie ģimenes mājās…..

 24. mūsu darbība pikets es ceru dos kaut ko jo bija karstas sarunas un es ceru ka būs arī kompromisa varianti kā mēs viedāvājām…ceru uz Strauberga kunga sapratni….

 25. Kundze mani iepazīstina ar Agitu Oriehovu, kurai atņemti četri bērni, un Līgu Balodi, kurai arī bijušas darīšanas ar bāriņtiesu: abas arī piketēšot, jo uzskata, ka bāriņtiesai ir pārāk liela vara un tā pieņem nepamatotus lēmumus.
  NU AREHOVA NOTEIKTI IR ĪSTĀ KURA PIKETĒS ,UN KURAI ATDOT BĒRNUS.PADOMĀJIET LŪDZU PAR BĒRNIEM 🙂

 26. Šīm bāriņtiesas priekšsēdētājām iesaku strādāt ar “melnu muti” ,reāli palīdzēt “sliktajām”ģimenēm ar labu vārdu un labu padomu,cīnītes līdz pēdējam, un tikai tad,ja nekas nesanāk,rīkoties -atņemot bērnus.Šeit nedrīkst kļūdīties. Uzskatu,ka Maruta Pirro ir rīkojusies pārsteidzīgi,nepareizi pat noziedzīgi.Jau sen Salacgrīvā vajadzēja nomainīt bāriņtiesas priekšsēdētāju-rāda sliktu piemēru salacgrīviešiem.

  • ko sieviete sievietei Atbildēt

   Vai tiešām ģimenēm atņemto bērnu skaits skaitās bāriņtiesu kvalitātes zīme, ka bariņtiesu kundzes tā cenšas , lai izkalpotos?! Nav dzirdēts, ka bāriņtiesā ne tā būtu darbojies kāds vīriešu cilvēks…

 27. Latvijas iedzīvotāji! Piketēsim , lai atgūtu mūsu nodokļu maksātāju naudu, ko valsts iegulda dzērāju, vieglprātīgo uzdzīvotāju,sliņku, varmāku bērnu audzināšanā un aprūpē. Piketēsim, lai ģimenēs sāk mīlēt un audzināt savus bērnus. Lai tie , kuriem atņemtas aizgādības tiesības atstrādā par savu bērnu audzināšanu valstij. Lai viņi nesaņem pabalstus, pensijas, ja tikai dzemdē un “taisa” bērnus, bet jārūpējas pašvaldībai un valstij.

  • Ģimenes ir lielākais Latvijas noziedzības perēklis, un nu jasāk cīņa pret visu ļaunuma sakni, pret ģimenēm, kas vēl ķepurojas un grib kaut kā dzīvību izvikt. Tik tālu mūs ir novedis ierēdņu un politiķu paštaisnums, nereti ar bāriņtiesu līdzalību. Pagastiem vajadzētu cīnīties par katru savu dvēseli,nevis nostāties pret, ja grib, lai kaut cik lauku apvidos saglabātos dzīvība, un pašiem būtu ko vadīt. Ja cilvēku uz vietām nebūs, ņems un tās domes savienos, pievienos un atvienos, un paši novadu kungi ar savu politiku to būs nopelnījuši. Nu, nevajag zāžēt zaru , uz kura paši sēžam.

 28. Malači, ainažnieces! Cīnieties par saviem bērniem! Nedodiet tos mūsu absurdās, bezsirdīgās, birokrātiskās bāriņtiesu sistēmas rokās!

 29. Maruta cik reizes tu esi pārkāpusi satiksmes noteikumus un cik punktus tu jau esi saņēmusi?** brauc tā ka pat neredzi ka cilvēks ir uz gājēju pārejas

 30. drausmīgi skatoties komentārus.Es šo ģimeni labi pazīstu.Ja kāds nepazīst nevajag runat.Visu jau nospēlēja draudzenes.Ieva un Kristīne.No sākuma draudzenes pēc tam sāka ķengāties anonomi.Abām draudzenēm iesaku mazliet padomāt jo pašas sūdzētājas nav ideālas.ZAnes un Gitas ģimenes dzīvoja kopmītnēs.Bija ļoti bieži saukušas policiju par labajiem kaimiņiem,bet viņas jau vienmēr noraidīja.cik zinu 2.stāva ģimene Laiviņi jau sen ir nodzēruši smadzenes,bet viņiem vienmēr taisnība.Viņus vajadzēja izdzīt no kopmītnēm jo 2 gadi atpakaļ bija noslēgta elektrība,ūdens,apkure,bet vēl dzīvo.Mūsu valstī dzērāji ir labākie cilvēki.Zani un Gitu aizstāvu jo ļoti labi pazīstu.Pareizi dara ka šodien iet piketēt.Turu īkšķus lai visss izdodās un ceru ka augstākstāvošie viņām dos spēku un palīdzēs.Turaties.

  • elektriba ari bija nosleegta tikai del tavam labajam draudzenem

   • Tikai nevajag muldēt, kaimiņi tur ir vienkārši drausmoņi, ar gadiem nemaksā rēķinus, dzer bez pārtraukuma, viens otru sit, skandalējas, uzvedas ļoti agresīvi, tie ir cilvēki kuru viedoklis ir īsti uzticams…

    • nav jau tagat runa par kaiminiem tur nav berni iejaukti un viniem jau berni vismaz lieli

     • Tikai nevajag kaimiņi regulāri uzbruka bērniem, pa dienu viņi nevarēja pie mājas spēlēties, jo pēc kārtējās nakts orģijas traucēja Laiviņam izgulēties, bet viņu orģijās regulāri klāt arī bija viena pudelesbrāļa divi bērni, kas tur noskatijās regulārajā vardarbībā un orģijās, un bāriņtiesa to labi zina, bet bail laikam no tēva kas ir ļoti agresīvs un vairākārt tiesāts, kā daudzi šajā kompānijā, bet vientuļajai mātei jau vieglāk uzbrukt…

     • nabaga zaniite tad nezin kapec no sveciem aizgaj prom tur vai ta viniem bija elektriba
      un ka jau teicu tagat iet runa par nonemtajiem berniem ja gitina butu tik sterila un kartiga tad bernus neviens nenem nost
      pati esmu redzejusi bernus staigajot gar musariem lasot koncikus

     • Jā bija elektrība, bet lai nu tā būtu ka tu esi redzējusi, bet atceroties sevi bērnībā, varu teikt ka ne to vien darīju, un arī citi puikas gāza podus, un gājām fenderēt pa kaimiņu dārziem, puikas tādi ir…
      Es jau nesaku ka viss bija ideāli, un arī vecmātes vietā es būtu rīkojies citādi, kur nu vēl ļāvis tādiem kā tev publiski apliet savus radiniekus ar samazgām…
      Bet domāju ka bērniem noteikti būs labāk ar mammu, un viņi jau ir pietiekami cietuši, bet tādam ļaunam un paštaisnam cilvēkam to nesaprast, labāk jau guļošu cilvēku atspārdīt ar kājām un apliet ar samazgām….

     • es ari nenaku nenokadas labas gimenes neesmu pastaisna un launa vienkarsi zinu ka ja cilveks velas vinjs visu var izdariit lai bernam buutu labi un nekas tads nenotiktu
      un viss kas man ir tas ir pasas rokam nopelniits un ja grib var atrast darbu bet jautaajums ir vai grib
      vai tad kads kadam mute leeja ,vai kads to maju piesmirdinaja,vai kads cits uztaisiija bardaku???? stipri saubos guļošu cilvēku atspārdīt ar kājām un apliet ar samazgām….pasi cilveeki jau taadu dziivi izvelas

     • ne tik puikas bet ari meitenes ir gajusas zagt darzi jau ir kkas cits neka veikala cigaretes tu te caliit jauc 2vas dazadas liekas nevajag aizstaaveet nju ir ir vinji vainiigi un viss un tie vainiigi ir tikai vecaki vai kas audzina

    • to jau milo cilvek visi ainazi runa nejau kaimini nejau kaimini lika puikam zagt un vazaties

 31. Daudz ko var teikt izlasot rakstu, bet es visu gimeni personigi pazistu un teikshu ta: Berniem bus labak prom no visa ta kas tur notiek.
  Si gimene kadreiz dzivoja svetciema, cik gimenes skandali bija delj vinam uz rokas pirkstiem nesaskaitisi,
  Svetciema slavenibas, vinas neskiroja ar ko gulet, lai tik pudele lidz butu,
  vieniga normala meita sai gimene ir Vita, tiesam prieks ka izravas un paradija ka ari no tadam gimenem var labi cilveki izaugt.
  Bija pat tada epizode ka mate ar savu kartejo pazu iesledzas istaba, mazako delu atstajot virtuve un vins saedas omei domatas nervu zales, un uz slimnicu netaisijas vest kamer kads nepamanija ka bernam slikti palicies un pazinoja atrajiem.
  vienvard sakot, sis damas izliekas par kartigam damam tikai lidz tam laikam kamer kads nepazilbina pudeli acu prieksa, aizmirstas berni un paliek vienalga vai vini ir apgerbti vai pabaroti.

  • Kā var cilvēki tik klaji melot, vai tu tur klāt stāvēji? Ceru ka tu domē saņemsi savus jūdasa grašus. Un runājot par dzeršanu un izvirtībām, tad tev kā domes pārstāvei jau nu vispār nav ko daudz runāt, bet nu ļauni un bez sirds jūs noteikti esat…

   • Vieniga kas te klaji melo ir gita,
    Ari Svetciema kad vina skaidra tad visi citi slikti, tikai vina pareiza, ja neesat saskarusies ar so gimeni tad nav ko spriest, man ir bijusi saskarsme, man Gita joprojam naudu parada, ko vina aiznemas pudelei nevis edienam.
    Zani ja godigi nosodit gruti jo ja labi padoma ko vina redzeja augot?
    Mati ka Parsvara pilla? Vecus kas mainas katru dienu?
    Gita tik prot kritizet kad ir skaidra, neko citu.

 32. Kur teetis??? Kas notiek ar viirieshiem??? Uztaisa beernus un tad pazuud???

 33. Visa shi bardaka sakaraa kaut kur lasiju komentaru ka berni vecakiem nepieder……………….Uzskatu preteji ka pieder gan bet ne jau materiali bet dveseliski………..lidz bridim kad berns var patstavigi pienemt sapratigus lemumus un logiski spriest!!! Rupes par berniem vecakiem uzticejis ir Dievs(Augataks speks, Visuma energija) jo to jau vai gimene bus berninsh vai ne nosaka augstaks speks. Un sanak ka tada lemejvara kaa Barintiesa, apshauba Dieva gribu….atnemot vecakiem bernus kurus viniem ir uzticejis pats Dievs. (Tad sanak ka shi Barintiesa strada Satana laba) Un biezi tas sievietes kas strada shaja iestade ir bez berniem un gimenem…. ja nesi radijusi bermu Tu neesi mate un Tev nav ne mazako tiesibu spriest par berniem!!! Tas ir tas pats ka zakitis macitu Lauvu ka pareizi jaker medijums, tas butu pilnigs sviests! Tad sanak ka barintiesa ir pilnigs sviests!

  Nu ja aug tas berns sliktos apstaklos tad valstij ir japalidz materiali………nav jega ta pat visu nodzer…..nu tad samaziniet alkohola tirzniecibas puntus, tadejadi samazinot alkohola piejamibu…ja pudele piena sanak dargaka par pudeli alus tad sanak ka pati valsts neatstaj berniem izveles tiesibas un veicina to lai berni nodzertos un nodotu tas pashas tradicijas saviem berniem, vai ari tad sanak ka piens ir izredzeto dzeriens, kas domats tikai aristokratu skirai?..un piedavat cilvekam iespeju sava dzive ko panakt un sasniegt, tad ari vins neskatitos pudele aiz bezizejas!

  Kas notiktu ja mes shos debilos barintiesas likumus ieviestu dabaa……….Meza barintiesa…..Divi zakishi no meza barintiesas atnak pie vilcenes un stasta bernus nevar barot tikai ar galu viniem jaed kaposti burkani un dazadi zalaugi jo tajos ir hlorofils un vertigas vielas kas palidz berna attistibaa, berni jusu dzivo antisanitaros apstaklos gul uz zemes utt. Ko vilcene daritu saplositu zakiti (nogalinatu) tad ko sanak vilcene jaliek cietuma par slepkavibu? Vai arii vina pildija mates funkcijas un aizsargaja bernus?Domaju ka vairums uzskatis ka zakishus jaliek cietumaa! Ta kaa zakishiem nav jabaz savs deguns vilku gimenes, ta pat valstij ar barintiesas starpniecibu tas nav jadara!!! Dievs nav mazais berns un zin ko dara un ja reiz vinsh vecakiem ir uzticejis shos bernus….tad tur ari viniem japaliek gimenee!

  Mamma Tevs un sava zeme vajadziga visiem, bez gimenes un dzimtenes cilveks jutas nevertigs un nevienam nevajadzigs!
  Personigi zinu cilvekus kas izaugushi gimenes kur vecaki vairak uzmanibas veltija pudelei ne berniem…….cilveks iekopa pats savu darzinu kur audzeja burkanus kartupelus bietes….bet Tevs piedzeries sajauca laukus un netisham uzara sho darzinu..Un izaudzis shis cilveks ir par krietnu stradigu cilveku un nodibinajis stipru gimeni, jo dievs jau neuzliek cilvekam vairak parbaudijumu nekaa vinsh spej nest….jo vairak parbaudijumu jo svarigaks un vertigaks ir cilveks dieva acis…….Un gimenei ir visas tiesibas saplosit gabalos tos kas apshauba Dieva savienibu ar gimeni davajot tai bernus……….
  Valstij ir likuma jaieraksta ka galavards pieder gimenei……..!!!

  Ja palasa vecticibnieku likumus tad tur rakstits ka virietim jaaizsarga gimene….virietis ir tas kas sarga gimeni no visiem apdraudejumiem un izlaist dveseli vinsh drigst tiem , kas velas atnemt zemi, sadedzinat maju, apdraud vina dzivibu….apdraud sievas vai bernu drosibu…..Jo bez gimenes nav dzives jebkuram pilnvertigam cilvekam vajadziga gimene!!!

  Un dzive galvenais nav nopirkt IPHONE 5 6 VAI 7…..Bet gan izveidot stipru gimeni un radit pecnacejus!!!
  Jo aiphone sagadas prieku 1 gadu jo tad jau bus nakoshais krutaks! Bet berns sagadas prieku un gandarijumu visu muzu….jo zinasi vecumdienas ka neesi viens, jo vientuliba nogalina!!!

 34. Neko nemacesu teikt par barintiesas parstavi, bet par sim damam gan varu so un to.
  Nu kartigiem cilvekiem parasti bernus nemedz atnemt, sim damam problemas ar barintiesu ir bijusas jau labu laiku,un ne tikai ar barintiesu.
  Kads komentaros mineja,ka kaiminiem kkas skauz,tapec saukusi kartibniekus. Kaimini kartibniekus sauca,lai kkas tiktu darits lietas laba,jo viniem tak to bernu bij zel, un vini gribeji,lai sis damas parvaktos kur citur uz dzivi,jo ari kaiminiem sis damas ir sagadajusas galvas sapes.
  Kads vel mineja,ka Ainazos un Salacgriva jau daudz tadas mammites esot,par Salacgrivu nemacesu teikt,bet Ainazus gan gribu aizstavet,katra zina,ja neko par so lietu nezini,ja nepazisti cilvekus,nu nevajag lieki virinat muti,tas ta pat neko labu nedos.
  Un ta piketesena,smiekli nak. Ka vinam pasam nav kauna,ko vinas ar to grib panakt? Katrs kurs sis damas pazist vai zin vinas,var pateikt,ka sis abas jau nu nav nekadas priekszimigas sievietes.
  Berniem ir jaaug gimenes,kuras vini ir pirmaja vieta,kur par viniem rupejas,satraucas,audzina,dara visu vinu laba,nevis gimenes,kur svarigaks ir alkahols un uzdzive.
  Varat mani nosodit,bet es ceru ka sis sievietes ar savu piketesanu neko nepanaks,jo berniem citur bus daudz labak,tas ka vinu mate tagad censas nopelnit naudu arpus valsts,lai varetu bernus uzturet,IR jau par velu.

  • Ar piketēšanu pašas sev neko labu varbūt arī nepanāks, bet sabiedrisko domu , ko mediji tik negatīvi noskaņojuši pret mazturīgo ģimenēm, tomēr pakustinās. Ja ne ar piketu, ar labu advokātu varētu arī panākt.

   • vini gribeji,lai sis damas parvaktos kur citur uz dzivi,jo ari kaiminiem sis damas ir sagadajusas galvas sapes.

    redz,kur iemesls visai šai jezgai. vini gribeji,lai sis damas parvaktos kur citur uz dzivi,jo ari kaiminiem sis damas ir sagadajusas galvas sapes…..komentāri nav glaimojoši…..bet ļoti daudz pasaka NEVIS PAR TO ĢIMENI……bet tieši PAR KAIMIŅIEM,un ”DRAUGIEM”kas ap viņu”

    MĪĻO MAMMĪT JUMS JĀATGŪST BĒRNI!,UN NO SAVA LOKA JĀIZSLĒDZ VISI BIJUŠIE,ESOŠIE”DRAUGI”,PAZIŅAS”CITĀDĀK,DZĪVES JUMS TUR NEBŪS.!
    Viņu nolūks ir izlasāms komentāros!

  • Es šo to zinu par to situāciju, un nevajag te muldēt par kārtīgajiem kaimiņiem, kuri ir pilnīgi degradējušies tipi, lieto alkoholu un nepārtraukti skandalē un kaujas, viņi vairāk kārt uzbruka Zanei un viņas bērniem, viņi pat nedrīkstēja spēlēties pie mājas, jo redz kungiem un kundzēm bija pohas, un viņiem bērni traucēja kārtīgi izgulēt kārtējo dzērumu, bet kad Zane lūdza domes palīdzību, par viņu vienkārši paņirgājās…

 35. MARUTAI PĀRĀK LIELA VAĻA UN PATI **,KĀ TĀDA VAR KO CITIEM AIZRĀDĪT UN JA KO VĒLAS PĀRRUNĀT RUNĀS VISPĀR NEIELAIŽAS ,TĒLO DIEVU NO SEVIS

 36. Pret bāriņtiesu sistēmu varbūt tiešām jāvēršas, ja bāriņtiesu vienīgie ieroči ir psiholoģisksais terors un vienīgie varoņdarbi bērnu izņemšana no ģimenēm.

 37. un ka tad nav pieradiijumi vai tad veikala kameras nav ,bet nekadi izmekletaji
  cilveeki pasi taisa kaunu atraduses pareizie

 38. vienigais kas pie kkada vainiigi ir vecaki,nevar vainot barentiesu dzersana,zagsana un tml .ja vecaks zin ko berns dara nevajag teikt ka ta nav bet runat ar bernu par to ko vinjs dara verst par labu to lai ta vairs nedara!lai pec tam pasiem jasudzas cik piro ir slikta
  vienigais gitas gadijuma ir tas ka vina telo parak pareizu neka ir un ka sieviesu cilvekam nav kauns kad avizes tiek rakstits ka maja smirdeja un bija bardaka!
  nedaudz iedzera:)tas notiek loti biezi….
  cilveks intrigu verejs un lai ko piemetu Agitu Oriehovu atradusi isto kas par naudu pardodas kur tad taada mate staiga divlitrigajiem ,bet tas jau cits stasts
  nju ja vecmaminai noteikti zeel ka nebuus naudinas par ko iiri samaksat

 39. Ja ar “normālās” vecmāmiņas uzraudzībā atstātiem bērniem kaut kas atgadītos, tad gan runātu- kur tā bāriņtiesa skatās, sen jau vajadzēja atņemt.

  • Ka tik bāriņtiesas kundzītēm papīri tīri un taisnajām tiesātājām par to alga nāk. Mazturīgo ģimeņu bērni un viņu vecāki, paši zināt, tos jau neviens tāpat par pilnu neņems.

 40. Uzskatām ,ka lai novērstu problēmas galvenokārt ir jāsrādā ar vecākiem.

 41. Kaimiņu sūdzības, piedzērusies vecmāmiņa-draiskule, vētrainas svinības ,,kojās”, bērni bez pieskatīšanas ,,kaut kur pilsētā”- nekas īpašs mūsu valstī! Pamēģiniet uzrīkot tādu cirku tai pašā Skotijā vai citās civilizētās valstīs, būs interesanti, redzēsiet! Šodien pa TV atklāti pateica, ka elektrības cenas NEVAR necelt, tad būs jāgroza budžets ieņēmumu daļā. Bet lielie ieņēmumi nepieciešami, lai uzturētu trūcīgos, no kuriem liela daļa ir ar tikpat interesantu dzīvesveidu kā šie. Katru dienu dzirdu lūgumus ziedot slimiem bērniem, kam jāmirst, jo valstij nav naudas priekš viņiem… Vai nebūtu valstī kaut kas jāmaina?

 42. Vai kāda/kāda šo rakstu izlasīja un kaut ko saprata, ka savu piekrišanu bērnu izņemšanai no ģimenes ir devusi Labklājības ministrijas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kurai ar likumu ir dotas visas tiesības uzraudzīt un dot savu “svētību” šādos gadījumos! neviens trakais tajās bāriņtiesās uz savu galvu tādus darbus nedara. Tikai ar šīs institūcijas “specu” svētību, jo savādāk pret bāriņtiesu tiek ierosināta pārbaude un draudi ar tās darbinieku atlaišanu ir visai reāli. Kaut vai atcerieties Siguldas gadījumu ar bērnu izņemšanu. Tur visi bija sašutuši, bet visu trīs instanču tiesas nosprieda, ka bāriņtiesa ir rīkojusies pareizi! Varbūt ļaujiet par šiem jautājumiem spriest zinošiem cilvēkiem!

  • Ja zinoši cilvēki rīkojas kā necilvēki, arī tad ļaut viņiem vaļu?! Ar Zanes bērniem un Zani bariņtiesā ir apieties kā maklas pagalēm. Ar dzīvniekiem Latvijā tagad pieņemts smalkāk apieties , nekā ar cilvēkbērniem no maznodrošinātām ģimenēm. Zinot, ka māte strādā ārzemēs, atdot bērnus citai audžu ģimenei un pēc tam vēl mātei un bērniem uzspiest necilvēcīgu, psihiski traumējošu rehabilitācijas plānu! Pievienojos piketētājiem! Varbūt ir vērts atvērt ziedojumu kontu, kas ļautu Gitai un Zanei izķepuroties par spīti bāriņtiesas paštaisnumam un aklībai.

  • Cilvēks , sevišķi sieviete un bērns mūsu valstī nav aizsargājama vērtība. Tikai pie Tiesībsarga vai uz Eiropas tiesu. Citādi Zanei taisnība nespīd.

 43. Straubergam gan ka pašvaldības vadītājam vajadzēja zināt, ka bāriņtiesa ir pašvaldības institūcija, tai nav nekāda sakara ar tiesu sistēmu. Pašvaldība apstiprina amatā šos “speciālistus” un ir tiesīga kontrolēt to darbu un pat atcelt bāriņtiesas vadītāju no amata. Visvienkāršākais ir izraut bērnu no ģimenes un nodotu krīzes centru mašinērijai, jo kaut kā jau šiem centriem ir jaattaisno sava eksistence un saņemtais finansējums no valsts tā sauktajai rehabilitācijai. Kauns un nožēlojami!!! Kādēļ šajā situācijā bērni nav atdoti mātei?!!! Lai paskaidro Straubergs un šīs bāriņtiesas vadītāja!

 44. Labdien, kad mūsu valstī sapratīs, ka ne jau iestādes ir vainīgas mūsu nespējā dzīvot normālu dzīvi, kur ģimenēs rūpējas par bērniem, vecākiem, viens par otru.Kur mācās svinēt svētkus un apmeklēt pasākumus sirdij tuvus un tīkamus.Kāpēc man jāstrādā, jaaudzina savi bērni, jāpalīdz saviem vecākiem?Un jāpalīdz kaimiņu zēnam, kuram tēvu nav nācies redzēt skiadrā un māte staigā no mājas uz māju, kur viņu vēl kāds pabaro, apmīļo, un sasilda. Paldies ka kāds tikai neplāta rokas, bet rīkojas, jo nevaram mēs- sabiedrība pieļaut, ka apkārt klīst bērni neēduši, netīri, utaini brīvā valstī. Paldies iestādēm , kuras nav korumpētas un cīnas par Latvijas bērnu nākotni.Varbūt tiem kuriem noņemti bērni un pašvaldības rūpējas vajag atmaksāt šo nodokļu maksātāju naudu?

  • Pilnīgi piekrītu, ļaudis ir līdz riebumam izlaidušies un pie visām nelaimēm vaino citus ne sevi. Vecmammai kāds lēja ar varu mutē to ļergu? Dzeršanu jau pieņem kā normu un godīgu darbu uzskata par negodu.

 45. Par kādiem līdzekļiem tad pašvaldība “atbalsta” (uztur) šīs mammītes un draiskās vecmāmiņas? Es nevēlos, ka dzērājģimenes un vieglprātīgās mātes tiek uzturētas par manu nodokļos samaksāto naudu. Mana alga ir daudz mazāka par pabalstiem, ko MĒS (pašvaldība pati par sevi neko nepelna) šīm maksājam. Varbūt arī tas vienreiz jāizbeidz?

 46. Man ari bija problemas ar Salacgrivas Barintiesu.
  Ka M.Pirro saka ka vinai bernus ir Smagi atnemt- man jau nu liekas ka vinai tas sagada loti lielu BAUDU.
  Mums ir jarikojas un jadara kkas lietas laba, ta nevar turpinaties. Un tiesi tas pats ir ar Socialajiem darbiniekiem, iet vinai kko prasit ir tads riebusm, jo vini tas sejas ta pargroza it ka butu no savas kabatas viss jadod.
  Labi vrbt esmu tada pati dzeraja ka M.Pirro, bet vieniga atskiriba ir tada ka vinai ir pieaugusi berni, bet man nepilngadigi!!! (Bet vina noteikti vairak lieto!!!)

 47. Tas ka tiek runats tik par matem, kur paliek tevi ,kur vinu atbildiba .Sievietes pamet , tas uzsezas uz korka, no bedem ,ka palikusas vienas bez palidzibas ar 3 vai 5 berniem, ar vinam jastrada nevis berni janem nost ,bet tie tevaini tik sez krogos taisa nakosam mulkem bernus,un atbildibu nenes nekadu, un vel seit atlaujas komentet ka pilni Aainazi un Svetciems ar matiitem ,pats laikam Salacgriviets , kas atlaujas noniecinat Svetciem un Ainazu sievietes ,kur tad palika Salacgrivas maatiites

 48. atbalsts Ainažu sievām! Atbildēt

  Arī mana pieredze ar bāriņtiesu ir ļoti bēdīga, lai neteiktu vairāk. Tā vietā, aizstāvetu Latvijas bērna un mātes tiesības, tieši otrādi- ar bāriņtiesu, tās nekompetenci un pretdarbību bija jācīnās. Vismaz Ķekavā pirms dažiem gadiem tas tā bija.

  • Latvija ir ģimenei ar bērniem nelabvelīga valsts, varbūt sāksim ar to, nevis ar tā saukto nelabvēlīgo ģimeņu tiesāšanu un likšanu pie kauna staba. Bāriņtiesas Latvijā strādā ka žandarmērija, kam jāiet ar līkumu, ja negribi, lai Tevi pazemo un dzen vel lielākā bezcerībā nekā esi.

 49. Labām mātēm bērnus neatņem…

  • Kas tai bēdu ielejā, kādā dzīvo tik daudz Latvijas ģimenes un bērni, ir laba māte? Un kā vēl bāriņtiesu ālavas šefo un bābiski pa visu pagastu kačojas, nevis domā, kā matēm ar bērniem sniegt reālu atbalstu! Atņemt bērnu ir vieglākais ceļš un daudzos gadījumos arī beatbildīgākais.

  • domaju ka ta ari ari ir ,katrs dzivo tadu dzivi kadu grib un alkaholisms ir slimiba ko var arstet un labot un ka raksta ka vinji jau bija redzes loka

 50. Dzērājiem ir cilvēktiesības?! Normālam cilvēkam nav, nerunājot vēl par bērniem. Lai pierādītu, ka bērni zog jāsauc policija?? Vecmamma dzer kā “normāli” ļaudis? Tas ir ne katru dienu, vai ne? Šitām mātēm bērni interesē tikai tik ilgi, lai saņemtu pabalstus- pilni Ainaži un Svētciems ar šitādām mātēm- mātītēm.

 51. ta bernu atņemšana..nezinu..stridigs variants..ja pa atru tad bus pa atru,un ja pa velu bus pa velu..ari es pirms daudziem gadiem tiku atnemta vecakiem ainazos..nezinu ka matei,bet man ka bernam bija daudz kompleksu dzīvē,ka nebiju pietiekami svariga,nebiju vajadziga utt..mani adopteja..sieviete kurai pashai bernu nav,ziniet..es nekad nejutos ka vinas ista meita,un tagad ari ne(man jau pashai 3 lieli berni)..ok,man bija iespeja no rensteles dzivot normalu dzivi..bet ta tiesham ir tikai viegli normala,par pilnvertigu to nenosaukt..ari tagad ainazos nekas nav mainijies..tad jau visam janem nost berni..visas iedzer,shoseja kur piepelnities…ko tālak? no labas dzīves LV ta dara,ka jūs domajat?ka bernus atnemt izdoma,bet ka radit apstaklus lai vini varetu palikt kopa ar vecakiem,un normalos apstaklos..diemzel..valsts mums tada,nav vajadzigas ne tas mates ne berni..

 52. Ar Salacgrivas socialaja dienesta sen nau kartibas man ari vini noniecinaja manu bernu ,teica ka vinu labakaja gadijuma setnieka darbs gaida ,skola stradaja sociala dienesta darbiniece kas skiroja bernus, un savas meitas ka rupji lamajas un iespaidoja citus bernus vina neredzeja, mana meita aizgaja uz citu skolu ,kur labi pabeidza skolu ,jo tue\r nebija si sociala darbiniece un tagad macas talak un ir labaka sava grupa un pabeidzot so skolu stasies augstskola ,es zinu ka socialie darbinieki Salacgriva pazemo cilvekus kad prasa palidzibu un tadi vel strada skolas , sausmas…

 53. Vērotājs no malas....../ar pieredzi/ Atbildēt

  Bāriņtiesas diemžēl daudz ko pašas arī safabricē…..un te pikets nepalīdzēs…..bet jāgriežas pie Tiesībsarga,lai sāk lietu,kurā izvērtē SD atbilstību amatam,un BT vispār nav nekāda tiesa….jo tur nestrādā neviens tiesnesis,un viņiem nebūtu jāļauj Vienpersonīgi pieņemt lēmumus……
  Te nospēlēja skaudīgo kaimiņu attieksme pret to ģimeni.
  visi bļauj,bet neviens nenāk palīgā…..tā diemžēl TIPISKA Latvieša rīcība……
  ne jau velti saka,ka…LATVIETIM LABĀKĀS BROKASTIS…..OTRS LATVIETIS!
  mātei iesaku nesēdēt un negaidīt……Advokāts noderēs,un kā vēl.
  Vēlu veiksmi ģimenei!

 54. neaizmirstiet kas notiek Rīgā ar bāriņtiesu.Vai arī aizstāvēsiet kur tika 3 meitenītes izņemtas par neko un notika pret viņām agresija

 55. ja mēs nezinām kas īsti ir noticis tad nevajag runāt.Salacgrīvas bāriņtiesas M.Pirro pati ļoti dzer.To var pierādit.Cik reizes ārsti nav braukuši uz mājām ar spričem lai vieglāk attiet.M.Pirro lobē pilnīgi visus arī domes darbinieki nav apmierināti ar Pirro jo viņa grib parādīt savu varu,bet cik ilgi…

 56. Kādi aizstāvji… Bet tad, kad kādam bērnam vecāku nolaidības dēļ kaut kas slikts atgadās, ir apdraudējums veselībai, dzīvībai, tad visi uzreiz brēc – kur skatījās bāriņtiesa!

 57. Mārupes novada bāriņtiesas pāstaisnums ir šokējošs

 58. Katrs gadījums jāvērtē atsevišķi, bet likumi jāmaina. Tas ir nepieļaujams ārprāts, ka viena ierēdne vienpersoniski, vienā momentā var atnemt bērniem māti. Kāda nu kura tā ierēdne ir. Ir cilvēki un ir uz savu es, un tikai, tendēti ierēdņi, nemaz nerunājot par bērnu tirdzniecību un citām šausmām.

  • Padomju laikos bērnus no nelabvēlīgām ģimenēm ievietoja internātskolā pilnīgā valsts apgādībā, bet ģimenei neatņēma. Mans brālis un māsa arī nonāca tur. Kaut daudz labāk paēduši un siltumā ,viņi ļoti nevēlējās tur atgriezties. Tais laikos arī sestdienās bija jāmācās, tā ka tikāmies tikai brīvlaikos . Toties vasarā bijām visi atkal kopā.

 59. Vajag mazāk dzert nevis apsūdzēt bāriņtiesu!

  • NAV KO RĪT,JA GRIB BĒRNUS AUDZINĀT.Pareizi,ka bērnus izolēja no dzērājperēkļa.

  • Taisni tā – mazāk vajag dzert. Iedomājaties- atradusies svētā omīte ar 2,…promilēm. Pašai mājās bardaks, mazbērni klīst pa pilsētu, kamēr ome priecājas.

  • Par ģimeni neko nevaru teikt jo nepazīstu,bet bāriņtiesu vajag nomainīt. Pirro kundze un pārējās darbinieces nenes nekādu atbildību un bērnu intereses viņām galīgi pie kājas – tieši no viņu izdarībām cieš mans bērniņš.

  • kas pats nav saskāries ar VARAS pāridarījumiem, tas nevar spriest par cita sāpēm…. – paēdušais nesaprot neēdušo(taustas teiciens)

 60. Nost ar bērbu tirdzniecību Latvijā!

  • PARGUDRIE KOMENTETAJI-AR DIVIEM PIRKSTIEM GAISA- JAA NESAKU NEKO- JA DZERSANA NOTIEK REGULARI,BERNS BADA UN PLIKS— BET PAR SO SITUACIJU UN LOOOTI DAUDZAM CITAM-ES NOLADU NOLADU NOLADU BARINTIESAS RICIBAS- JO ESMU VIENS NO TIEM BERNIEM KURU NONEMA – ES NOLAAADU JUUUSSSSSS,DZIRDAT!!! LAI KADA IR MATE ,TA IR MANA MAMMMA ..NO KURAS MIESAM NAKUSI- JA ESMU PAEDUSI UN APGERBTA UN TAS KAS REIZEM ATGADAS AR MAMMU-NENOZIME KA -dievs tas kungs devis jums tiesibas bij mani un citus bernus nonemt…es nevareju macities, es nevareju dzivot-es biju morali sagrauta -ES VISU LAIKU DOMAJU PAR MAMMU… VISU LAIKU DOMAJU BIEZI RAUDAJU-KADA BERNU IZAUGSME UN LABKLAJIBA- MULKIBAS… ATNEMOT BERNU MATEI -JUS SALAUZAT VINA DZIVI UZ MUUUZU- LAI JUMS LASTS PARI-KURI UZDROSINAS BUT DIEVA LOMA— LAI DIEVS SODA PAR KATRU SADU IZDARIBU-…NU JAU MAN IR 21 UN JAU 3 GADI KA ESMU ATPAKAL PIE MAMMAS- kura normali strada ,neddzer…un dzivi ziedo man un mazberniem— TIKAI TAGAD ES JUTOS NORMALI-BLAKUS MAMMAI-!!!JUS SUDA BARINTIESA DARBINIEKI-NE JUS MUS RADIJAT- NE JUMS TIESIBAS DIEVA VIETA IZLEMT MUSU LIKTENUS- JA KAS IR LOTI BIEZI UN REGULARI- STRADAJIET AR VECAKIEM-BET NENONEMIET BERNUS-MATEM-BERNI CIES…BEEEEERRRRNIIII CIES- LASTS PAR BARINTIESAM….

   • Pēc mūsdienu standartiem arī esmu uzaudzis nelabvēlīgā ģimenē. Labi ,ka mūsu laikos nebija Bāriņtiesas,bet bija labi ,atsaucīgi kaimiņi. Toties piedzīvojumu bērnībā netrūka. Ir ko atcerēties. Tomēr nekas bērnam nav mīļāks par paša māti . Mātēm ir jāpalīdz ,ja pašas netiek galā. Palīdzība nenozīmē atņemt bērnus. Ja Bāriņtiesa pieprot tikai čekistu metodes-garīgi sakropļot cilvēkus, kaut kas ir jāmaina.

    • Tiesā tiks precīzi izvērtēti visi par un pret. Neviena normāla māte savus bērnus ne tantēm, ne omēm neatstās. Lai cik nebūtu sarežģīti, vienmēr bērni būs līdzās. Ja tādai omei nav pilnvaras, kas nosaka juridisku atbildību par bērniem, tad nav no kā prasīt, ja vecāks kaut kur ārzemēs peļņā. Galvenais, ne tikai bērnus dzemdēt, bet, jebkurā gadījumā par tiem atbildēt.

    • Maruta pareizi izdarīja, ka izņēma bērnus no šādas dzērāju ģimenes, viņām taču uz sejas rakstīts, ka pudele pirmajā vietā. Neko nesaprot no likumiem, kaut ko izdzird no citiem pudeļu brāļiem un tad tik dzied līdzi . Viņa dara savu darbu.
     Un kurš ļauj līst Marutas privātajā dzīvē, ko viņa dara ārpus darba.

     • kurš ir atļāvis līst citu cilvēku privātajā dzīvē???…..kurša drīkst nomelnotMĀTI……kurš?…..lai pirmais met akmeni,kas negrēko pats!

    • Neko laimīga tagad neliecies pie savas māmiņas sāna,ja tā lādies.

   • Labdien, Maija! Vēlos Jums darīt zināmu, ka savas sāpēs un pāridarījumu varat nodot iztiesāšanai tiesā, jo noilguma termiņu var atjaunot sakarā ar Jūsu pilngadības iestāšanos konkrētajā laikā, kas tikai tad Jums deva tiesības sodīt vainīgos ar tiesas spriedumu… Visiem, Jums, kuru likteņus lēma šādi ”darbonīši” kā PIRRO, OZOLA un citi… vajadzētu apvienoties un sodīt ar publiskām tiesu sēdēm un zaudējumu piedziņām !!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+