Kultūra
Māksla

Pilsēta Agneses Mediņas gleznās 0

Publicitātes foto

No 4. jūlija “Galerijā M māksla” būs apskatāma mākslinieces Alises Mediņas personālizstāde “Gaistošie mirkļi”, LA.lv uzzināja galerijā.

“Nosaukums šai izstādei mazliet apcerīgās noskaņās, bet mans mērķis noteikti nav radīt skumjas. Gatavošanās izstādei bija vairāk kā atgriešanās brīžos, kuri ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot – kā magnoliju ziedi birst, kā saules rietā izgaismojas māju jumti, kā garām pabrauc senlaicīgs auto, kā pilsētas apgaismojums iekrāso krēslaino pilsētu… Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā,” par izstādi stāsta pati māksliniece.

Latvijas laikmetīgajā mākslā Alises Mediņas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu un strādājot, galvenokārt ainavas žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Alisei ir izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Ar apbrīnojamu talantu, tonāli smalku krāsu izjūtu, gaismu, telpu un atmosfērisku vieglumu māksliniece atklāj pilsētu burvību.

Publikai Alises Mediņas personālizstāde “Gaistošie mirkļi” būs apskatāma no 4. jūlija līdz 30. jūlijam “Galerijā M māksla” Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” pirmajā stāvā.

LA.lv