Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Piktu sudrabs nonāks Skotijas muzejā

Foto: Skotijas Nacionālais muzejsFoto: Skotijas Nacionālais muzejs

Arheologi Skotijā atraduši vairāk nekā simt sudraba izstrādājumu, kas darināti mūsu ēras IV-V gadsimtā, raksta žurnāls “Antiquity”.

Atrastajā depozītā ir piespraužu un rokassprādžu fragmenti, sudraba stieņu fragmenti, salauzti un salocīti sudraba gabali, ko dēvē par Hacksilber.

Salīdzinot priekšmetos iegravētās zīmes ar zīmēm piktu zīmju akmeņos, atklājusies nepārprotama līdzība, kas ļauj datēt depozītu ar Romas impērijas norieta laiku un jaunajām kopienām, kas tobrīd attīstījās Skotijā.

Pētījumu vieta nav izvēlēta nejauši – pirms dažiem gadiem te tika atrasti divi cilvēka roku veidoti akmens riņķi, viens no kuriem attiecas uz neolītu, bet otrs – uz bronzas laikmetu.

Patlaban trīs no atrastajiem priekšmetiem nodoti Banfas muzejam Aberdīnšīrā; domājams, arī pārējie nonāks šī muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+