×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Uldis Šmits: Lojalitāti nenosaka reliģiskā piederība. Arī ne etniskā (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uldis Šmits

Parīzē terora aktus veikušās personas bija Francijas pilsoņi, kuri nogalināja līdzpilsoņus, taču faktiski tas bija uzbrukums Republikai. Izmantojot par ieganstu, kā mēdz teikt, pretrunīgi vērtētu žurnālu. Teroristi neizjuta nekādas idejiskas saites ar Francijas Republiku. Viens no viņiem pirms uzbrukuma uzņemtā video sevi dēvēja par “kalifāta kareivi” un, spriežot pēc dažādām šobrīd publiskotām liecībām, arī pārējie rīkojās “Islāma valsts” un “svētā kara” vārdā. Grūti pateikt, vai, viņuprāt, Francijai vispār vajadzētu pastāvēt, bet tā katrā ziņā būtu ļoti dīvaina Francija ar citu “kultūru”, citu valsts valodu un, protams, ar pavisam citiem likumiem.

Francijas musulmaņu vairākums ir lojāls valstij, tieši tāpēc daži no viņiem kļuva par slepkavu upuriem. Lojalitāti nenosaka reliģiskā piederība. Arī ne etniskā. Labi zināms, ka “Islāma valsts” pievelk radikālas noslieces konvertītus (cilvēkus, kas pievērsušies islāma ticībai), tai skaitā “tīrasiņu” frančus. Varbūt pastāv pārlieka paļāvība uz objektīvas informācijas spējām pasargāt no naidīgu totalitāru ideoloģiju ietekmes un smadzeņu skalošanas, jo naida propagandas sludinātāji, kuri to pārsvarā izplata noslēgtajā “kopienu” vidē, prot lieliski pielāgoties šai mērķauditorijai. Protams, tas nemazina daudzveidīgas un visiem pieejamas informācijas lomu. Un tiklab Francijā, kā Latvijā, kurai gan draud nevis islāmisti, bet stipri līdzīgā veidā indoktrinēti ļaudis – pirmie labprāt iznīdētu, premjera Manuela Valsa vārdiem, “apgaismības Franciju”, savukārt otrie vēršas pret 18. novembra Latviju.

Mūsu iespējas šajā informācijas karā ir diezgan ierobežotas. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs­ vēl pagājušā gada nogalē izteicās, ka vispirms jāpanāk attieksmes maiņa “gan ap NATO, gan ES galdu”. Kad nu Lietuva, Igaunija, Dānija un Apvienotā Karaliste pie minētā “galda” sarosījās, pieprasīdamas Briselei pasākumu plānu cīņai pret Kremļa propagandu, Latvija prasību vēstuli neparakstīja. Rīgas aizbildināšanās ar taktiskajiem apsvērumiem un nepietiekamo saskaņošanas laiku drusku atgādina stāstu par “bojāto horizontālo taimkodu” (2007. gadā, kad LTV atcēla franču dokumentālās filmas “Putina sistēma” demonstrēšanu, kā daži saka, paklausot toreiz Riekstiņa kunga vadītās Ārlietu ministrijas siltajam ieteikumam). Taktika ir laba lieta, bet neaizstāj principus. Ja tie ir. Jebkurā gadījumā Latvija kārtējo reizi izkrīt no Baltijas valstu politisko centienu aprites. To apliecina arī minstināšanās, lemjot, vai Eiropas dienā 9. maijā Andrim Bērziņam jāatrodas Eiropas Savienības Padomi prezidējošās valsts galvaspilsētā Rīgā vai tur, kur Eiropas dienu vispār nemēdz atzīmēt.

Teju iznāk, ka tā atkal ir mītiskā Brisele, kas liek Latvijai laipot un liedz sakārtot informācijas telpu, kur ērti iekārtojušies Maskavas sludinātāji. Pēc nesen publiskotas aptaujas rezultātiem, apmēram 20 – 30% cittautiešu, tai skaitā pilsoņi, labprāt redzētu Latviju iestājamies Eirāzijas Savienības vai Krievijas sastāvā.

Nupat satricinātajā Francijā nevienam pat galēji kreisas vai galēji labējas partijas līderim neienāktu prātā saukt valsts pamatu grāvējus par “mūsu pašcieņas bruņiniekiem”, jo līdz ar to karjerai būtu pārvilkta trekna svītra. Latvijā tādi politiķi sēž Saeimā un māca mūs dzīvot. Francijas politisko aprindu atbilde uz uzbrukumu valsts pamatvērtībām bija saliedētība vienotā pilsoniskā nostājā. Arī Latvijā tās ir tikušas un būtībā joprojām tiek apdraudētas, bet gaidīt visu partiju principiālu nostāju nenākas. Atliek to prasīt vismaz no pilsoņu vairākuma ievēlētās varas.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Lojalitātei un nodevībai nav tautības.

 2. Aizvainot nēģeri- rasisms, aizvainot ebreju – antisemītisms, aizvainot krievu – rusofobs, aizvainot homoseksuāli – homofobs, aizvainot musulmani – vārda brīvība. Kur demokrātija, kur loģika, kur konsekvence?

  • Precīzāk nevar pateikt. Tikai “ebreja” vietā gan es liktu latvisko “žīds”, jo “ebrejs” ir komunistu jaunievedums.

 3. Lasu un brīnos :kādi 5–7 bandīti noliek uz ausīm daudzmiljonu cilvēku apdzīvotu valsti ! ! ! Vai tiešām Eiropa ir tiktāl sapuvusi savā liberālismā ,cilvēktiesībās un homoseksuālismā ??? Laikam jau šis cirks ir radies no pārprastas cilvēkmīlestības —– pašiem negribās darīt melnos darbus,jāpieņem “melnos ” lai tīra ielas. Un noteikti savu vārdu teica ALKATĪBA !Jo šiem jau var maksāt krietni mazāk . Un tā ir gandrīz visā Eiropā .Interesanti — ar kuru vietu domā “gudrie “Eiropas politiķi un vai Latvijai vajadzētu klausīt šo homoseksuālo gudrinieku norādījumiem !

 4. Šajā rakstā, cita starpā, tiek runāts par valsts pamatvērtībām, kuras tiekot apdraudētas.
  Interesanti, kādas ir MŪSU valsts pamatvērtības? Varbūt kāds var sastādīt šo pamatvērtību sarakstu?
  Tikai, stādot šo sarakstu jāņem vērā, ka valsts pamatvērtības ir tās, kuras reāli aizstāv un par kurām rūpējas attiecīgās valsts valdība. Tas, par ko valdošā vara nerūpējas un ko reāli neaizstāv taču nevar būt pamatvērtības, vai ne? Tad nu man iznāca tāds dīvainas tas saraksts.
  Piemēram, mūsu valstsvīri aktīvi rūpējas par savas personīgās labklājības nodrošināšanu. Tātad iznāk, ka viena no mūsu valsts pamatvērtībām ir valstsvīru personīgās labklājības nodrošināšana. Vēl mūsu valsts miljardu nodokļu maksātāju naudas ieguldīja PAREXā. Tagad tiek pieņemts lēmums par nekustāmo īpašumu atdošanu ebrejiem. Tātad iznāk, ka viena no mūsu valsts pamatvērtībām ir rūpes par ebrejiem un ebreju privātbanku glābšana. Mūsu valsts visus šos gadus ir ļoti aizstāvējusi šeit PSRS laikos sabraukušo civilokupantu un militārpersonu tiesības, noslēpusi no atklātības čekas maisus, miljonus ieguldījusi tā sauktajā integrācijas politikā. Tātad jāsecina, ka valsts pamatvērtība ir arī rūpes par šeit dzīvojošajiem okupantiem, čekistiem u.tml.
  Šo sarakstu katrs, atbilstoši savai izglītībai un informētībai var turpināt.
  UN vēl var sastādīt sarakstu par to, kas tad NAV mūsu valsts pamatvērtības, jeb citiem vārdiem sakot, kas ir tas, par ko mūsu tā saucamās valdības pienācīgi nerūpējas.
  Tad nu salīdziniet abus sarakstus un secinājumus izdariet paši.

 5. Es gribu izteikties, kā es to saprotu, kas notika Francijā. Tur savu roku ir pielikuši slepenie dienesti. Kāpēc! Tāpēc ka iepriekšējos gados valdība un politiskās partijas nav risinājušas mirgācijas jautājumus, jo katra no partijas centās iegūt vairak balsu atbalsot mirgrāciju. Šodien tas ir izgājis nekontrelēti no saprātīgiem rāmjiem. Tas viss tika darīts humānisma, demkrātijas, cilvēktiesību un nacminoritāšu deklarāciju aizsegā. Šodien publiski atkāpties, atzīt ka tā politika bija maldīga un graujoša pašai valstij, negribās. Jāmeklē risinājums, kā to apturēt, vai vismaz sākt risināt konkrēti. Francijas politiķiem rokās ir spēcīgas kārtis. Tikai paliek jautajums, vai partijas atradīs to kopsaucēju šajā jautajumā? Politiķu apzinātas vai neapzinatas kļūdas, vai kaitniecība ir sarīdījusi cilvēkus savā starpa Francijā. Sekas ir redzamas un dzirdamas. Kaut kas līdzīgs veidojas arī Vācijā. Kas notiek Itālijā!
  Brīva cilvēku kustība ir tas ļaunums kas pieļauts ,grauj valstu pamatus un to pastāvēšanu. Arī Latviju.

 6. Lietas vajag saukt īstā vārdā, nevis te laipot. Pāvests reliģijas lietās ir pasaules līmeņa autoritāte un
  viņš skaidri un gaiši pateica, ka vārda brīvība nav domāta tam, lai aizvainotu citas reliģijas. Un punkts.
  Bet Rietumvalstu vadoņi ir šo morāli aizmirsuši un tik stāsta sabiedrībai, ka viss ir pareizi, ka tā esot vārda brīvība, kura nu jāaizstāvot. Un iedrošinātā franču izdevniecība atkal tiražē šīs karikatūras, sējot jaunu naida eskalāciju musulmaņos. Man gan liekas, ka tās ir apzinātas provokatīvas darbības, nekas vairāk.

 7. Paldies Uldim Šmita par īsu un trāpīgu izklāstu. Labāk pateikt nevar mūsu gļēvajai Latvijai, kura, uzturot krievu skolas ar diez vai nenaidīgu ideoloģijas kultivēšanu, atbalsta šo bērnu segregāciju, ļauj izolēt šos bērnus no latviskās dzīves vides, no informācijas, liedz visiem bērniem vinādas iespējas saņemt pilnvērtīgu izglītību un spēt pārstāvēt visas Latvijas dzīves jomas, brīvi iesaistīties valsts dzīvē, ieņemt jekuru amatu, kas viņiem nereti ir liegts valsts valodas vājās zināšanas dēļ u.c.

 8. Patriots ir tas, kas ciena savu valsti (zemi un te nav runa par valsts varu vai valsts režīmus, kas ir pavisam kaut kas cits)), tajā dzīvojošo tautu, valsts valodu, kultūru, tajā nefiltrē citas, svešas, pat naidīgas valsts, okupētājvalsts valodu un ideoloģiju, darbojas savas valsts uzplaukuma labā, maksā nodokļus un maksā pieklājīgas algas strādniekiem, ja ir uzņēmējs.
  Konkrētas valsts patriotisms var arī izpausties neatkarīgi no tautības, no piederības konkrētai valstij (pilsonības) un no dzīves vietas, piemēram, ja es emu lojāls pret citu, manai valstij draudzīgu valsti. Tas ir patriotisms plašākā nozīmē.

  Lojalitāte – mēraukla, kādā pakāpē, līmenī uztur, pilda savas valsts piederības, patriotisma pamatfunkcijas, tā rāda, cik liels ir katrs patriots.

 9. sava veida tumsonība

 10. ar tiem kontaktējot acis jātur vaļā

 11. tikai reliģiskie ir zombējami, jeb kura reliģija izcili atlasa ros, kas pakļaujas hipnozei

 12. Pareizticīgo vadība un SC pārstāvji, gan apgalvo, ka pareizticīgo ziemassvētki, (kurus visi ticīgie svin 24. decembrī, bet atsevišķa daļa pareizticīgo svin 7. janvārī) jāpadara par VALSTS svētkiem, tādējādi pareizticīgie būšot lojālāki Latvijai.:)

  • ja mani senči ir latvieši n-tajā paaudzē, bet pieder pareizticībai, tad tavuprāt es neesmu lojāls Latvijas zemei, tautai, valstij??? Nu tu jau aizšāvi ārkārtīgi greizi. Par SC, tas jau ir cits stāsts un tur maz no tā, ko patiesībā izsaka pareizticība kā tāda. Vismaz 1700-tajos gados Latvijas teritorijā pareizticība baznīcgrāmatās ir definēta kā grieķu ticība/baznīca…no luterticības ļoti daudzi pārgāja grieķu ticībā, kas šodien skaitās kā pareizticība…interneta radurakstos ļoti daudz interesantas vēsturiskas liecības…tas tā, starp citu

 13. Buutu laiks taa kaa zinaat 2 vnk, bet butiskas un musu valsti graujoshas lietas, kuras ciitiigi uztur, ka redzam no piemeera, sai valstij nelojaalie valdosie, kuri “vaardos Riigaa,( jeb Briselee) ar darbiem aizkraasne…”…, jeb Maskava…, kaa to, ka
  1. seit joprojaam valada Kremla ielikteni
  2. veeleetaji tos nevar ietekmeet, jo sos ieliktenus sarga partokraatiskais “veeleshanu” likums, kurs ir atneemis de facto tautas varu, tai atveelot vien kada, visdrizaak taa pasha Maskavas saimnieka izraudzitu kandidatu saliksanu pie silem.
  Tadeejaadi partiju saimnieks nezaude neko, jo tam nav diez cik buutiski, kadas pret naivajiem un stuurii iedzitajiem veeletajiem retorikas = melu un uzburtas skietamiibas aizeenaa tie pildiis taa noraades, ka krievu koloniaalvalodas uztureeshanu, cekas maisu slepsanu, ekonomikas un aizsardzibas speju, arii informatiivaas, grausanu, utt, utml.

  • Kompartijas transformāciju daudzpartiju sistēmā jau veica paši komunisti (“liberālie”), un tā kā šie “komunisti” nebija komunisti, bet vairāk vai mazāk politiski avantūristi (karjeristi par katru cenu!), tad arī mūsu “daudzpartiju” veidotā saeima principiāli atšķiras no Rietumu parlamentiem.
   Un kamēr to nesapratīs vēlētāju vairākums (ne kolonistu, bet no okupācijas atbrīvoto pilsoņu vairākums), tik ilgi arī pie varas būs vecā “komjauniešu” plejāde…

 14. Klau, kā Francijā ir ar islāma propagandu? Ir viņiem avīzes, radio un TV, kas sludina rusismu…tfu, radikālo islāmu un islāma pasauli? Jeb franči izliekas, ka viņiem nav 5.kolonnas un integrācija norit tik pat veiksmīgi kā Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+