Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Pilsonības eksāmenu neiztur divas trešdaļas pretendentu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dānijas integrācijas ministre Ingera Stejberga

Jauno Dānijas pilsonības eksāmenu nav izturējušas divas trešdaļas pretendentu, paziņojusi integrācijas ministre Ingera Stejberga.

Jaunais eksāmens, kas ieviests, īstenojot ministres plānu, kura mērķis ir padarīt Dānijas pilsonības iegūšanu ievērojami grūtāku, pirmo reizi tika rīkots jūnijā. Ārzemnieku grupā 31,2% pretendentu eksāmenu nokārtoja, bet 68,8% – izkrita. Izkritušo skaits ir tik liels, jo pilsonības pretendenti eksāmenam nebija pietiekami sagatavojušies, skaidroja Stejberga. “Procesam, lai kļūtu par Dānijas pilsoni, ir jābūt grūtam, jo tas ir kaut kas īpašs. Tāpēc pilsonība jānopelna. Ir jāsagatavojas un jākārto eksāmens. Turklāt jāturas pa gabalu no noziedzības un jārūpējas par sevi [finansiāli],” uzsvēra ministre. Tiem, kas gatavojas kārtot pilsonības eksāmenu, tiek nodrošināti mācību materiāli, kuros ir iekļautas pārbaudījuma uzdevumu atbildes.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+