Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Pilsonības eksāmenu neiztur divas trešdaļas pretendentu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dānijas integrācijas ministre Ingera Stejberga

Jauno Dānijas pilsonības eksāmenu nav izturējušas divas trešdaļas pretendentu, paziņojusi integrācijas ministre Ingera Stejberga.

Jaunais eksāmens, kas ieviests, īstenojot ministres plānu, kura mērķis ir padarīt Dānijas pilsonības iegūšanu ievērojami grūtāku, pirmo reizi tika rīkots jūnijā. Ārzemnieku grupā 31,2% pretendentu eksāmenu nokārtoja, bet 68,8% – izkrita. Izkritušo skaits ir tik liels, jo pilsonības pretendenti eksāmenam nebija pietiekami sagatavojušies, skaidroja Stejberga. “Procesam, lai kļūtu par Dānijas pilsoni, ir jābūt grūtam, jo tas ir kaut kas īpašs. Tāpēc pilsonība jānopelna. Ir jāsagatavojas un jākārto eksāmens. Turklāt jāturas pa gabalu no noziedzības un jārūpējas par sevi [finansiāli],” uzsvēra ministre. Tiem, kas gatavojas kārtot pilsonības eksāmenu, tiek nodrošināti mācību materiāli, kuros ir iekļautas pārbaudījuma uzdevumu atbildes.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+