×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Pikets pret dzīvnieku izmantošanu izpelnās garāmgājēju nosodījumu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Pie Rīgas cirka notiek protests pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Šodien, 9.augustā, organizācijas “Dzīvnieku brīvība” organizētais pikets pret dzīvnieku izmantošanu cirkā izpelnījās garāmgājēju nosodījumu, novēroja aģentūra LETA.

Uz piketu bija ieradušies vien daži jaunieši, kas atskaņoja ierakstus, informējot garāmgājējus par dzīvnieku mokām cirkā, un aicināja parakstīt petīciju pret dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs.

Pie cirka ieejas izliktie plakāti vēstīja, ka dzīvnieku izmantošana cirkā rada apmeklētājiem, jo sevišķi bērniem, nepareizu priekšstatu par dzīvnieku uzvedību, cirks arī tika salīdzināts ar elli.

Lielākā daļa garāmgājēju piketētājiem pagāja garām, tomēr atsevišķi pauda nosodījumu. Piemēram, kāds vīrietis skaidroja, ka plakātā redzamā ziloņa sagūstīšana nenotiek cirkā, tāpēc aicināja nemaldināt sabiedrību. Kāda sieviete, ejot garām piketētājiem, vairākas reizes demonstratīvi nospļāvās jauniešu virzienā, un, pat ejot prom, vēlreiz atgriezās, lai uzspļautu viņiem. Nosodījumu piketētāji izpelnījās arī no kādas mātes, kas bija atvedusi savus bērnus uz cirka izrādi.

Organizācija piketus pie Rīgas cirka šovasar rīkojusi jau vairākas reizes. Protesti sākās aprīlī, kad “Dzīvnieku brīvība” aicināja Rīgas cirku pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Jūnijā biedrība “Dzīvnieku brīvība” ar atklātu vēstuli vērsās pie Kultūras ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, lūdzot atbildīgās iestādes aicināt Rīgas cirka vadību atteikties no dzīvnieku izmantošanas cirka izrādēs.

Jūlijā “Dzīvnieku brīvība” informēja, ka Vācijas Dabas aizsardzības pārvalde ar dokumentu kopijām ir apstiprinājusi, ka Rīgas cirka izrādēs izmantotais Āfrikas zilonis Sonja un Āzijas zilonis Vana Mana ir sagūstīti savvaļā un pieder pie apdraudētu savvaļas sugu dzīvniekiem.

Rīgas cirks noraidījis pārmetumus par nežēlīgu izturēšanos pret izrādēs izmantotajiem dzīvniekiem. Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka dzīvnieku dresētāju darbības ir pakļautas stingrai kontrolei, kā arī cirkā tiek ievērotas visas konvencijas, kas paredz dzīvnieku aizsardzību. “Dzīvnieku labturība tiek nodrošināta, un cirks ievēro visas konvencijas, kas aizsargā šos dārgos dzīvniekus,” pauda Lipinska. Komentējot organizācijas paustās bažas, cirka valdes locekle pauda viedokli, ka šīs organizācijas pēc būtības ir tikai reklāmas organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cilvēki aizstāv dzīvniekus – cik jauki, kādas iespējas sev pievērst uzmanību! Rodas jautājums – vai šie cilvēki aizstāv visus dzīvniekus? Vai ar tādu pašu pašapliecināšanās azartu tiek aizstāvēti dzīvnieki, kuru āda ir izmantota aizstāvju apavos un apģērbos un mājsaimniecības priekšmetos? Vai aizstāvji tiešām pārtiek tikai no diedzētiem graudiem un olīvu eļļas, un riebumā novēršas no jebkuriem dzīvnieku valsts produktiem? Vai aizkustinošo akciju vadoņi un dalībnieki ar sašutumu noraida medikamentus savu smagi slimo bērnu ārstēšanai, ja uzzina, ka tie ir izmēģināti pie dzīvniekiem?
    Piemēram – tikko ir pabeigts Ebola vīrusa vakcīnas tests pie pelēm un mērkaķiem… Vai atteiksieties vakcinēties?

  2. Zāles jau vienmēr izraisa organisma pretreakciju.

  3. Slima sabiedrība, ja tā var izturēties pret dzīvniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+