×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Pilis uz riteņiem: Austrumu ekspresis un 9 mūsdienu greznākie vilcieni (2)

Arhīva fotoArhīva foto

Pirmais brauciens – pirms 130 gadiem

Pirms 130 gadiem oktobrī savā pirmajā braucienā devās Austrumu ekspresis – ilgi pasaulē greznākais vilciens, apbrīnojams sava laika izsmalcinātības, skaistuma un ērtību iemiesojums, kuru līdz pat mūsdienām apvij leģendāra slava.

Mēdza teikt, ka Austrumu ekspreša pasažieru vārdi sastopami vai nu kriminālistu sarakstos, vai aristokrātu ciltsgrāmatās. Un – vēl vairāk – ka ikvienam, kas ceļo šajā pilī uz riteņiem, pagātnē ir kāds noslēpums un tumši nodomi nākotnei. Austrumu ekspreša intriģējoši skandalozā slava cauri laikiem devusi vielu apmēram 400 detektīvfilmām un 50 piedzīvojumu kinolentēm. 1929. gadā vilciena sastāvs ar vagonu nr. 3309 neredzētu sniega vētru dēļ desmit dienas iestrēga netālu no Stambulas.

Atmiņas par šo skandalozo notikumu, kā arī pašas romantiskais piedzīvojums šajā vilcienā (tieši tur 39 gadus vecā Agata Kristi 1934. gadā satikās ar arheologu Maksu Melounu, kurš viņai turpmāk mūža garumā turpināja atklāt seno šumeru pilsētu, piļu un kapeņu burvību) savulaik pamudināja detektīvu karalieni Stambulas viesnīcā “Hotel Pera Palace” radīt romānu “Slepkavība Austrumu ekspresī”. 1974. gadā dienasgaismu ieraudzīja izcilā amerikāņu režisora Sidnija Lūmeta tāda paša nosaukuma filma, kurā pēc daudzu gadu aizmirstības pasaule atkal ieraudzīja leģendārā vilciena restorāna un guļamvagona oriģinālos interjerus un slepkavu lomas tika spožākajām zvaigznēm – Lorēnai Bekolai, Ingrīdai Bergmanei, Šonam Konerijam, Žaklīnai Bisē, Vanesai Redgreivai, bet detektīvu Erkilu Puaro tēloja Alberts Finijs. Vēlāk šo lomu studiju ITV un WGBH-TB seriālā spoži attēloja britu aktieris Deivids Sušē. Austrumu ekspresī savām spiegu spēlēm 1963. gadā nodevās arī Šons Konerijs otrajā bondiādes filmā “No Krievijas ar mīlestību” (“From Russia with Love”).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Salti meli vai apzināta maldināšana: “1. “Pride of Africa”: 16 tūkstošus km garo maršrutu Keiptauna–Pretorija veic divās diennaktīs. Biļetes maksā no 9000 dolāriem.” – Attālums starp Keiptaunu un Pretoriju nav lielāks par 1600 km.

Draugiem Facebook Twitter Google+