×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Pilotu streika dēļ atceļ “Lufthansa” reisus maršrutā Rīga-Frankfurte

Foto - AFPFoto - AFP

Saistībā ar Vācijas nacionālās aviokompānijas “Lufthansa” pilotu streiku pirmdien un otrdien, 21.oktobrī, atcelti reisi Rīga -Frankfurte, aģentūru BNS informēja starptautiskās lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane.

Pirmdien atcelts aviokompānijas reiss Rīga – Frankfurte plkst.14 un reiss Frankfurte – Rīga ar ielidošanas laiku plkst.23.35. Savukārt otrdien atcelts reiss Rīga – Frankfurte plkst.6 un Frankfurte – Rīga ar ielidošanas laiku plkst.13.

Pārējie reisi pagaidām plānoti pēc saraksta, piebilda Rinmane, aicinot pasažierus pēc plašākas informācijas vērsties aviokompānijā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Vācijas pilotu arodbiedrība “Vereinigung Cockpit” svētdien paziņoja, ka pirmdien un otrdien notiks kārtējais “Lufthansa” pilotu streiks strīdā par pensionēšanās nosacījumiem.

Streiks notiks no pulksten 13 (14 pēc Latvijas laika) pirmdien līdz otrdienas pulksten 23.59 (trešdienas 0.59 pēc Latvijas laika), un tā dēļ nenotiks daļa “Lufthansa” iekšzemes reisu Vācijā.

“Lufthansa” un tās grupas aviokompāniju piloti pēdējā laikā regulāri streiko saistībā ar izmaiņām priekšlaicīgas pensionēšanās noteikumos, kas veiktas, pēdējos gados īstenojot plašu restrukturizāciju, lai samazinātu Vācijas lielākās lidsabiedrības izmaksas.

Pašlaik “Lufthansa” piloti var doties priekšlaicīgā pensijā no 55 gadu vecuma, taču aviokompānijas vadība plāno palielināt pensionēšanās vecumu un iesaistīt pilotus pensiju finansēšanā.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+