×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

«Pīlādžu» dzimtas bagātība

piladzi_vs_9

Durbes pagasta zemnieku saimniecības “Pīlādži” īpašnieks Ēriks Putra atceras, ka 1991. gadā sākuši saimniekot ar septiņiem hektāriem. Pēc septiņiem gadiem audzēja rudzus, ziemas kviešus, vasarāju labības un kartupeļus 320 ha platībā. Toreiz veselos 100 ha sēti rudzi, kas deva krietnu ražu – 4,7 t/ha. Bet 1997. gadā izdevās iegūt izcilu ziemas kviešu ražu – 7 t/ha.

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Durbē.

Tagad “Pīlādži” apsaimnieko aptuveni 1200 ha zemes. Nu jau arī Bunkas un Vecpils pagastā, jo tuvāk to nav izdevies ne iepirkt, nedz nomāt. Vairāk nekā desmit gadu laikā daudz kas mainījies. Vairs nav cukurbiešu. Klāt nākuši rapši, kam 2010. gadā bijis varens birums – 4,5 t/ha. Vairs nesēj rudzus, jo nav pieprasījuma. Auzas, pārstrādātas granulās, kalpo mājas apkurei.

Saimnieka dzīvesbiedre Aiga vecajās kolhoza darbnīcās atvērusi lauksaimniekam vajadzīgu preču tirgotavu. Taču vislielākā dzimtas bagātība un drošība turpmākai attīstībai ir saimnieku trīs dēli – Edgars, Jānis un Aigars strādā vecāku saimniecībā. Turklāt Jānim ir arī sava saimniecība – SIA “Pīlādži juniors”, kurā audzē puķu un dārzeņu stādus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+