Latvijā
Politika

Pimenovs noraida Dombravas pārmetumus par publisku PSRS slavināšanu 16

Foto – LETA

Deputāts Igors Pimenovs (“Saskaņa”) nepiekrīt parlamentārieša Jāņa Dombravas (NA) pārmetumiem, ka viņš savos izteikumos būtu “publiski slavinājis Padomju Savienību”.

Pimenovs aģentūrai LETA sacīja, ka, runājot par vēsturi, piedāvā diskutēt nopietni, nevis “operēt ar lozungiem un saukļiem”. Pimenovs noraida Dombravas pārmetumus un uzskata viņa pausto par apvainojumu. Pimenovs arī piebilda, ka nav pagaidām saņēmis aicinājumu no Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sniegt savu skaidrojumu par šo gadījumu.

Dombrava ir vērsies Saeimas komisijā, norādot, ka šogad 5.septembrī piedalījās Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” kopā ar Pimenovu, lai diskutētu par nepieciešamību aizliegt PSRS simbolikas publisku izmantošanu. “Mani pārsteidza, ka raidījuma laikā Pimenovs daudzkārt slavēja Padomju Savienību, tās simboliku un okupācijas karaspēku un centās attaisnot PSRS, mazinot tās pastrādāto noziegumu nozīmīgumu,” norāda Dombrava.

Viņš savā iesniegumā arī citē vairākus raidījuma fragmentus. Piemēram, Dombrava iesniegumā iekļāvis šādu Pimenova citātu: “No otras puses tomēr jāatzīst, ka nav simetrijas starp diviem režīmiem: starp Padomju Savienību un nacistisko Vāciju. Cilvēkiem, kas vēl joprojām dzīvo Latvijā, un viņu bērniem Padomju Savienība asociējas ne tikai ar barakiem, ar gulagu, asociējas ar garīgo uzplaukumu, ar varoņdarbiem, ar uzvaru, ar tautu brālību, ar cilvēku brālību.”

Politiķis arī aicina komisiju izvērtēt, vai Pimenova izteikumi nav pretrunā ar vairākiem
deputātu ētikas kodeksa punktiem. Viņš arī lūdz komisiju izvērtēt, vai Pimenova izteikumos nav saskatāms Krimināllikuma pārkāpums, un nepieciešamības gadījumā aicina vērsties Ģenerālprokuratūrā.

Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka komisijai būs nepieciešams visa raidījuma ieraksts, lai izvērtētu šo gadījumu, kā arī pēc teksta noformējuma šķiet, ka Dombravas iesniegumā, iespējams, trūkst kādas lapas. Saistībā ar šiem jautājumiem Orlovs vērsīsies pie Dombravas.

Orlovs arī uzsvēra, ka cilvēkiem, kuri vēlas sūdzēties par minētā Krimināllikuma panta pārkāpumu, būtu ieteicams iepazīties ar Saeimas komisijas protokoliem, lemjot par konkrētu normu. Orlovs piebilda, ka Dombravam būtu pašam jāvēršas Ģenerālprokuratūrā, kur strādā eksperti, kas arī varēs izvērtēt, vai pārkāpts likums, jo komisija izvērtē ētikas pārkāpumus.

LA.lv