×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Pilsonības referenduma rīkotāji apmierināti

Foto - LETAFoto - LETA

Par Valsts prezidenta Andra Bērziņa lēmumu nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai referendumu likuma grozījumus gandarīti jūtas arī “pilsonības nulles varianta” kampaņas organizatori. 


 

“Prezidenta lēmumu vērtēju pozitīvi. Ar viņa argumentāciju gan vēl neesmu iepazinies,” teica kustības “Par vienlīdzīgām tiesībām” pārstāvis Andrejs Tolmačovs. Viņaprāt, likumdevēji bija savārījuši īstu putru, jo daļa grozījumu stātos spēkā tikai 2015. gadā, bet pārējie – uzreiz. “Tāpat arī nebūtu saprotams, vai mums, kas jau sākuši parakstu vākšanu, būtu jāreģistrējas. Nav arī skaidrs, kas un kādā veidā izvērtētu mūsu sagatavoto likumprojektu,” teica A. Tolmačovs. Taču galvenais iebildums viņam, protams, būtu pret pantu, kas uzliktu pašiem iniciatīvu autoriem par pienākumu savākt 
150 000 vēlētāju parakstu.

Šobrīd kustība “Par vienlīdzīgām tiesībām” savākusi aptuveni 6,5 tūkstošus vēlētāju parakstu zem likumprojekta, kurš paredz piešķirt pilsonību visiem Latvijas nepilsoņiem. Pēdējās nedēļās gan parakstīties gribētāju aktivitāte esot nokritusies. Tolmačovs to saista ar vasaru, kad cilvēki devušies atvaļinājumos, un cer, ka līdz rudenim izdosies savākt atlikušos 3,5 tūkstošus, lai iniciatīvu varētu nodot Centrālajai vēlēšanu komisijai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+