Baltvēderis ar raidītāju.

Pīle – ar raidītāju 0

Stāsta Arnis Graudužis:“Labdien! Vēlējos jums pastāstīt par savu piedzīvojumu pīļu sezonas atklāšanas dienā Liepājas ezerā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Veselam
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17
Lasīt citas ziņas

Viss notika, kā ierasts, līdz ar laivu piebraucām savākt vienu no nomedītajām pīlēm. Liels pārsteigums bija, kad uz pīles kājas ieraudzīju gredzenu, taču pats interesantākais bija pīlei uz muguras uzstādītais GPS raidītājs. Diena jau gāja uz beigām, taču nemiers mocīja noskaidrot, no kurienes tad pīle nākusi un kas tai pielicis GPS raidītāju.

Raidītājs, kas tagad nosūtīts atpakaļ īpašniekam.
CITI ŠOBRĪD LASA

Sazinoties ar raidītāja īpašnieku, kura kontaktinformācija bija norādīta uz raidītāja, uzzināju, ka esmu nomedījis baltvēdera pīli, vārdā Gunārs, kuru Lietuvā ar raidītāju aprīkojis zviedru profesors no Linneja universitātes.

Izrādās, ka nomedīts ir baltvēderis, vārdā Gunnar, kas bija viens no deviņiem putniem, kurus šī gada aprīlī Lietuvas dienvidos aprīkoja ar raidītāju. Gunnar daudz neesot pārvietojies, laiks pavadīts Lietuvā, kur tas, visticamāk, vairojies, tad putns pārlidoja uz Sāmsalu, tad uz Latviju. Zviedrijas pētnieks Jonass Valdenstroms vēstulē Arnim norādīja, ka ezers, kur Gunnar nomedīts, ir lieliski piemērots pīlēm. Baltvēderi nolido lielus attālumus, un citi viņa biedri ar raidītāju ir aizceļojuši daudz tālāk. Nicola perēja Krievijas tundrā, bet Fitzpatrick devās vēl tālāk uz austrumiem. Gunnar tika apgredzenots un apzīmēts Eiropas izpētes projekta ietvaros, kas pēta, kādi ir dažādu pīļu sugu migrācijas maršruti. GPS raidītājs sūta informāciju uz tālruni, tādēļ šo ierīci var nosaukt par nelielu pīļu telefonu. Arnis raidītāju ir nosūtījis atpakaļ pētniekam, un to izmantos turpmākiem pētījumiem. Interesanti, ka par Gunnar saņemti kopumā 38 000 GPS punkti un iegūta ļoti niansēta informācija, kas palīdzēs pētījumā.