Mobilā versija
+3.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Piktu sudrabs nonāks Skotijas muzejā

Foto: Skotijas Nacionālais muzejsFoto: Skotijas Nacionālais muzejs

Arheologi Skotijā atraduši vairāk nekā simt sudraba izstrādājumu, kas darināti mūsu ēras IV-V gadsimtā, raksta žurnāls “Antiquity”.

Atrastajā depozītā ir piespraužu un rokassprādžu fragmenti, sudraba stieņu fragmenti, salauzti un salocīti sudraba gabali, ko dēvē par Hacksilber.

Salīdzinot priekšmetos iegravētās zīmes ar zīmēm piktu zīmju akmeņos, atklājusies nepārprotama līdzība, kas ļauj datēt depozītu ar Romas impērijas norieta laiku un jaunajām kopienām, kas tobrīd attīstījās Skotijā.

Pētījumu vieta nav izvēlēta nejauši – pirms dažiem gadiem te tika atrasti divi cilvēka roku veidoti akmens riņķi, viens no kuriem attiecas uz neolītu, bet otrs – uz bronzas laikmetu.

Patlaban trīs no atrastajiem priekšmetiem nodoti Banfas muzejam Aberdīnšīrā; domājams, arī pārējie nonāks šī muzeja krājumā.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+