Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
19. februāris, 2015
Drukāt

Pildegovičs: Mūsu pienākums ir lokalizēt un uz laiku iesaldēt konfliktu Ukrainā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Mūsu pienākums ir lokalizēt un uz laiku iesaldēt konfliktu Ukrainā, šodien intervijā Latvijas Radio teica Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Viņš teica, ka Latvijas viens no galvenajiem uzdevumiem ir noturēt Eiropas un starptautiskās sabiedrības uzmanību Ukrainai. Pasaule nedzīvo tikai ar šo konfliktu, bet seko notikumiem visā pasaulē.

Pildegovičs atzina, ka situācija Ukrainā ir ļoti sarežģīta. Kopš Minskā panāktās vienošanās tuvākajās stundās jāatvelk smagais bruņojums. Notikumi tuvākajās diennaktīs parādīs, vai pusēm ir vēlme pildīt šīs vienošanās.

Viņš atzina, ka Krievija līdz šim nav bijusi konsekventa un nav izrādījusi ieinteresētību nomierināt šo konfliktu un tas esot mūsu pienākums šo konfliktu lokalizēt un varbūt uz laiku iesaldēt, lai pēc tam ar diplomātiskiem līdzekļiem to risinātu, teica Pildegovičs.
Latvija Ukrainai palīdzot ar saviem ekspertiem, nododot savu pieredzi, kā arī sūtot humāno palīdzību.

Jau ziņots, ka Ukrainas Nacionālā drošības un aizsardzības padome trešdien pieņēmusi lēmumu vērsties pie ANO un Eiropas Savienības ar lūgumu nosūtīt uz Ukrainu miera uzturētājus.

“Ļoti svarīgs jautājums, kas tika izskatīts un attiecīgi pieņemts, bija vēršanās ANO un pie Eiropas Savienības par miera un drošības uzturēšanas operācijas izvēršanu Ukrainas teritorijā. Runa ir par to, lai Ārlietu ministrija sagatavotu šādu lūgumu, mēs ceram, ka arī Augstākā rada atbalstīs šo lēmumu,” pēc padomes sēdes paziņoja tās sekretārs Oleksandrs Turčinovs.

Viņš uzsvēra, ka lēmums pieņemts sakarā ar nemitīgajiem miera vienošanās pārkāpumiem no Krievijas un tās kontrolēto nelikumīgo bruņotu grupējumu Donbasā puses.

Ierosinājumu ievest Ukrainā miera uzturētājus padomes sēdē ieteica prezidents Petro Porošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tipisks nodeveja teksts, ar aicinajumu samierinaties ar okupantu.
    Tipiski valdosiem Latvijas komunistiem, kas izpatik putleram.

  2. Nekāda miera nav! Opolčenci Rossija RTR TV lielās , ka šajā diennaktī ien'ēmuši TRĪS APDZĪVOTĀS VIETAS! Kara darbiba tiek turpināta pilnā sparā. Var derēt, ka neviens pasaulē šo neviens """NEREDZEŠ, NERAKSTĪS"""" žurnļugas! Atbildēt

    Tā notiek!

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (13)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+