×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Pilsētniekiem atvērušās acis, kā saimnieko pilsētas tēvi (34)

Foto - LETA/Evija TrifanovaFoto - LETA/Evija Trifanova

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Rīgas pilsētas galvu Nilu Ušakovu sagrābj un pārņem nemierpilns garīgs satraukums. Lai atceramies, ka “Saskaņas” pateicīgie līdzjutēji municipālvēlēšanās ar knapu jo knapu pārsvaru akceptēja Nila varas termiņa pagarināšanu. Turklāt viktorija nāca ne par lētu cenu, bet iedarbinot visa pilsētas administratīvā resursa varenību. Zinātāji saskaitījuši, ka varoņtēla uzturēšanai esot notērēti astoņi miljoni skaidrā naudā! Par “Saskaņas” prinča dzīvi uzņemtas dokumentālas filmas, vēstīt par paveikto noslogoti propagandistu kantori, atspoguļot, kā Ušakovs dod maizi un izpriecas, piesaistīti reklāmas sīrupa tecinātāji – pozitīvisma kampaņa pa sazarotiem nopirktiem kanāliem maksā bargas summas.

Taču sūri grūti samaksātā popularitāte gaist un pakūp. Rīgas lielvecākā akcijām krities kurss. Pilsētniekiem atvērušās acis, kā saimnieko noleģendētie prasmīgie pilsētas tēvi, kas pārvērtušies par stagnējošu režīmu un atgādina Āzijas, nevis apgaismotas eiropeiskas metropoles varu.

Pats lielvecākais Rīgā maz sastopams. Pēc selfijiem sekojam, kur Ušakovs pieņemts uz augsta līmeņa tikšanos ar Vašingtonas senatorieni vai Čehijas karali. Atbraucis no komandējuma Kannās, atgriezies pēc atvaļinājuma nosauļojies brūns, vīna plankumiem notraipītās drēbēs no Floridas, Monako vai kur nu Eiropas sociālistu ģimenes locekļi atpūšas, Ušakovs degunpriekšā atrod vāji pārvaldītas administrācijas radīto haosu, nekārtības un ka viss salaists dēlī. Daugavas tilti brūk (lasītājs loģiski jautā, vai vantenieku drīkst šķērsot maratonskrējēju tūkstoši?), sabiedriskā transporta maršruti novilkti nemākulīgiem zigzagiem, ielu remonti izskatās kā pēc hitleriešu veiktas bombardēšanas, tautā iemīļotais āģītis nolaists uz grunti par graustu. Jomajo! – bardaks vadītāja prombūtnē nepavisam nav aprakstāms domes izdotajos oficiozos un neatbilst Putina vicekaraļa augstajam ieņemtajam stāvoklim.

Ar to nav gana. Pa domes iestādījumiem šiverē Valsts kontrole. Dievazīmes, ko vilks gaismā kur uzies, kā Ušakova padotie iekārtojuši fiktīvas darba vietas laulenēm. Pa pēdām ošņājas un kas lācītim vēderā izmeklē korupcijas apkarotāji – domes lieliniekiem vairs nav droši pašiem savā ādā. Kur vēl no aizkaitinājuma verdošās, par sirseņiem niknākās opozīcijas kliedzošās izdarības. Pret ko tik reglamenta pārkāpēji, miera traucētāji neprotestē! Ka sastādītais “bjudžets”, kā saka mūsu cittautieši, izšķērdīgs un nesabalansēts. Ka Rīgā tā arī nav uzbūvēts ne sporta stadions, ne mūsdienīga koncertzāle, ne “park&ride” autostāvvietas. Viscaur esot regress un panīkums Nila vadībā. Patiešām, kāpēc sirmajai Rīgai pāri par 800 gadu mūžā uz kamiešiem jānes “Saskaņas” fruktu armija, kura jānodrošina ar barības bāzi, kur katru partijnieku jāiefīrē kapitālsabiedrību valdēs, iestāžu krēslu mīkstumā un struktūrvienībās, kur nopelna lielo rubuli un vēl tīko izgriezt gabalu no filejas vietas?

Tādas runas rada neticību “Saskaņai” – proletariāta un Purčika elektorāta draugu partijai, kur citai publikai sen skaidrs, ka ar vēsturisko LSDSP saskaņiešus vieno vien fakts, ka abas partijas sākotnēji līdz legalizācijai formētas un dibinātas mežu masīvos un vadās pēc lozunga “mēs esam kreisie – mēs nestrādājam”. Tādas runas ir šķebinošas. Tā ir destrukcija, no kuras pilsētas tēviem uzkrīt zosāda, rodas gremošanas traucējumi un bezmiegs. Viņiem simpatizējošie mierina un pūlas pārliecināt rīdziniekus, ka Pūces, Bordāna, Bondara kompānija ārdās tukšu un – jolki, palki! – ar trokšņošanu traucē Nilam Valerjevičam ražīga darba dunā.

Kaut prāta spējās ievērojami pārākai skaļajai opozīcijai nudien netrūkst izklaides un velna dzīšanas elementu, sastrādājoties ar cietpauraino vairākumu, tomēr viņi bremzē saimniekošanu pa pilsētas kabatu kā pa savējo un kliedē saskaņiešu niķi, ka Latvijas galvaspilsētu drīkst ekspluatēt kā vienpartijas privātīpašumu. Jāuzdod nevis trīs, bet simt jautājumi, kāda joda pēc ar rīdzinieku naudu jāsmērē čīkstoši humora komitejas rati, kur jokotāji ir “Saskaņas” biedri? Tad jau van Helsingu arī var vainot par destruktīvām un ultimātu metodēm! Nē, apses koka dūrējs tikai dara savu darbu.

Kaut ātrāk Nilam pienāktu atelpas brīdis priekpilnos 9. maija ambrāžas svētkos. Pēc tam jāvelk bruņucepure, jāģērbj kamuflāžas tērps. Necik ilgi – ministra Gerharda pacietības mērs būs pilns. Kā Zevs zibeņ-metis Kaspars cels senlatviešu zobenu, uzzinājis par nedemokrātiju un beztiesiskumu Rīgas domē, par pilsētnieku diskomfortu sliktas pārvaldības apstākļos. Tad briļļainītis būs ielipis!

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Nepatīkami signāli Atbildēt

  Mērs, kas 8 miljonus tērē savam PR … Tas jau attiecas uz visiem vēlētājiem, arī krievu.
  Ir ļoti daudz rīdzinieku, kam N.Ušakova vadības stils nav pieņemams. Ierobežojumi opozīcijas deputātiem nav laba ziņa. Arī attieksme pret žurnālistiem neglīta.

 2. Bez latviešu tautības pilsoņiem Nilam Rigas atslēgas nespīd . Ja ievēl tad nozīmē labs mērs , ko cepas .. Latvieši taču ievēlēja

 3. Anitai
  Nu jau gandrīz miljards budžeta deficīts, patiešām, ko mēs te ņemamies, vai ne? Tilti brūk. Braucamie un sliedes ieķīlāti! Dodam ārzemju pensionāriem priekšroku braukt par brīvu sab.transportā, kamēr paši vēl 8,3 gadus par maksu braucam. Mums jau štrunts, ka viena brauciena cena 2eur, vai ne? Tāpat esam priecīgi 8 miljonus no budžeta naudas maksāt N.Ušakova PR, jo tādām “Anitiņām” tas pa prātam, vai ne?
  P.S. Un pateicoties Saskaņas/GKR palīdzībai neievēlējām E.Levitu par prezidentu, jo tādām “Anitiņām” tuvāks sirdij R.Vējonis….

 4. Ko Jūs te uzskaitāt kā briesmu grēkus, to krievu tauta sauc par vadoņa postenim pieklājošos, un korupciju tie tur par stabilu vērtību, kas palīdz bīdīt lietas un attīstību sev un savām ģimenēm. Tā ka latviešu minoritātei Rīgā ir mazas iespējas ietekmēt lietu gaitu. turklāt atcerēsimies, ka arī Birka, Bojāra, Ārgaļa, Bērziņa laikos Rīga bija tikpat korumpēta, netīra, noplukusi Eiropas nomales kloāka. Nav vairs cerību nekādu….

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Nu jau gandrīz miljards budžeta deficīts, patiešām, ko mēs te ņemamies, vai ne? Tilti brūk. Braucamie un sliedes ieķīlāti! Dodam ārzemju pensionāriem priekšroku braukt par brīvu sab.transportā, kamēr paši vēl 8,3 gadus par maksu braucam. Mums jau štrunts, ka viena brauciena cena 2eur, vai ne? Tāpat esam priecīgi 8 miljonus no budžeta naudas maksāt N.Ušakova PR, jo tādām “Anitiņām” tas pa prātam, vai ne?
  P.S. Un pateicoties Saskaņas/GKR palīdzībai neievēlējām E.Levitu par prezidentu, jo tādām “Anitiņām” tuvāks sirdij R.Vējonis….

 7. Nesaprotu ko Jus variet nemties ap to Usakovu, labak paskatijusies un kaut ko darijusi ,kas notiek valsti. Musu valsti neviens nebus labs,atceraties ,ka visi slaveja un gavileja ,ka ieveleja par prezidentu Vejoni? Un kas tagad ,nekam nederigs ,norakstams utt.

 8. Beidzot kāds saka patiesību par šā Rīgas galvenā okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēcteci. Ja vēl papētītu, ne tas vien atklātos.
  Katrā ziņā minētajam indivīdam ļoti labi pagaidām veicas krievu administrēšanas, saimniekošanas un vispār sadzīves kultūras tradīciju ieviešanā Latvijā.

 9. Cik tad, Egil, biji izdzēris, lai ko tādu samurgotu?

 10. STULBUMS!!!

 11. STULBS RAKSTS,RAKSTĪJIS ANTIŅŠ.

 12. #UšakovaGrupējums strādā pēc Pļūtina metodikas. Tie paši apmaksātie komentāri,pērkamie žurnālisti,TV kanāli un radiostacijas,kuri nemitīgi slavē savu fīreru,utt utml… Rīdziniek,sāc domāt ar galvu!!!

 13. Gerhards neatlaidīs Nilu, jo Gergada sieva ir pie Ušaka siltā vietā, Gerharda preses pārstāve ir bijusī Saskaņas seja no RINP un broka ir pierādījums, ka NA čakli sadarbojas ar Saskaņu it visā !

 14. Nekādas atbildības Atbildēt

  Krievijā gubernators atkāpies. Bet Rīgas mērs, kura pārraudzībā būvvalde, ko viņš?

 15. Aprejat cik gribat, tik un tā Ušaks un Saskaņa rullē!

 16. nez, izskatās ka gerharda pacietība ir ļoti pacietīga un nekas tur nebūs.

 17. Sarkanais mēris

 18. Cik gadus Rīgā par brīvu pārvadā ārzemju pensionārus? E.Aldermane saka, ka nevajagot pārsteigties kaut ko mainīt. Kāda ir Rīgas domes politiskā griba, kam tā kalpo?

  • Aicinu visus 6.oktobrī nebalsot par NA un citiem “latviskajiem tingeltangeļiem”! Balsosim par tautsaimniekiem un tiem, kam rūp Latvijas nākotne, ne tikai ar OIK piebāztās ķešas!

 19. par vēlu atvērušas acis, jo tie kas veleja par viņu, tika laicīgi izdalitas saules briles

 20. Miljoni tuvu miljardam Atbildēt

  budžeta deficīts un ieķīlātas sliedes un braucamie, tā lūk!!!

 21. Rīgu komandē kemļa cūku aizgaldu tīrīt
  aji unlatviešu izstrebiteļu pēcnācēji.

 22. Nilam un vina roklaizam ir jaatmaksa sis summas no savas algas.

 23. Iebilstu – vismaz vienu labu lietu pilsētas galvas Ušakova kunga vadībā Rīga paveica: tika iekārtotas bezmaksas tualetes. Tas tiešām bija labi, pareizi un varētu teikt pat progresīvi. Tikai diemžēl, kā tas bieži gadās pieredzes trūkuma dēļ, tualetes gan ierīkoja, bet neuztur. Nu un rezultātā, piemēram, pie radio apļa, kur tika kādas 6 tualetes uzbūvētas, no tām funkcionējoša ir labi ja 1.

  • Tualetes bez maksas ir tikai tāpēc, ka mazi zaglēni regulāri uzlauza aparātus, kuros bija jāmet nauda, lai tiktu pačurāt. Tie visu laiku bija jālabo, tāpēc tualetes vairāk nestrādāja nekā strādāja, un remontēt aparātus bija dārgāk nekā ļaut cilvēkiem wc izmantot, nemaksājot tos 20 centus. Tā ka par šo paldies uzcītīgiem vandaļiem nevis Rīgas domes rūpēm par rīdziniekiem.

 24. Ņiluška raustās nāves agonijā,grābj ko vien vēl var paspēt.Neko citu par viņu nevar teikt- NELIETIS.

 25. Oho ….Vienotības liberasti . nacināl;as apvienības nezog ? Skaidrs kurš rakstu pasūtījis ……

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+