×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

“Pīļu skrējienā” par galveno balvu sacentās vairāk nekā 300 rotaļlietu pīles (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 14.septembrī, vīriešu veselībai veltītajā Pīļu skrējienā, kas notika Rīgas pilsētas kanālā, par galveno balvu sacentās vairāk nekā 300 dzeltenas rotaļlietu pīles.

Lai piedalītos sacensībās, ikviens varēja ziedot piecus eiro vīriešu veselības pārbaudēm Latvijas reģionos, pretī saņemot dzeltenu pīlīti, un ar to piedalīties velosipēda un vēl 28 balvu izcīņā. Ātrākā izrādījās pīle ar kārtas numuru 105, kuras jaunais īpašnieks bija Mārtiņš Gormašs. Viņš tika pie saliekamā velosipēda 650 eiro vērtībā. Pie dažādām balvām tika kopumā pirmo 29 vietu ieguvēji.

Akcijas mērķis ir savākt vismaz 6100 eiro, lai nodrošinātu prostatas vēža pārbaudes un bezmaksas speciālistu konsultācijas vīriešiem Latvijas reģionos.

Atklājot pasākumu, Latvijas Urologu asociācijas pārstāvis Pēteris Vaganovs klātesošajiem atgādināja, ka vīriešiem, sākot no 45 gadu vecuma, ir reizi gadā jāatrādās ārstam, un nevajag paļauties uz to, ka nekas nesāp un nekas nekaiš, jo prostatas vēzis ir ārstējama slimība, ja to atklāj savlaicīgi.

Līdz šim vīriešu veselības pārbaudēm ir savākti vairāk nekā 1400 eiro. Šodien papildu ziedojumiem, kur pretī varēja saņemt dalību Pīļu skrējienā, tika izsolīti arī seši bērnu zīmējumi. Katrs no tiem tika nosolīts vidēji par 10 eiro, un arī šī nauda tiks izmantota vīriešu veselības pārbaudēm.

Ar akciju mediķi arī cer veicināt vīriešu atbildību par savu veselību un dzīvību ģimenes, bērnu un mazbērnu priekšā, kā arī pamudināt sievas, māsas, mātes un meitas pievērst uzmanību tam, vai vīrietim, kurš ir blakus, nav nepieciešams atbalsts un iedrošinājums veikt veselības pārbaudes.

Latvijas Urologu asociācija atgādina, ka urologu nepieciešams apmeklēt regulāri un veikt nozīmētās analīzes, tostarp prostatas specifiskā antigēna līmeņa pārbaudi asinīs, sākot no 50 gadu vecuma. Tomēr, ja ģimenē kāds slimojis ar vēzi, nepieciešams pie ārsta doties jau agrāk – 45 gadu vecumā. Tas nepieciešams tādēļ, ka izteikti simptomi ir tikai daļai saslimšanu. Savukārt simptomi, kas liecina, ka nekavējoties jādodas pie ārsta, ir sūdzības par urinācijas traucējumiem, asins piejaukums urīnam, nierakmeņi vai erekcijas problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko pēc tam ar visu šo lieko plastmasu darīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+