Medības
Aprīkojums

Pīļu munīcijas TOP. Pieci vislabāk pirktie munīcijas veidi1

Foto Kate Šterna

Teksts un foto – Linda Dombrovska

Pīļu medību sezona rit pilnā sparā, munīcijas izvēle ir gana liela, tādēļ, lai gūtu maksimālo efektu, ir vēlme piemeklēt vispiemērotāko munīciju. Lūdzām SIA Ieroči Rīgas veikalam padalīties ar šā gada visvairāk pirkto pīļu munīcijas sarakstu.

1.Sellier&Bellot Fortuna, 36 g, 3,25 mm

Čehu kompānija piedāvā plašu skrošu munīcijas klāstu. Šī ir svina munīcija un nederēs vietās, kur tāda aizliegta. Mednieki tai dod priekšroku tādēļ, ka tā ir smagāka, kā nekā 36 g lādiņš, turklāt šajā patronā skrotis ir konteinerā – skrošu kūlis būs ciešāks un lidos tālāk. Cena veikalā par vienu patronu 0,38 EUR.

2. Sellier&Bellot Corona, 32 g, 3 mm

Šī ir mazliet vieglāka, 32 gramu patrona. Arī svina munīcija, tādēļ pastāv ierobežojumi. Paredzēta tuvākām distancēm, skrošu lādiņš ir mazāks. Cena ir mazliet zemāka, proti, 0,34 EUR par vienu patronu.

3. Sellier&Bellot Steel Shot, 32 g, 3,56 mm

Šī čehu kompānijas bezsvina munīcija jālieto teritorijās, kur svina izmantošana ir aizliegta. Lai gan rozā čaulīte, tomēr būs pietiekami efektīva un dabai draudzīga patrona. Iesaka, pērkot tērauda skrotis, izvēlēties par vienu numuru lielāku nekā svina skrotīm. Tērauda skrotis būs efektīvākas tuvākās distancēs. Cena ir 0,35 EUR par vienu patronu.

4. Zala Express Line, 36 g, 3 mm

Šī ir Lietuvas kompānijas patrona, ļoti populāra mūsu valstī. Patrona ir bez konteinera, kas nozīmē, ka šī munīcija būs piemērota, medījot pīles ar pieiešanu, kad šaušana notiek tuvās distancēs. Svina skrošu kūlis bez konteinera atveras uzreiz, un tas ir mīnuss, ja jāšauj tālākā distancē. Cena 0,40 EUR par vienu patronu.

5. Zala Express Line, 32 g, 3 mm

Vieglāka munīcija, tādēļ arī lētāka. Šī patrona ir ar konteineru, tādēļ piemērotāka, šaujot mazliet tālāk nekā bez konteinera. Svina skrotis, kas joprojām tiek plaši izmantotas, jo ir efektīvas. Cena 0,34 EUR par vienu patronu.

Esi videi draudzīgs!
• Izšaujot patronas, nenomet zemē tukšās čaulītes! Lielākoties tās ražotas no plastmasas, tādēļ dabā ilgi nepārstrādājas. It īpaši tas attiecas uz tiem, kas medī ar pusautomātu, no kā čaulītes lido visos virzienos. Tāpat arī, šaujot no laivas, nepamet čaulītes ūdenī.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
Kate Šterna
Medības
Ekskursija uz briežu bauri Lietuvā
4 dienas
LD
Linda Dombrovska
Medības
Medību vadītājs – ne tikai pienākumi, bet arī tiesības
5 dienas
ME
Medības
Medības
Indijā izzudušas 22 dzīvnieku sugas 1
6 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Daugavpilī labots nacionālais siltuma rekords
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
2 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
26 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 3
2 stundas