×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Kā radušās un kur nopirkt pildītās austrumlilijas

Foto - myfoodandflowers.wordpress.comFoto - myfoodandflowers.wordpress.com

“Pastāstiet par lilijām ar pildītiem rožu ziediem!” A. IRBE

“Rožu lilijas” ir pircēju iztēli rosinošs tirdzniecības nosaukums, ko holandiešu ražotāji izdomājuši, lai labāk pārdotu savu preci. Patiesībā tās ir pildītās austrumlilijas – ļoti jauna un perspektīva liliju grupa. Pēdējos piecos gados selekcijas līnijai strauji palielinoties, jaunās šķirnes parādās kā bumbas sprādziens, to skaits sasniedz jau vairākus desmitus. Arī tuvākajos gados var gaidīt interesantus jaunumus. Pildītās austrumlilijas kļūst aizvien populārākas floristikā, griezto ziedu ieguvei un apstādījumos dārzā.

Neparasto liliju audzēšanu izmēģināt nolēmis arī selekcionārs Guntis Grants. Puķkopis pārliecinājies, ka mūsu klimatā dārziem itin labi piemērotas ārzemju šķirnes:

• ‘Magic Star’ – ziedi smaržīgi, rozā, pildīti, bez putekšņiem. Ziedlapu vidusdzīsla rozā līdz ķiršsarkana, augums aptuveni metrs.

• ‘Polar Star’ – ziedi smaržīgi, balti, pildīti, pavērsti uz sāniem. Augums aptuveni metrs.

Audzēšanas apstākļi pildītajām lilijām vajadzīgi tādi paši kā parastajām austrumlilijām. Augsnei jābūt irdenai, bagātīgi mēslotai un skābai – pH 4,5–5,5. Austrumlilijas neaug sārmainā augsnē. Ziemā sīpolpuķes jāpiesedz vismaz ar 5 cm biezu kūdras vai lapu slāni. Pavasara salnas austrumliliju asnus parasti neskar, taču, ja tiek bojātas izplaukušās lapiņas, augi ātri inficējas ar pelēko puvi. Problēmas ir arī tad, ja slapjās vasarās starp ziedlapām sakrājas ūdens – tad lilijas sāk pūt. Austrumlilijām patīk silts un saulains laiks, šādos apstākļos tām uzplaukst pasakaini skaisti ziedi.

Pie Gunta Granta (Ķekavas novada Daugmales pagastā) šķirņu ‘Magic Star’ un ‘Polar Star’ sīpolus var iegādāties par 4 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+