×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

Pilsētnieki kopīgi audzē dārzeņus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Arvien vairāk ungāru aizrāvušies ar kolektīvās dārzkopības ideju. Budapeštas dzīvojamos rajonos iedzīvotāji kopīgiem spēkiem veido mazdārziņus, kuros audzē garšaugus, dārzeņus vai puķes.

Šīs idejas iniciators ir pasniedzējs Gabors Rosta. Viņš teic, ka šobrīd Ungārijā bioloģiskā pārtika un pašu rokām darinātas lietas ir viena no galvenajām modes tendencēm. Tāpēc atrast līdzīgi domājošos neesot bijis grūti. Viņš skaidro, ka šā projekta mērķis bija ne tikai aicināt cilvēkus rūpēties par vidi, padarot to krāšņāku, un nodrošināt viņus ar ekoloģisku pārtiku tepat pilsētā, bet arī iemācīt pilsētniekiem komunicēt vienam ar otru.

Šo ideju atbalstīja arī pilsētas vadība, gan piešķirot finansējumu, gan zemes platības. Mazdārziņiem, kur kopīgi rosīties rajona iedzīvotājiem, tiek izmantoti aizaugušie, pamestie laukumi, kas ir gandrīz katrā dzīvojamā kvartālā.

Tiem, kuri vēlas iesaistīties šajā projektā, ir noteikta simboliska gada maksa – 10 eiro. Puķu dobju iekārtošanai izmantoti neapstrādāti dēļu pārpalikumi. Savukārt plastmasas atkritumi ieguvuši otro elpu nelielu dārza mēbeļu izskatā.

Lielākos līdzekļus šā projekta īstenošanai prasīja žoga un ūdens urbuma ierīkošana. No idejas par kolektīvo dārzu ierīkošanu līdz tās realizācijai pagāja 18 mēneši. Šobrīd Budapeštā jau ir 38 kolektīvie dārzi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+