Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Piktu sudrabs nonāks Skotijas muzejā

Foto: Skotijas Nacionālais muzejsFoto: Skotijas Nacionālais muzejs

Arheologi Skotijā atraduši vairāk nekā simt sudraba izstrādājumu, kas darināti mūsu ēras IV-V gadsimtā, raksta žurnāls “Antiquity”.

Atrastajā depozītā ir piespraužu un rokassprādžu fragmenti, sudraba stieņu fragmenti, salauzti un salocīti sudraba gabali, ko dēvē par Hacksilber.

Salīdzinot priekšmetos iegravētās zīmes ar zīmēm piktu zīmju akmeņos, atklājusies nepārprotama līdzība, kas ļauj datēt depozītu ar Romas impērijas norieta laiku un jaunajām kopienām, kas tobrīd attīstījās Skotijā.

Pētījumu vieta nav izvēlēta nejauši – pirms dažiem gadiem te tika atrasti divi cilvēka roku veidoti akmens riņķi, viens no kuriem attiecas uz neolītu, bet otrs – uz bronzas laikmetu.

Patlaban trīs no atrastajiem priekšmetiem nodoti Banfas muzejam Aberdīnšīrā; domājams, arī pārējie nonāks šī muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+