Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Vanda, Veneranda, Venija
Sestdiena, 23. septembris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Piktu sudrabs nonāks Skotijas muzejā

Foto: Skotijas Nacionālais muzejsFoto: Skotijas Nacionālais muzejs

Arheologi Skotijā atraduši vairāk nekā simt sudraba izstrādājumu, kas darināti mūsu ēras IV-V gadsimtā, raksta žurnāls “Antiquity”.

Atrastajā depozītā ir piespraužu un rokassprādžu fragmenti, sudraba stieņu fragmenti, salauzti un salocīti sudraba gabali, ko dēvē par Hacksilber.

Salīdzinot priekšmetos iegravētās zīmes ar zīmēm piktu zīmju akmeņos, atklājusies nepārprotama līdzība, kas ļauj datēt depozītu ar Romas impērijas norieta laiku un jaunajām kopienām, kas tobrīd attīstījās Skotijā.

Pētījumu vieta nav izvēlēta nejauši – pirms dažiem gadiem te tika atrasti divi cilvēka roku veidoti akmens riņķi, viens no kuriem attiecas uz neolītu, bet otrs – uz bronzas laikmetu.

Patlaban trīs no atrastajiem priekšmetiem nodoti Banfas muzejam Aberdīnšīrā; domājams, arī pārējie nonāks šī muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+