×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Pilsētas svētkos dzims festivāls
 “Dari pats”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē gaidāmie Rīgas svētki būs dzimšanas diena arī kādam jaunam festivālam. Kalnciema ielas kvartālā 18. augustā pirmo reizi tiks piedāvāts festivāls “Dari pats”, kas nākotnē pārtaps jau ikgadējā pasākumā.

 

Minētajā festivālā šogad un turpmāk piedalīties aicinās ikvienu, kurš dara ko interesantu un vēlas to parādīt vai iemācīt arī citiem, norāda Kalnciema ielas kvartāla projektu vadītāja Una Meiberga. “Festivāla mērķi ir veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu dzīvesveidu, turpināt attīstīt zaļo domāšanu, radīt iespējas jaunu zināšanu ieguvei un pieredzes apmaiņai,” skaidro U. Meiberga.

Kalnciema kvartālā sestdien visas dienas garumā būs iespēja piedalīties tiešām visdažādākajās nodarbēs – keramikas, grafikas, nozīmīšu, ledlampu, pārģērbšanās, sveču, papīra izgatavošanas un citās darbnīcās.

Katrs varēs izgatavot mūzikas instrumentus no bundžām, kokiem, caurulēm un citām lietām, kā arī kopīgi koncertēt, spēlēt spēles, iet rotaļās ar patversmes “Ulu-bele” dzīvniekiem, kā arī gatavot neparastus puķu podus kopā ar “Mājas svētību”. Zīmīgi, ka pēc poda izgatavošanas katrs dalībnieks tiks arī pie sava brīnumpodiņa ar paša stādītu zaļo draugu.

Ja līdzi būs paņemti kādi dabiska materiāla gludas virsmas apģērba gabali, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izbraukuma sietspiedes darbnīcā “Klasika vienmēr modē” varēs tos apdrukāt, piemēram, ar slavenāko latviešu meistaru mākslas darbu reprodukciju sietspiedes tehnikā. Piedāvājumā būšot Jaņa Rozentāla, Teodora Zaļkalna, Voldemāra Matveja, Romana Sutas, Niklāva Strunkes, Kārļa Padega, Gustava Kluča un Borisa Bērziņa darbu attēli.

“Īpaša būs iespēja pašiem izgatavot arī īstus robotus kopā ar speciālistiem no RTU robotikas kluba, tādēļ līdzi būtu vēlams paņemt tukšas AA vai AAA baterijas. Savukārt pašā vakarā – no pulksten 20 līdz 23 – interesenti varēs klausīties ekspreslekcijas par astronomijas noslēpumiem un paši pētīt zvaigznes,” festivāla piedāvājumu nedaudz ieskicē U. Meiberga.

Paralēli visām izdarībām Kalnciema kvartālā notiks arī tradicionālais zemnieku un amatnieku tirdziņš ar sezonāliem gardumiem un jauniem amatnieku izstrādājumiem. Savukārt uz brīvdabas skatuves pēcpusdienā sāksies Ielu mūzikas diena, kurā šoreiz aicināti uzstāties ielu muzikanti. Koncertu laikā būs pieejamas āra kafejnīcas un mini tirdziņš.

Visiem kino mīļiem Kalnciema kvartālā būs sagādāts kāds pārsteigums. No pulksten 14 līdz 17 paredzēti bezmaksas kino seansi “8 brīnumlietas, ko latvieši joprojām dara”. Astoņas brīnumlietas, kas iemūžinātas DVD, ir maizes cepšana Viļakas novadā, puzuru veidošana Jelgavā, lielo lakatu aušana Piebalgā, nēģu zveja Salacgrīvā, peterņu pīšana (no lina auklas pītas vīzes) Ludzā, seno mūzikas instrumentu izgatavošana Gaigalavā, vienkoču darināšana Līgatnē un cimdu adīšanas skola Rucavā. Videomateriāls veidots divās daļās – pirmā iepazīstina ar amatu meistariem viņu ierastajā ikdienas vidē, savukārt otrā parādīts, kā katram pašam apgūt konkrēto prasmi vai amatu.

Uzziņa

Vairāk par Kalnciema ielas kvartāla festivāla programmu, iespējām piedalīties darbnīcās un līdzi ņemamajām lietām: www.facebook.com/kalnciemaiela, www.kalnciemaiela.lv

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.5
Alūksne +21.9
Daugavpils +21.5
Saldus +21.7
Liepāja +15.5
Jelgava +20.4
Ventspils +13.6
Limbaži +21
Madona +23.8
Rēzekne +21.7
Draugiem Facebook Twitter Google+