×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Bez žēlastības jāizmēž “vot”, “tipa” un “velkomēšana” (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Reiz izlasīju brīvvalsts laikā paustu poētisku atziņu – patiesi brīva Latvija būs vien tad, kad kalna galā tiks uzcelta senlatviešu pils. Šodien saprotu – ne jau no baļķiem tā jāveido un ne jau uz zemes kalna. Senlatviešu pils, ticības stiprais cietoksnis mums jāceļ augstākajā garīgajā vietā – cilvēka dvēselē. Ja ikviena sirdī mājos neieņemams latvisks cietoksnis, mēs beidzot kļūsim brīvi, lepni un svešu varu neuzveicami.

Latviskās pašapziņas cietoksnis tiks būvēts no Tēvzemes mīlestības baļķiem, tie balstīsies uz stipriem laukakmeņiem – cieņu pret latviešu kultūru un mūsu tautas dzīvesziņu. Ne citu tautu sasniegumu noniecināšana būs likta pils pamatos, bet atziņa, ka mūsu sirdij tuvākās ir latviešu tautas tradīcijas un gadu simtos izsijātās, par labu atzītās uzvedības normas. Lai mūsu pašapziņas pils būtu stalta un mirdzoša, no sienām jānokasa uzbrucēju atstātie sārņi. Bez žēlastības jāmēž ārā teicieni – “vot”, “viennozīmīgi”, “tipa”. Tāpat pagalms nav jāpiegružo ar “opcijām” un “velkomēšanu”.

Tad pret mūsu cietokšņa sienu kā graboši zirņi atsitīsies apgalvojumi, ka Latvijā ar latviešu valodu vien neiztikt, noteikti nepieciešams prast arī krievu mēli. Tad pazudīs darba piedāvājumi – 
”meklējam pārdevēju, prasības – teicamas latviešu un krievu valodas zināšanas”.

Pa mūsu cietokšņa vārtiem neienāks viltus pravieši, lai gadu desmitiem gļēvi un neizlēmīgi sludinātu divkopienu valsts izglītības modeli kā vienīgo īsteno. Ar uzturēšanās atļaujām rokās pils aizsarggrāvī sakritīs alkatīgie darboņi, kuri vienmēr gatavi Latvijas zemi iztirgot Krievijas pilsoņiem. Kā duļķainas nogulsnes nogrims apgalvojumi par minoritāšu tiesību apspiešanu, kaut mūsu valsts galvaspilsētas mērs ir minoritāšu pārstāvis. Demagogiem un meļiem mūsu pils vārti būs slēgti deviņām atslēgām.

Stalto senlatviešu pili katrs varam celt savā sirdī, un tas būs daudz. Bet, lai to uzceltu visā valstī, oktobrī jābalso par nacionāli domājošiem politiķiem. Citas partijas savās sirdīs ir uzcēlušas iebraucamās sētas un mīļuprāt kopīgā korī velk tautasdziesmu par to, ka visiem labi, visiem labi manā tēva sētiņā. “Saskaņa” savukārt ir uzcēlusi “Rižskij dvorik”.

Latviešu tautai pieder suverēnā vara, un vienīgi latviešu tautai ir tiesības akceptēt vai noraidīt ap­stākļus, kādos dzīvojam. To vajadzētu apzināties un izprast. Ja Saeimas vēlēšanās latviešu tauta izmantos savu suverēno varu, lai akceptētu Latvijas pārtapšanu par Maskavas “Rižskij dvorik”, bēdīgi kļūs ap sirdi. Nākamgad mūsu valsts būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Eiropas Savienība krasi nosoda Putina Krievijas piekopto agresorpolitiku. Tā būs farsam līdzīga situācija, kad ES nostāsies pret Krieviju, bet prezidējošā valsts neslēpti piekops agresoram draudzīgu politiku un apgalvos, ka Putins ir labākais, ko Latvija var sagaidīt.

Latvieši, attopieties! Vai tiešām mēs gribam tādi būt?

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Svarīga ir atziņa, ka kultūra- tas ir darbs. Un jāstrādā ir katru dienu. Vājinājusies ir ne tik daudz valoda kā darba kultūra. Vai kultūra vispār. Kultūras cilvēks ieklausīsies savos vārdos. Vēlēsies tur saklausīt dziļumu. Mutiskās valodas uzturētājs ir teātris. Tas ir atkal cieņā. Bet pa to laiku TV ir darījis savu. 90-jos pielaida žurnālistus, ka mēdiji nav kultūra. Radio vēl uzturēja cieņu, bet avīzes un TV – tikai kroplu valodu.

 2. tāds… drusku sapņains raksts sanācis… palielam jā, piekrītu par visādu svešvārdu izmešanu no latviešu valodas, bet tādi “vot”, “tipa” un “opcija” jau nu būtu mazākais no ļaunmiem kas būtu jāizmēž. ja paklausamies kā savā starpā komunicē jaunā paaudze, tad es teiktu ka ielākā uzmanība jāpievērš viņiem lai mums neaugtu jauna deģenerātu paaudze kura ne tikai kropli izmanto ang\lu valodav vārdu latviskā locijumā, bet arī nejēdz to pareizi uzrakstīt.

 3. “Akceptēšanu” ari nenāktu par ļaunu izmēzt kopā ar visām viennozīmīgajām tipām un tā vietā lietot “apstiprināšanu” vai “pieņemšanu”.

 4. PALDIES PAR RAKSTU!!! Nevajag runāt MUĻĶĪBAS par latviešu valodu LATVIJĀ!!? Visus šos 23 neatkarības atjaunotnes gadus NAV BIJUSI VĒLĒŠĀNĀS STIPRINĀT LATVIEŠU VALODAS POZĪCIJAS!!???????? Kāpēc nevar skaidri pateikt: MUMS NEVAJAG LATVIEŠU VALODU LATVIJĀ!???????? NU un TAD, ja šī ir VIENĪGĀ vieta uz PASAULES, KUR VARAM RUNĀT LATVIEŠU VALODĀ???????????? Mums ir KRIEVU VALODA!!!!!!!!!!!! Pat pirms 12.SAEIMAS vēlēšanām NEVAR SAŅEMTIES UN PATEIKT PATIESĪBU!? GĻĒVUĻI!!! NEKAUŅAS VALDĪBĀ UN SAEIMĀ!!! CILVĒKI BEZ KAUNA UN GODA!!!

 5. Varu nosaukt pāris simtu vārdu, ko vajadzētu izmēzt uz visiem laikiem. Vienīgā nelaime-tad vairs nespēsim sazināties. Jau ierastie stulbismi pilnībā aizstāj latviešu valodu

 6. It kaa viss pareizi un iedvesmojosi pateikts.Staasti par senlatviesu pili nav pat pasakaas atrodami,tie izzudusi taa pat kaa pasi latviessi fiziski un gariigi.10 gadus senaak raidiijumaa Imanta -Babiite jokoja paskatiisiimies uz visaam debess puseem: dienvidos dziivo leisu tauta,rietumos -polu,austrumos krievu.Bet kur latviesi palikusi?Latviesu nav,palikusi tikai saeimas deputaati.

 7. Arī šī,bez jebkādas vajadzības lietotā “prezentēšana”,no kuras jau nelabi metas! Tāpat “nacionalitāte”,tautības vietā,inovācija,renovācija,joprojām neizskaustais “apavu remonts”,bezgala daudzie reitingi,marketingi,šopingi,holdingi,brīfingi,līzingi,liftingi,pīlingi,mobingi,presingi,kastingi,restlingi,vaksingi,bosingi,dopingi,boulingi,skijoringi,restlingi utt,kuriem varētu izdot pat atsevišķu vārdnīcu!

 8. Jābeidz skatīties krievu TV.

 9. Var tikai piekrist Liepiņa kungam, ka patiesa brīvība sākas tikai tad, ja arī garīgi un sirdī tu jūties brīvs un apmierināts. Diemžēl veselu pusgadsimtu mums stāstīja, ka noteicošās ir materiālās lietas, ideoloģijā dominēja materiālisms un visi no rīta līdz vakaram cīnījās par “gaišo rītdienu”, kura tā arī nekad nepienāca. Bet materiālisma baciļi bija iesēti un ja palasa šodienas presi un paskatās TV, tad no turienes dveš vistīrākais materiālisms – vienīgi prasības pēc lielākām algām un pensijām, labākiem materiālajiem apstākļiem, ķīviņi par amatiem, bet deputātu kandidāti sacenšas par to, kurš kuru pārsolīs materiālo labumu vairāksolīšanā nākošam termiņam. Par garīgumu vispār te neviens nerunā, tā ka “senlatviešu pilij” nemaz nav ne projekta, ne pamatu, bet visi spēki tiek izšķiesti vēdera piepildīšanai. Tāda nu mums tā paaudze ir.

 10. … ATVAINOJOS: KLUDA … Cerams ka tas Bezabrene nenotiks AR varas darbibu …

 11. … Kads personigs ‘valodas’ cietoksnis vareju but celts pret kosmopolitanu agresivo valsts neokolonizesanu, ja musu veca nomenaklaturas paaudze tika piespiesta dzivot vienos melos un nodeviba … un lai izdzivotu daudzi atlavas tikt uzaudzinati bez sajegas par savas valsts vesturisko un vinu sencu asinim lidz sodienai saglabato un satureto kulturu un savas Tevzemes vertibu … zombetiem bija viegli izmainit vienu materialisma un korumpatija bazetu amoralu ideologiju pret otru … !

  … Psihologi ir pieradijusi, ka tikai dzila sabiedriska krize un personigi pardzivojumi (katarsis) spej izmainit cilveka dzives uzskatus … cerams ka tas nenotiks Bezabrene bez varas darbiem, bet ar iekseju katra latviesa un lojala pilsona personigu un patiesu epifaniju skatot neiedomajami amoralo Ukrainas upuru asins izliesanu cinoties pret launumu un par savu Tevzemi, brivibu un tas eiropeiskas kulturas sagalabasanu!

  … Laikas katram lojalam BEZABRENES iedzivotajam atmosties un nakt AR DZILU SAVAS DVESELES IZKRATISANU KADA MIERMILIGA UN GUDRA ARKARTAS VEIDA pie prata un saprasanas un pateikt ne globalistu vai agresivo kriminalistu mahinacijam un velet par legitimi PATRIOTISKAM PARTIJAM – NA un varbut V !

Draugiem Facebook Twitter Google+