Latvijā
Sabiedrība

Pikets Cilinska atbalstam tomēr nenotiks5


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis pirms Ministru kabineta ārkārtas sēdes, kurā spriedīs par notikumiem Ukrainā.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis pirms Ministru kabineta ārkārtas sēdes, kurā spriedīs par notikumiem Ukrainā.
Foto: LETA

Piektdien plānotais pikets iepretim valdības ēkai par atbalstu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) palikšanai amatā tomēr nenotiks.

Pasākuma organizatore Ginta Vilcāne pastāstīja, ka pasākums ir atcelts vairāku objektīvu iemeslu dēļ. Kā vienu no tiem viņa minēja nepietiekamu dalībnieku skaitu. “Būtu smieklīgi, ja uz pasākumu ierastos pieci vai septiņi dalībnieki, ja bija plānots lielāks atbalstītāju skaits,” pauda Vilcāne.

Piketā pie valdības ēkas bija plānots atbalsts Cilinska palikšanai amatā, neraugoties uz viņa nodomiem piedalīties 16.marta gājienā. Vilcāne šo pasākumu gribēja rīkot kā privātpersona, lai gan viņa ir nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK biedre.

Piketa plānotājiem nešķita pieņemami, ka valdība neļauj ministriem piedalīties leģionāru atceres gājienā.

Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Cilinski, ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

Saistītie raksti

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Straujuma vēstulē koalīcijas partneriem uzsver, ka ar mērķi nodrošināt, lai Latvija netiktu pakļauta nevajadzīgām provokācijām, un izpildot koalīcijas līgumā noteikto, viņa informē koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata ministru, kas būs paziņojis par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa. “Tādējādi gadījumā, ja Cilinskis 14.martā rīkotajā preses konferencē vai man personīgi paziņos par piedalīšanos iepriekš nosauktajos pasākumos, es izdošu rakstveida rīkojumu par ministra atbrīvošanu no amata, par kuru nekavējoties paziņošu attiecīgajam ministram,” norāda Straujuma.

Cilinskis ir vienīgais valdības ministrs, kurš plānojis doties gājienā 16.martā, tādējādi pieminot leģionārus. Viņš to dara jau 16 gadus.

LA.lv