×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Piņķos sāk jaunas mūzikas skolas un bibliotēkas būvniecību

Foto: LETAFoto: LETA

Babītes novadā, Piņķos, Jūrmalas ielā 14a šovasar sākta nedzīvojamas ēkas rekonstrukcija par mūzikas skolu un bibliotēku, aģentūru LETA informēja Babītes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Siliņa.

Esošā trīs stāvu būvapjoma pirmajā stāvā tiks izbūvētas telpas bibliotēkas vajadzībām ar atbilstošu funkcionālo plānojumu. Tāpat pirmajā stāvā plānots izbūvēt ieejas vestibilu ar garderobi, sarga telpu, tehniskās telpas, kāpnes, liftu un sanitāros mezglus, kā arī telpas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Lai bibliotēka pilnvērtīgi darbotos, pirmā stāva līmenī pret iekšpagalmu izvietota terase ārtelpas pasākumiem un rekreācijai.

Otrajā un trešajā stāvā tiks izvietotas mūzikas skolas mācību telpas un koplietošanas telpas, otrajā stāvā tiks izbūvēta zāle ar skatuvi un 198 sēdvietām, trešajā – zāles balkons ar 50 vietām.

Tehniskā projekta risinājumā ir ievērots vides pieejamības princips personām ar īpašām prasībām – ne tikai personām ratiņkrēslos, bet arī redzes un dzirdes invalīdiem. Personām ar redzes vai dzirdes traucējumiem paredzētas iespējas saņemt nepieciešamo skaņas un vizuālo informāciju, uz kāpņu margām pie pirmā un pēdējā pakāpiena tiks iestrādāts stāva numurs Braila rakstā, paredzēti arī citi mūsdienīgi risinājumi iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām.

Evakuācijas vajadzībām paredzēts iekšpagalmā izbūvēt stiklotu kāpņu telpu, pa kuru tiks nodrošināta evakuācija no mūzikas skolas 2. un 3. stāva telpām, kā arī nokļūšana uz jumta.

Tāpat tiks veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.

Iepirkuma konkursa rezultātā līgums par objekta rekonstrukciju parakstīts ar SIA “Reaton, LTD”. Projekta paredzētās izmaksas ir 1 247 590 lati, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Plānots, ka mūzikas skola un bibliotēka tiks pabeigta līdz nākamā gada maija vidum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+